Odporúčame

Janita

Janita

Odpovede, ktoré vám doteraz nikto nedal, vám odhalí karmická numerológia. Viac »

Ďalšie veštice online
Veštica Zuzana

Zuzana

Osobný kód 163

Jasnovidka Diana

Diana

Osobný kód 157

Veštica Zoruna

Zoruna

Osobný kód 171

Veštica Emilia

Emilia

Osobný kód 155

Nov Mesiaca v znamení Kozorožca

Rozbor vplyvu novu Mesiaca v decembri 2022

Deň pred Štedrým dňom, 23. decembra, nastáva nov Mesiaca. Slnko v ctižiadostivom Kozorožcovi sa vtedy stretne s Lunou v tom istom znamení. Na oblohe ju vtedy neuvidíme, ale silné energie obidvoch planét Slnka i Mesiaca cíti podvedome aj ten, ktorý neverí na silu vesmíru a tým aj dôležitosť astrológie v dennom živote.

Nov Mesiaca v znamení Kozorožca
Foto: Adobe Stock

Fázy Mesiaca v júliSplny a novy Mesiaca 2024

Nov06.07.2024 01:00RakNov Mesiaca júl 2024
Prvá štvrť14.07.2024 00:51Váhy-
Spln21.07.2024 12:19KozorožecRozbor pripravujeme
Posledná štvrť28.07.2024 04:54Býk-

Nov Mesiaca nastane: 23.12.2022 11:19

Šanca na nový začiatok

Nerobte teraz žiadne zásadné životné kroky, najprv si ich naplánujte. Na smelé vykročenie treba počkať, až keď sa energie novu ustália. Urobte si čas na svoje myšlienky, ktoré si utriedite podľa určitého systému. Skúste sa upokojiť, až potom konať.

Hoci sme tesne pred Vianocami a ľudia sa zaoberajú skôr rodinnými záležitosťami, ako sebou samým, myslite aj na držanie tela, pohyb a pokožku. Sedenie pred televízorom tiež neprospieva chrbtici, na ktorú je Kozorožec citlivý, preto si vyjdite na prechádzku a kontrolujte držanie tela! Kto sa hrbí, začne si postupne seba samého menej vážiť. Hlavu hore a rezko kráčajte!

Nov v Kozorožcovi chce niečo trvalé dosiahnuť

Naberte sily a konečne začnite napríklad redukčnú diétu, skoncujte so závislosťou na cigaretách alebo na hrách.

Manželia, ktorí sa chcú naozaj udobriť, majú veľkú šancu v tomto období novu, aby sa im to podarilo. Veď prichádzajú sviatky pokoja a mieru. Možno začnete spolu úplne nový život. Nespomínajte staré hriechy, aby ste postupne nevošli na tú istú cestu, ktorá bola plná sváru a nedorozumení. Chce to však veľkú dávku sebazaprenia a húževnatosti, ktorú podporuje Saturn, vládca Kozorožcov.

Chýli sa ku koncu roka, preto si plánujte, čo by ste chceli v nasledujúcom roku dosiahnuť. Napíšte si svoje ciele na papier a často si ich čítajte. Rozmýšľajte, ako ich vylepšiť a oni sa zhmotnia. Keďže je Kozorožec praktické zemské znamenie, iste si nebudete plánovať, že sa v päťdesiatke stanete baletkou! Dávajte si vyššie ciele, ale také, ktoré sa reálne môžu zrealizovať.

Nech vás sprevádza ctižiadostivosť, ale aj láskavosť. Dodržujte podľa možnosti aj tradície svojich predkov s tým, že k nim nebudete rodinu nasilu nútiť.

Aký vplyv má na vás tento nov Mesiaca?

Baran

Nov v tomto znamení je pre vás dosť náročný pre oblasť kariéry, ale aj autorít vo vašom živote. Autoritou môže byť nielen váš šéf, ale aj jeden z rodičov. Nemusíte byť už od nich závislí, ale pokým žijú, sú pre vás dôležití, no niekedy vám aj poriadne zavaria. Stačí pritom jedna poznámka, ktorá trafí citlivé miesto! Pracujte pokojne, nenechajte sa rozčúliť neprajníkmi a doma radšej zájdite do povestnej autonómie. 

Býk

Rozpína sa váš život, alebo stagnujete? Nov, ktorý je v Kozorožcovi, vám ovplyvňuje dom filozofie a ďalekých ciest. Dajte si dôležitú otázku, či ste spokojní so smerom, ktorým teraz kráčate. Nebojte sa urobiť niečo, čo sa líši od vášho bežného správania. Môže to byť vec na filozofickej úrovni, alebo aj nejaká nová praktická činnosť.

Blíženci

Dve otázky budú teraz asi na programe sexualita a financie. Prečo? Nov vám tentoraz zasahuje do oblasti sexu, transformácie a investícií, ktoré máte s niekým, kto je vo vašom živote dôležitý. Nevrhajte sa do nepremyslených vecí, poraďte sa s odborníkmi na tému, ktorá vás trápi. Planéty sú však postavené tak, že sa vám môže dariť nadviazať výhodné styky s ľuďmi, ktorí vám pomôžu k majetku.

Rak

Na pretras prichádzajú problémy vo vzťahoch. Kto ich nemá, môže si gratulovať. Nov v Kozorožcovi vám totiž preveruje oblasť partnerstva, kde môže dôjsť k zmenám. Nenechajte sa manipulovať, ale platí to aj obrátene! Opatrne jednajte s ľuďmi, o ktorých viete, že vám už v minulosti nepriali. Niekedy je dobre sa na tieto veci pozerať s odstupom a poučiť sa z nich.

Lev

Viem, že sa to ľahko radí, ale nájdite v tomto čase spôsob, ako nájsť v sebe pokoj. Nov vám zasahuje do domu zdravia a práce. Je na čase niečo zmeniť, napríklad v dennom režime. Šetrite si svoje citlivé srdce, doprajte si masáž alebo si zacvičte aspoň cviky na držanie tela. Na druhej strane vám tvorivá práca môže dávať väčší zmysel života.

Panna

Pominulo vám obdobie starostí, lebo Slnko nedávno odišlo zo Strelca, ktorý je s vami v nepríjemnom kvadráte. Nov vám zasahuje do domu radosti, koníčkov a detí. Vyťažte preto z tohto novu to, čo z toho potrebujete najviac. Venujte sa aj veselším činnostiam. Človek nie je len prácou živý! Nakoniec, ak budete v dobrej nálade, bude sa vám dariť i v práci. Život je taký, ako si ho urobíme!

Váhy

Nov vám zasahuje do vášho domova. Je to aj rodina odkiaľ prichádzame a kde sa cítime doma. Jednajte postupne a systematicky, tomu sa učíme od Kozorožcov. Utvorte okolo seba pekné, harmonické prostredie, by sa vám lepšie žilo. Obklopte sa pastelovými farbami, ktoré zaženú pochmúrne myšlienky. Čo si máme najviac priať na Vianoce? Rodinu a šťastný život! 

Škorpión

Nov vám všeobecne zasahuje do domu komunikácie a vášho blízkeho okolia. Pre vás je celkom príjemný. Ak vás vytiahol na cesty, môžete na nich stretnúť zaujímavých ľudí. Dariť by sa vám malo v písaní a komunikácii. Nezabúdajte však, že ku komunikácii patrí nielen rozprávanie, ale aj naslúchanie druhým. Zavolajte svojim súrodencom, ak s nimi nebudete na sviatky. 

Strelec

V užšom zábere budú tento mesiac peniaze, majetok a hodnoty. Ak vám povie niekto, že míňate financie na zbytočnosti, môže mať pravdu. Možno to len potrebujete počuť, aby ste si prehodnotili svoj postoj k majetku vôbec. Na druhej strane, treba si vážiť aj seba samého. Sebaúcta, mať pokojný domov je jednou z dôležitých hodnôt človeka. 

Kozorožec

Energie by ste mali mať dostatok. Choďte si za svojím cieľom. Tento nov by mal byť pre vás najviac vzrušujúci. Máte šancu na sebe zlepšiť toho dosť veľa. Nov vo vašom znamení zasahuje do vášho domu osobnosti a image. Starajte sa o seba! Vyjadrujete tým úctu k okoliu. Nepodceňujte impulzy, ktoré k vám prichádzajú.

Vodnár

Nov v Kozorožcovi vám zasahuje všeobecne do domu podvedomia. Nepodceňujte vnemy, ktoré vám vesmír posiela. Čítať ich viete iba vy. Pozor však, aby ste nepodľahli hrubším, teda prízemným energiám a použili ich nesprávne. Na druhej strane, ak máte nejaké svoje tajomstvá, je to normálne. Urobte si častejšie prestávku, aby ste sa mohli stíšiť a spoznávať svoje nespoznané ja.

Ryby

Máte šancu, že sa vám splní jedno z vašich prianí. Nov vám zasahuje totiž všeobecne do domu snov a priateľov. Ste medzi kamarátmi spokojní? Prinášate im aj vy to, čo od nich očakávate? Pokiaľ nemáte úprimného priateľa, poobzerajte sa, možno sa nájde práve na cestách, ktorými sa teraz idete pustiť. 

Planéty v znameniach zverokruhu

SlnkoRakod 20.06.2024
MesiacStrelecod 17.07.2024
MerkúrLevod 02.07.2024
VenušaLevod 11.07.2024
MarsBýkod 09.06.2024
JupiterBlíženciod 25.05.2024
SaturnRybyod 07.03.2023
UránBýkod 06.03.2019
NeptúnRybyod 03.02.2012
PlutoVodnárod 21.01.2024

Začiatok ročných období 2024

JarJarná rovnodennosť20.03.2024
LetoLetný slnovrat20.06.2024
JeseňJesenná rovnodennosť22.09.2024
ZimaZimný slnovrat21.12.2024