Odporúčame

Emilia

Emilia

Ak sa topíte v problémoch, trápia vás veci citové, či zdravotné, obráťte sa na mňa. Viac »

Ďalšie veštice online
Veštica Mária

Mária

Osobný kód 151

Veštica Zdena

Zdena

Osobný kód 165

Veštica Zoruna

Zoruna

Osobný kód 171

Veštica Magdaléna

Magdaléna

Osobný kód 303

Nov Mesiaca v znamení Barana

Rozbor vplyvu novu Mesiaca v marci 2020

Rok má 13 lunárnych cyklov. V deň tohto novu Mesiaca sa stretnú dva ohne - ohnivý Baran s ohnivým utorkom s vládnucou planétou Mars.

Nov Mesiaca v znamení Barana
Foto: Adobe Stock

Fázy Mesiaca v júliSplny a novy Mesiaca 2021

Posledná štvrť01.07.2021 23:13Baran-
Nov10.07.2021 03:19RakNov Mesiaca júl 2021
Prvá štvrť17.07.2021 12:13Váhy-
Spln24.07.2021 04:40VodnárSpln Mesiaca júl 2021
Posledná štvrť31.07.2021 15:19Býk-

Nov Mesiaca nastane: 24.03.2020 10:31

Nov Mesiaca aj planéty poskytnú energiu a chuť niečo nové začať, zvlášť, keď pôsobí znamenie Barana. Opakovaným myšlienkam a nápadom venujte zvýšenú pozornosť, pretože sú odpoveďou.

Straste zo seba nánosy stresu, ktoré sa na vás, aj z médií, nalepili. Aj v tomto prípade, pri každom začiatku, aby bol posilnený, treba zapáliť sviečku. Tá podporuje aj prebiehajúci vplyv živlu Ohňa

Nový Mesiac prebúdza

Ak sa rozhodnete riešiť nejaké nezhody, pozor na tón vo vašom hlase. Baran okrem iného zvádza aj k nečakaným hádkam a spontánnosti. Nový mesiac ponúka svetu silnú regeneračnú podporu. Nič násilné však nie je dobré.

Nov je aj fázou určitého spomalenia, zmätku, či návratom k starému. Je to stav medzi vyčerpaním a prílevom novej energie.

Očista

Kto sa v tomto čase postí, predchádza mnohým chorobám, lebo telo sa teraz najlepšie zbavuje škodlivých látok. Príroda sa rovnako zotavuje. Zem začína naberať nový dych.

Doprajte si domáci pokoj a pohodu, Nevytvárajte nátlak, snažte sa upokojovať, nestresovať, prchko sa nerozhodovať. Ak treba rozhodnúť o niečom, doprajte sebe i ostatným čas na premyslenie.

Odkaz tohto novu

Jar sa hlási. Otvára aj karmické témy, ale aj ďalšie možnosti v pohybe. Vážte slová i svoje činy. Rizikové situácie vypustite zo svojho života. Plná zodpovednosť za seba aj za ostatných sa stáva nevyhnutnou.

Využívajte všetko rozumne. Nájdite odvahu doriešiť to, čo ste doteraz odkladali. Otvorte sa odvážne novým príležitostiam, otvorte srdce, skúste sa na mnohé situácie pozrieť inak ako doteraz.

Zmena, aj tá nepríjemná, je život. Neschopnosť robiť kompromisy a pocit neomylnosti môže viesť ku sklamaniu. Dajte prednosť vzletným, nesebeckým myšlienkam, vlastným nápadom, iniciatíve, odvahe.

Čo naše zdravie?

Organizmus je pripravený na prečistenie. Je to obdobie vhodné na totálnu očistu - fyzickú i psychickú. V tomto predveľkonočnom pôstnom období to bude až nutné. To ešte viac zosilní rodinné vzťahy. Pomaly vyčisťujte svoj vonkajší i vnútorný priestor. Vyčistená duša odľahčuje aj problémy, ktoré má telo.

Vplyv na zdravotný stav

Pod vplyvom znamenia Barana sú mozog, hlava, oči, uši a zuby. Chráňte si dutiny a oblasť hlavy pred studeným jarným vetrom. Obmedzte tvrdohlavosť, tlak, stres a aktivity “hlavou proti múru”, aby ste si neprivodili migrénu. Pozor tiež na vyplytvanie životnej sily, prchkosť, divoké až pudové jednanie.

Preceňovaním svojich síl si môžete spôsobiť úraz, alebo bolesť hlavy, problémy s nosohltanom, ušný šelest, tlak a bolesť v ušiach i bolesť zubov.

Striedajte fázu aktivity s odpočinkom. Vezmime svoju “ťažkú” hlavu prevetrať na čerstvý vzduch.

Aký vplyv má na vás tento nov Mesiaca?

Baran

Zvládnete dvakrát viac, ako inokedy. Bude sa vám dariť, takže budete mať pocit, že vám neustále pribúda energia. Nepoľavujte v usilovnosti, v nasledujúcom období môžu nastať chvíle, keď budete potrebovať oddych. Súčasná Luna vo vašom znamení podporuje nečakané túžby. Dnes večer však budete potrebovať totálne vypnúť, a venovať sa záľubám, svojej telesnej schránke, a snahe o nastolenie normálnej, duševnej rovnováhy. 

Býk

Teraz zvlášť musíte konať obozretne a múdro. Triumf nie je zadarmo a určite nepríde ľahko. Cez deň, keď bude na všetkých silnejšie pôsobiť Luna v nove, podporená energiou znamenia Barana, si užite trochu toho ocenenia. Nebuďte stále takí upnutí a napnutí. Uprednostňujete dobre naplánovanú stabilnú existenciu. V tomto období vás súčasná realita vyvádza z miery. Podvečer sa budete cítiť pokojnejšie. 

Blíženci

Môžu si na vás spomenúť staré lásky, alebo vy na ne. Ste spoločenskí a dobre sa cítite i v partnerstve. Budete odolávať psychickým nástrahám. Vyhnite sa klebetám a ohováraniu. Na zachovanie vnútorného pokoja voľte zlatú strednú cestu, a pri riešení konfliktov nekonajte násilne. Máte vkus. Pripravte si príjemný večer a dobrú, romantickú večeru. Venujte dakomu aspoň cez telefón pár povzbudzujúch slov.

Rak

Radosť a pocit spolupatričnosti vie byť mocným liekom pre každého, zdravého i chorého. Účinkuje lepšie než samotný liek. Slovensko je zamorené pesimizmom. O slovo sa teraz prihlásili sociálne a násilné impulzy a myslenie. Máte dostatok vnútornej energie, hoci menej priaznivejší vplyv vesmíru. Snažte sa dostať každú výmenu názorov na rozumnú úroveň a ukončite k ničomu nevedúce roztržky. Občasná bežná výmena názorov vás rozladí viac, ako inokedy.

Lev

Levice pôsobia ako dámy aj v krízovejších časoch. Prívetivosť a láskavosť vám počas týchto dní umožnia lepšie vychádzať s blízkymi, i cudzími ľuďmi. Nestrácajte hlavu. V popredí snaženia všetkých, no hlavne vás, je spoločenská aktivita. Pokojnejší a rodinnejší bude až večer. Osamelým sa vynárajú aj sklony k melanchólii, alebo zlosti. Oslobodzujúci smiech je najlepší lekár, i spoločník. 

Panna

S priateľmi udržujete kontakt, aspoň pomocou moderných technológií. Užite si domáce prostredie. Energia tohto novu Mesiaca môže byť pre vás podnetná. Ľahšie sa budete lúčiť s tým, čo bolo, a aj ľahšie pristúpite na novoty. Múdrejšie bude držať sa reality. Sloboda je príjemná, ale zodpovednosť voči najbližším je predsa len najdôležitejšia. Energiu, ktorú vám cez tento nov Luna ponúka, využijete. 

Váhy

Nejaký impulz vás jednoducho podnieti k preskúmaniu a prehodnoteniu vašich životných pozícií a postojov. Nepodľahnete túžbe po nevhodnej spoločnosti, alebo nečakanému, neuváženému flirtu. Zvlášť počas tohto novu Mesiaca v znamení, ktorý s vami neladí, je naozaj oveľa lepšie byť milujúci, dobrí a trpezliví k sebe samým aj k druhým, než zotrvávať v strachu, či hneve. V tomto období budete náchylnejší na zápaly a oslabenie.

Škorpión

Očakávajte, že vám niektorí ľudia pripravia aj príjemné chvíle. Šiesty zmysel vám napovie, na čo sa máte zamerať. Ste zasnení a súcitní, ale to využite až večer. Tento nov Mesiaca skôr praje výraznejším aktivitám. Nezabudnite na svoje deti. Pripravte im pekné prekvapenie. Trochu sa zamyslite nad svojou stratégiou. Mali by ste viac kontrolovať svoje myšlienky a následne spôsob, ktorým ich vyjadríte.

Strelec

Slobodu ste schopní získať, len ak sa úplne zbavíte prežitých a zbytočne nerentabilných návykov. Cez deň pôsobí Luna v živle Ohňa, ktorý je i váš. Využite aj vy pozitívne energie. Venujte sa hlavne svojím blízkym, zvlášť tým najmenším. Pobyt na čerstvom vzduchu vám rozhodne pomôže načerpať energiu a nové sily do ďalšej práce. Na spoločné rodinné chvíle sa nezabúda. Máte viac šancí.

Kozorožec

Prestaňte sa voči okoliu uzatvárať. Luna teraz síce viac podporuje povrchné a ľahkovážne nové známosti, ale i vám treba povzbudenie, hoci to nechcete dať najavo. Nenaleťte však teraz na nereálne ilúzie v oblasti náhodných vzťahov a kontaktov, zvlášť nie ženy. Nájdete príležitosť, kde sa všestranne uplatníte. Dostanete lekciu o tom, čo dôležité a vzácne. Nič pre vás nebude také zložité, aby ste to nevyriešili.

Vodnár

Vaše vedomosti sa rozširujú v každej sfére. Sloboda znamená aj prepustiť minulosť. A nielen ju prepustiť, ale tiež sa z nej aj poučiť a vyliečiť sa z nej. Vy slobodu potrebujete, aby ste mohli byť variabilnejší. Tento nov Mesiaca jej vám poskytne dosť, ak to umožníte. Zamerajte na pokojnejšie myslenie a pravidelné dýchanie, zvlášť večer pred zaspávaním. Nepôjde vám to ťažko, lebo večerné energie sa upokoja a začnú vytvárať domáckejšiu atmosféru.

Ryby

Dnes, aj pod vplyvom Luny v nove, pristupujte ku všetkým situáciám, či prekážkam, ktorým chcete čeliť, citlivo. Držte sa dlhodobých vzťahov, zvlášť tých rodinných. Nezabúdajte ani na starých rodičov. Vaša schopnosť pracovať hlavne pre iných, vám prináša do života rozum, zákon a poriadok. Kvapka rozbíja kameň nie silou, ale častým padaním. Čím viac sa budete cítiť zdravšie a slobodnejšie, tým viac sa vám bude dariť aj v ostatných oblastiach života.

Téma dňa Zrkadlenie ako nástroj na riešenie problémov vo vašich vzťahoch

Pozrite sa na svoj život z iného uhla pohľadu - z odrazu v zrkadle a naučte sa žiť šťastnejší život.

Zistiť viac

Planéty v znameniach zverokruhu

SlnkoLevod 22.07.2021
MesiacRybyod 26.07.2021
MerkúrRakod 11.07.2021
VenušaPannaod 22.07.2021
MarsLevod 11.06.2021
JupiterRybyod 13.05.2021
SaturnVodnárod 17.12.2020
UránBýkod 06.03.2019
NeptúnRybyod 03.02.2012
PlutoKozorožecod 27.11.2008

Začiatok ročných období 2021

JarJarná rovnodennosť20.03.2021
LetoLetný slnovrat21.06.2021
JeseňJesenná rovnodennosť22.09.2021
ZimaZimný slnovrat21.12.2021