Odporúčame

Kavena

Kavena

Poradím vám, ako sa správne rozhodnúť. Viac »

Ďalšie veštice online
Astropsychologička Miška

Miška

Osobný kód 154

Veštica Mária

Mária

Osobný kód 151

Veštica Sara

Sara

Osobný kód 176

Veštica Zuzana

Zuzana

Osobný kód 163

Nov Mesiaca v znamení Panny

Rozbor vplyvu novu Mesiaca v septembri 2016

Foto: shutterstock.com

Fázy Mesiaca v marciSplny a novy Mesiaca 2020

Prvá štvrť02.03.2020 20:59Blíženci-
Spln09.03.2020 18:49PannaSpln Mesiaca marec 2020
Posledná štvrť16.03.2020 10:37Strelec-
Nov24.03.2020 10:31BaranNov Mesiaca marec 2020

Nov Mesiaca nastane: 01.09.2016 11:06

Nov, alebo aj nový Mesiac, bol v staroveku nazývaný aj Mŕtvy mesiac. Väčšina ľudí je ovplyvňovaná silami, ktoré ich zmysly nevnímajú, alebo nechcú vnímať. Vo štvrtok o 11.04 hod. LČ nastane nov Mesiaca v znamení Panny. Toto zatmenie Slnka vám pravdepodobne odhalí udalosť, ktorú ste nemohli ovplyvniť, pretože ste o nej nemali ani tušenie. V tomto období, počas novu Mesiaca v znamení Panny sa v praxi uplatní predovšetkým spoľahlivosť, dôslednosť, systematickosť, praktickosť a jemnejšie spôsoby vyjadrovania. Energia planéty Merkúr, ktorý je vládca tohto znamenia Panny, podporí výrečnosť, kontakty, aj nákupy, cestovanie a vybavovanie na úradoch. Je aj najlepší čas pre prácu na záhrade, hlavne pre starostlivosť o pôdu, burinu a na hubenie škodlivého hmyzu prírodnými postrekmi. Mesiac v Panne podporuje tvorbu koreňov a dni v ktorých pôsobí živel Zem sa nazývajú koreňové. Znamenie Panny ovláda tráviaci systém, nervy, zažívací trakt, žalúdok, črevá, pankreas, slezinu. Vplýva na tenké a hrubé črevo, slepé črevo. Uvedené orgány radšej teraz neoperovať. Je ideálny čas na diétnejšie stravovanie, podporené dobrým pitným režimom. Vyhýbajte sa pikantným a ťažko stráviteľným jedlám. Surová zelenina a sladké jedlá tiež nie sú v tomto období najvhodnejšie. Bude účinnejšia i starostlivosť o vlasy a pleť. Dobre pôsobí pomarančová, alebo jemná citrusová vôňa, ktorá prečistí myseľ a zbaví negatívnych myšlienok. Mnoho vecí sa tak rozjasní a človek môže konať uvážlivejšie. Výraznejšie môže pôsobiť aj číslo 5.

Aký vplyv má na vás tento nov Mesiaca?

Baran

Snažte sa tento nov Mesiaca prežiť čo najpokojnejšie. Ak nebudete mať veľké šťastie v láske, nevadí, všetko sa neskôr obráti. Teraz chce to hlavne trpezlivosť a vieru v to lepšie. Skúste sa usmievať, hneď sa všetko ujasní a rozptýlite dlhé tiene neistoty. Skontrolujte si predchádzajúce výdavky, a všetky dôležité dohody si dajte podpísať. Organizmus vás už varoval, nepreťažujte sa, zvlášť nie trávenie. 

Býk

Približuje sa príliv financií z práce a úsilia. Mali by ste sa zamyslieť nad osobným prejavom, spôsobom, akým sa presadzujete. Nezabúdajte však ani na pracovné a rodinné povinnosti, ani na svojich spolupracovníkov a najbližších. Bezfarebné spolužitie môžete oživiť nielen zabiehaním do iných revírov, ale aj naplánovaním zaujímavých spoločných a spoločenských aktivít. Stretnete sa aj s konfliktami a závisťou.

Blíženci

Budete chcieť zmeniť svet, ale najdôležitejšie je pozmeniť seba. Nateraz prestaňte so snívaním a nereálnymi plánmi. Tento nov Mesiaca preferuje energie zotrvania v realite. Dívajte sa na všetky vzťahy a stretnutia ako na možnosť pracovať na vlastnom rozvoji. Ak zvládnete krátke krízy, pokojne sa môžete začať tešiť na nastávajúce úspechy. Teraz sa snažte mať všetko usporiadané a prehľadné.

Rak

Rozvíjajte a zdokonaľujte sa vo svojom sebaovládaní. To sa pri tejto energii novu Mesiaca oplatí ako doma, tak aj v práci. Negatívne myšlienky oslabujú fyzicky aj psychicky. Myšlienky vďačnosti posilňujú vzťahy, telo, aj psychiku. Optimizmus znamená vidieť v každom probléme príležitosť. Kúpte si na trhu poriadnu dávku sladučkých vitamínov v ovocí a tvárte sa, že robíte pre svoje zdravie to najlepšie, čo sa dá.

Lev

Vyhnite sa klebetám a ohováraniu. Nerobte žiadne unáhlené závery a dôležité rozhodnutia. Menšie finančné problémy vám pomôže vyriešiť vaša rodina. Len ak sa zo svojich neúspechov a ťažkostí nepoučíte, môžete zlyhanie naozaj nazvať zlyhaním. Pre krajšiu pleť a následne, i na zvýšenie sebavedomia teraz použite aj pleťové masky, hoci i domácej výroby (z droždia, či banánu.)

Panna

Celkove bude tento nov Mesiaca vo vašom znamení pre vás veľmi podnetný a priaznivý. Bude sa vám dariť všetko, na čo siahnete. Otvoria sa pre vás všeobecne nové možnosti života v mnohých oblastiach. Aj dlhodobé plány a ciele sa začnú nečakane riešiť. Konečne sa dočkáte správy, na ktorú netrpezlivo čakáte. Neváhajte a okamžite reagujte. Zlepší sa vám i fyzická kondícia.

Váhy

Tento nov Mesiaca spôsobí, že aj vo vzťahoch sa to tiež pomaly upokojuje. Snažte sa nič, ale hlavne nikoho, nepodceňovať. Vo všetkom buďte opatrní a dôslední. Pamätajte, že pomaly zájdete ďalej. Nikto nemá rád, keď ho trápite maličkosťami. Aj každé dieťa robí stále to najlepšie, čo vie. V ničom nepreháňajte, správne sa, primerane miestu a času, oblečte, popíjajte vhodné bylinkové čaje.

Škorpión

Vďaka bystrosti sa, aj pod týmto novom Mesiaca v spriaznenej Panne, posuniete dopredu. Svet sa zmení vtedy, keď človek niekedy aj pozmení svoje chápanie sveta. V tomto období je správny čas na úvahy o zmene výzoru, seba, či obydlia. Ak vás táto myšlienka trápi už dlhšie, a naskytne sa vám príležitosť, neváhajte. Ste odolní, ale o svoje zdravie sa dostatočne nestaráte.

Strelec

Nielen súčasný nov Mesiaca, ale aj vplyv planéty Marsu vo vašom znamení, vám dodáva pocit nezávislosti, ale bude lepšie, keď si ho necháte pre seba a navonok zostanete solídni a uvážliví. Ak sa vaše napätie prenesie aj na kolegov, prejavia neochotou spolupracovať. Tieto dni sa môžu prejaviť aj rôznymi zdravotnými komplikáciami. Trochu sa vám zvyšuje riziko úrazov, buďte opatrnejší. 

Kozorožec

Vo vašom citovom živote bude, aj pod vplyvom tohto novu Mesiaca v spriaznenom znamení Panny, vládnuť relatívny pokoj. Začne vás viac zaujímať otázka vášho zdravia. Možno, aspoň večer, dáte prednosť svojim koníčkom, a tým trochu popracujete aj na svojej trpezlivosti. Aj dieťa je samostatný jedinec, ktorý potrebuje veci hľadať, skúšať, a teda aj robiť chyby. Panovačný prístup ho môže ovplyvniť na celý život.

Vodnár

V konečnom dôsledku svoju súčasnú snahu a zápal pre vec nebudete ľutovať. Spoľahnite sa na svojich blízkych, partnera, či partnerku, dlhoročných priateľov. Schopnosť vypočuť si druhých je jedným z najmocnejších nástrojov na to, aby ste mohli zmeniť postoj okolia k vám. Krása má rôzne podoby. Tá najkrajšia sa odráža v očiach milovaného človeka, či dieťaťa.

Ryby

Rôzne komplikované situácie, ktoré na vás počas súčasného novu Mesiaca zapôsobia, vyvolajú rozpor medzi vlastnými nárokmi a požiadavkami okolia. Ľudia nebudú veľmi nadšení, keď ich zavalíte výčitkami a otázkami. Čím väčší má človek pocit istoty, tým viac môže byť sám sebou. To uvoľňuje energiu a posilňuje vzťahy. Telo môže teraz viac oslabiť trávenie, či alergie.

Planéty v znameniach zverokruhu

SlnkoBaranod 20.03.2020
MesiacBlíženciod 29.03.2020
MerkúrRybyod 16.03.2020
VenušaBýkod 05.03.2020
MarsKozorožecod 16.02.2020
JupiterKozorožecod 02.12.2019
SaturnVodnárod 21.03.2020
UránBýkod 06.03.2019
NeptúnRybyod 03.02.2012
PlutoKozorožecod 27.11.2008

Začiatok ročných období 2020

JarJarná rovnodennosť20.03.2020
LetoLetný slnovrat20.06.2020
JeseňJesenná rovnodennosť22.09.2020
ZimaZimný slnovrat21.12.2020