Veštica Viktória

Viktória

Osobný kód 172

Veštec Mirek

Mirek

Osobný kód 181

Jasnovidka Renáta

Renáta

Osobný kód 152

Veštica Janita

Janita

Osobný kód 162

3. lunárny deň

Lunárny kalendár na 10.5. - 11.5.2024

3. lunárny deň je dňom astrálneho boja. Cez 1. a 2. lunárny deň sa očisťovala duša a telo, teraz sa má astrálna energia.

3. lunárny deň

Mesiac v znamení Raka a Blížencov »

Začiatok: 10.05.2024 o 05:18 h
Koniec: 11.05.2024 o 06:09 h

« 2. lunárny deň | 4. lunárny deň »

Lunárny kalendár na máj 2024

Kľúčový názov: Leopard

Dnešný 3. lunárny deň bude naplnený provokáciami, preto sa sústreďte na to, aby sa vaša negatívna energia nepremieňala na choroby vášho tela, alebo aby ste vy nevysielali do okolia to, čomu sa hovorí urieknutie, či kliatba.

Pozor na negatívne energie, nebuďte zlomyseľní, či pomstychtiví. Sledujte si svoje emócie. Pozorujte vaše reakcie a kontakty.

V tento deň máte veľa vytrvalosti, vďaka ktorej dosiahnete ciele, ale spoľahnite sa hlavne len na seba. Pasivita by viedla k bezbrannosti alebo len k sebaobrane.

Energie dňa sú dobré pre fyzickú aktivitu. Zvlášť precvičujte kĺby - všetky, hlavne na rukách. V kĺboch sa totiž blokuje astrálna energia. Ak energie zablokujete, ľahšie ochoriete na priedušky.

S týmto dňom sa spája krčná čakra, ktorú posilníte bledomodrou farbou oblečenia, či šperkov a rezonovaním slabiky HAM. Bolí hlavne zátylok alebo uši.

Ani dnešnými nočnými snami sa nedajte vystrašiť. Sú bezvýznamné.

Nov Mesiaca v znamení Býka

Nov Mesiaca v znamení Býka

V stredu 8. mája nastáva skoro ráno nov Mesiaca. Slnko je vtedy spolu s Lunou na tom istom stupni zverokruhu v znamení Býka. Vládcom Býka je Venuša, patrónka... Viac »

Fázy Mesiaca v májiSplny a novy Mesiaca 2024

Posledná štvrť01.05.2024 13:30Vodnár-
Nov08.05.2024 05:25BýkNov Mesiaca máj 2024
Prvá štvrť15.05.2024 13:50Lev-
Spln23.05.2024 15:55StrelecRozbor pripravujeme
Posledná štvrť30.05.2024 19:15Ryby-

Luna v znamení Raka (od 11.05.2024 04:15 h)

Energia dní

Mesiac v znamení Raka

Luna je prirodzená vládkyňa znamenia Raka. Sú to dni, kedy máte väčšinou nepredvídateľné a premenlivé nálady, od jedného extrému k druhému. Každý, i ten najmenší a bezvýznamný vplyv, vás môže okamžite vyviesť z emocionálnej stability. Donúťte sa racionálne pochopiť všetky dojmy z prostredia, ktoré vás donútili k spontánnej reakcii. Ste citliví na akékoľvek podnety z vonkajšieho prostredia. Tieto dni sú vhodné pre rozjímanie, upokojenie a šírenie lásky.

Vplyv minulosti

Mesiac v Rakovi vás posúva bližšie k vašim vedomým a nevedomým spomienkam, ktoré vyplávajú na povrch. Sú často neuvedomenou, no skutočnou príčinu vašich akcií a reakcií. Rozpoznajte to a predbehnete frustráciu. Mesiac v Rakovi vzkriesi minulosť i romantické myšlienky a spomienky na minulé udalosti - príjemné, smutné, alebo aj traumatizujúce. Uviesť do takýchto nálad vás môže i akákoľvek maličkosť, či predmet. Všetci sú zraniteľnejší než obvykle, oveľa viac, ako sú to ochotní ukázať.

Citlivosť

V týchto dňoch všetci cítia potrebu pozornosti a nehy. Svet zvyčajne zostáva rovnaký, nervózny, plný starostlivosti a potláčania. Niet divu, že teraz často môže nastávať ústup do svojho vlastného sveta, kde chcete pokoj a mier (ktorý potrebujete pre zdravý život, rovnako ako vzduch, vodu alebo jedlo). Niekedy však môžete mať divné myšlienky úplne, bláznivé výbuchy, či špeciálny zmysel pre humor.

Domov

Cítiť sa budete najlepšie doma, v príjemnom prostredí rodinného kruhu, v domácom svete, ktorý veľmi dobre poznáte. Poskytnite si sebe i najbližším čo najpríjemnejšiu atmosféru. Rozjasnite svoj domov správne. Opravte to, čo je pokazené, umyte si auto, pripravte si lahodný obed alebo večeru, jedzte zeleninu, šaláty, ryby a morské plody, či si doprajte trochu suchého bieleho vína.

Niekoľko tipov

Používajte pastelové farby, veľa fialkastej a zelenkavej. Ak chcete byť naplnení energiou, tak si dajte blúzky a prádlo v oranžovej farbe. Ak by ste chceli chrániť súkromie, zatvorte ho čiernou farbou. Dajte si mesačný kameň, náušničky s perlou, perlový náhrdelník, môže byť i ten lacnejší z riečnych perál, smaragd, akvamarín. Pre meditáciu, použite kremenný kryštál v kombinácii so smaragdom alebo mesačný kameň. V dňoch, kedy je Mesiac v znamení Raka, je vhodná vôňa a žiaduci esenciálny olej z ruží, jazmínu a fialky, alebo rozmarínu.

Luna v znamení Blížencov (do 11.05.2024 04:15 h)

Energia dní

Mesiac v znamení Blížencov

Luna v Blížencoch vnáša nepokoj a rozptýlenosť. K silným stránkam týchto dní patrí dychtivosť po poznaní a zvedavosť. Budete mať pocit, že musíte informovať iných o svojich pocitoch. I sami o mnohých veciach a pocitoch viac premýšľate ako inokedy. Môžeme byť náladoví, nepokojní, nestáli v emóciách, nesústredení či zvedaví. Okrem pocitov ľahkosti vládne zväčša aj tendencia robiť veľa vecí naraz. Neodporúča sa púšťať sa do ničoho komplikovaného.

Pracovisko

V dňoch, keď je Luna v znamení Blížencov, sa šíri najviac klebiet. Ľudia sú výreční a majú chuť kombinovať rôzne alternatívy. Majú veľkú fantáziu, ktorú radi doplňujú i o nové detaily, ktoré s vecou nemusia súvisieť. Energie majú kolegovia dosť a rutinná práca ich teraz nebaví. Je to dobrý čas na rôzne schôdze, semináre, prípadne cestovanie aj do neznámeho zahraničia. Vedia sa dohovoriť nielen slovne, ale aj gestikuláciou, ako sa hovorí rukami - nohami. Vhodnejšie sú len fyzicky nenáročné práce, vyžadujúce len malú trpezlivosť a sústredenosť.

Deti

Dieťa s Lunou v Blížencoch je nepokojné, neposedné, mazané, zvedavé, o všetko sa zaujíma. Naučia sa čoskoro čítať a písať. Príliš starostlivú matku, ostatných príbuzných a telesný kontakt s nimi, považuje skôr za obtiaž. V citovej rovine prejavuje určitý kritický odstup. Preto býva vzápätí citovo nezávislé. Ľahko odchádza z rodičovského domu. Ťažko sa učí záväzne sa pre niečo rozhodnúť a nemeniť emócie.

Zdravie

Blíženci ovplyvňujú horné cesty dýchacie, priedušky, dýchanie, krk, ruky a ramená. Zvlášť na ruky a nohy si musia dávať pozor, hlavne starší ľudia. Majú totiž veľký nábeh na reumu, ktorá im končatiny, zvlášť prsty na rukách a nohách v starobe zdeformuje. Mnohí potom majú obmedzenú pohyblivosť pri chôdzi, ale aj pri manipulácii s rukami, neudržia v prstoch predmety, dokonca ani ceruzky. Cvičte pri každej príležitosti prstami a masírujte si dlane i jednotlivé prsty. Vysoko účinná je masáž najmä hornej časti tela, končatín a prstov na rukách i nohách.

Planéty v znameniach zverokruhu

SlnkoBýkod 19.04.2024
MesiacVáhyod 18.05.2024
MerkúrBýkod 15.05.2024
VenušaBýkod 29.04.2024
MarsBaranod 30.04.2024
JupiterBýkod 16.05.2023
SaturnRybyod 07.03.2023
UránBýkod 06.03.2019
NeptúnRybyod 03.02.2012
PlutoVodnárod 21.01.2024

Začiatok ročných období 2024

JarJarná rovnodennosť20.03.2024
LetoLetný slnovrat20.06.2024
JeseňJesenná rovnodennosť22.09.2024
ZimaZimný slnovrat21.12.2024