Veštec Mirek

Mirek

Osobný kód 181

Jasnovidka Renáta

Renáta

Osobný kód 152

Veštica Janita

Janita

Osobný kód 162

Veštica Mária

Mária

Osobný kód 151

Nov Mesiaca v znamení Raka

Rozbor vplyvu novu Mesiaca v júli 2023

V pondelok večer nastáva nov Luny v Rakovi. Nov Mesiaca nám každých 29 dní ukazuje, na ktoré miesto sa máme akurát zamerať. Pre Rakov je tou najdôležitejšou vecou rodina a domov. Tam nech smeruje vaša energia, ak chcete žiť lepšie a príjemnejšie.

Nov Mesiaca v znamení Raka
Foto: Adobe Stock

Fázy Mesiaca v júniSplny a novy Mesiaca 2024

Nov06.06.2024 14:41BlíženciNov Mesiaca jún 2024
Prvá štvrť14.06.2024 07:21Panna-
Spln22.06.2024 03:10KozorožecSpln Mesiaca jún 2024
Posledná štvrť28.06.2024 23:56Baran-

Nov Mesiaca nastane: 17.07.2023 20:34

Rak je na prvý pohľad bezbranný a zraniteľný. Tieto vlastnosti sa v čase novu môžu odrážať i v našom podvedomí a vedomí. Pokiaľ si nebudeme strážiť tieto energie, začnú sa nám usadzovať v žalúdku. Postupne by sa mohli zhmotniť a prerásť do choroby tohto orgánu.

Zamestnajte sa pokojnou a vám milou činnosťou. Plánujte si napríklad dovolenku, alebo si pozerajte fotografie z tých minuloročných. Tie staré fotky, ktoré vo vás vyvolávajú nepríjemné emócie, treba radšej vyhodiť, aby sa vám neopakovali podobné situácie.

V období novu v Rakovi pracujeme radšej pomaly, ale o to usilovnejšie a starostlivejšie.

Rak je pomalšie zvieratko, preto sa počas novu v znamení Raka netreba náhliť. Je to aj logické, lebo v čase veľkých horúčav nie je dobre pracovať rýchlo a v strese. Mohlo by sa vám prihodiť, že prácu urobíte síce rýchlo, ale s chybami. Tak ako rak, budete sa musieť vrátiť aspoň o krok späť.

Zdravie

Hoci to znie trochu čudne, už začalo biologicky neskoré leto. Popri žalúdku je citlivá aj slezina. Jedzte viac potravín žltej a oranžovej farby a obmedzte sladké jedlá. Pokiaľ vám už príde chuť na nejakú sladkosť, dajte si predtým čistú vodu s jednou lyžicou jablčného octu. Chvíľu počkajte a potom si zjedzte danú pochutinu. Sladké vám uškodí menej.

Nezabúdajte na pitný režim. Najlepšie je piť čistú vodu po malých dúškoch. Kto je na tom zdravotne dobre, môže držať hladovku a piť len vodu. Medicína prikazuje čím menej soliť, ale pokiaľ sa potíte a máte chuť si viacej osoliť jedlo, pravdepodobne vám chýba soľ. Hovorí sa, že ak si obliznete kožu a nie je slaná, vtedy vám soľ treba doplniť. 

Nezabudnite na kúpanie! Pobyt vo vode nám evokuje aspoň na chvíľu príjemný pocit, ktorý prežíva bábätko v maminom brušku. Prečo si ho treba dopriať, aj keď sme dospelí? V každom z nás to malé dieťa ostáva a aspoň občas chce vyjsť na povrch a nechať sa hladkať príjemnou, telo obklopujúcou vodou. Doprajte si preto teraz buď kúpeľ doma, na kúpalisku, v rieke alebo v mori. Podľa svojich možností a chuti. Bude to voda studená, teplá, slaná, sladká či dokonca perličková?

Aký vplyv má na vás tento nov Mesiaca?

Baran

Nov v Rakovi je pre vás kritický. Cieli priamo do vášho domova, alebo prostredia, ktorý považujete za svoje útočisko. Majte na pamäti, že rodinný život je dôležitý. Kto je teraz rád sám môže namietať, že mu je dobre tak, ako je. Má však za sebou život v detstve, na ktorom je stále čo riešiť. Tento nov je práve vhodný na zacelenie boľačiek z detských čias. Môžete si urobiť aj poriadok doma a povyhadzovať zbytočnosti. 

Býk

Čaká vás pravdepodobne celé štyri týždne rušné obdobie. Plánujte krátke cesty po okolí, ak vás teda nov v Rakovi nezastihol niekde na dovolenke. Pokiaľ chcete niečo vybaviť, skúste nešetriť chválou a obdivom, napríklad na úrade. Nerobte to však veľmi okato, aby vás neodhalili a vy by ste dosiahli pravý opak. Navštívte súrodencov a vyfajčite si fajku mieru so susedmi. 

Blíženci

Nov v Raku zasahuje do vášho domu hodnôt. Do oblasti vášho záujmu sa dostávajú financie a majetok. Zamyslite sa, aký máte vzťah k majetku. Je dobre si vizualizovať seba ako spokojného človeka s dostatkom všetkého, čo potrebuje, a pritom mu to bude slúžiť k dobru. Peniaze sú energiou, ktorá reaguje na vaše správanie z minulosti i prítomnosti. 

Rak

Takto každým rokom v lete prežívate pre vás najdôležitejšie obdobie novolunia, lebo je vo vašom znamení. Plánujte nové veci, ktoré sa vám už minulý mesiac ukazovali ako vážne. Venujte sa svojmu vnútru, pocitom, ale aj tomu ako pôsobíte na druhých. Tým, ako vyzeráme ukazujeme svetu, ako si ho vážime. Dôležité je aj vážiť si seba samého a aj tak konať. 

Lev

Nov v Raku vám zasahuje do tajomného domu dvanásteho, ktorý je aj domom podvedomia. Do nových vecí sa nenáhlite, vyčkajte na nov, ktorý bude o mesiac. Dobre rozmyslite, čo chcete do budúcna dať do svojho prioritného plánu. Možno to bude zlepšenie partnerského spolužitia a štúdium jazykov. Myslite i na svoje zdravie. Dodržujte raz do týždňa očistný deň s ľahkou stravou.

Panna

Takto pred mesiacom ste to mali dosť náročné. Pre svoju kariéru ste možno zabúdali na dobrých priateľov. Nov vám zasahuje do domu priateľov, teda máte trochu pozornosti venovať aj im. Určite máte aj nejaké nesplnené túžby a sny. Nemusíte o nich nikomu hovoriť, ale pracujte na tom, aby sa vám splnili. Kto verí sebe samému a svojim schopnostiam, ten má väčšiu šancu.

Váhy

Nov je všeobecne vo vašom dome reputácie a kariéry. Tvorí s vami kvadrát, ktorý je skoro zakaždým náročný. Keďže je nov aj pre vás, plánujte nové začiatky aj vy. S pokojom a rozvahou. Pokiaľ ste na dovolenke, nepodceňujte miestne zvyklosti a dodržujte zákony, pravidlá na cestách a to hlavne v týchto dňoch novu. Počas novu a splnu sa totiž kritické energie dosť zvyšujú. 

Škorpión

Nov vo vodnom Rakovi zasahuje do vášho domu zahraničia, cestovania a filozofie. nájdite si nový spôsob ako spoznávať svet. Máte možno nové nápady, ktoré treba aj zrealizovať. Držte sa však podmienky, že svoje dobré rady treba dávať, až keď vás o to niekto požiada. Inak si vašu prácu nebudú vážiť. Je to tak medzi ľuďmi, nič s tým nenarobíme. 

Strelec

Nov vám zasahuje do domu financií, ktoré zdieľate s niekým. Ôsmy dom je aj domom sexu. Nezabúdajte na to, veď patrí k životu. Pokiaľ však investujete svoje peniaze spoločne s určitou osobou, preverte si jej zmýšľanie do detailu. Povrchnosť sa vám nevyplatí, myslite na to! Poučte sa z minulosti, kedy ste urobili chybu, ktorá sa vám neprepiekla. 

Kozorožec

Nov v Raku vám vplýva všeobecne na dom manželstva a iných vážnych vzťahov. Opozične postavené Slnko, spolu s Mesiacom vám nastavujú zrkadlo a vy sa asi budete musieť vyjadriť, čo zamýšľate do budúcna. Nastáva obdobie padajúcich hviezd, možno vám jedna z nich ukáže tú správnu cestu. Meditujte, a to najlepšie večer, pri zapadajúcom Slnku. 

Vodnár

Nov v Raku vám zasahuje do domu každodenných činností a zdravia. Dajte pozor na vaše citlivé časti tela. U vás sú to kolená a žily. Opierajte si čo najčastejšie nohy hore kolmo o stenu. Pite viac čistej vody a obmedzte sladké jedlá a nápoje. Soľ v malom množstve však teraz potrebuje každý. Nepodceňujte pri práci aj drobnosti. 

Ryby

Nov v Raku vám vplýva na dom kreativity, zábavy, milostných vzťahov i radosti. Nájdite si niečo, čo vás bude tešiť, ak máte nejaké starosti. Môže to byť nový koníček, ktorý vám dodá chuť do života. Voľní si nájdu nového partnera, pri nejakej zábave či záľubách. Chodievajte medzi takých ľudí, ktorí sa často smejú a nehundrú na svet. 

Téma dňa Perspektíva a budúcnosť vášho vzťahu

Zistite, či je váš partnerský vzťah ten pravý, alebo je už dopredu odsúdený k rozpadu.

Zistiť viac

Planéty v znameniach zverokruhu

SlnkoRakod 20.06.2024
MesiacVodnárod 24.06.2024
MerkúrRakod 17.06.2024
VenušaRakod 17.06.2024
MarsBýkod 09.06.2024
JupiterBlíženciod 25.05.2024
SaturnRybyod 07.03.2023
UránBýkod 06.03.2019
NeptúnRybyod 03.02.2012
PlutoVodnárod 21.01.2024

Začiatok ročných období 2024

JarJarná rovnodennosť20.03.2024
LetoLetný slnovrat20.06.2024
JeseňJesenná rovnodennosť22.09.2024
ZimaZimný slnovrat21.12.2024