Nov Mesiaca v znamení Rýb

Rozbor vplyvu novu Mesiaca vo februári 2023

V pondelok ráno, krátko po 8. hodine, nastáva nov Luny v znamení Rýb. Slnko sa stretne s Mesiacom, čo spôsobí, že ho nebudeme na nebi vidieť, ale práve táto skutočnosť je dôležitá pre plánovanie nasledujúcich 29 dní.

Nov Mesiaca v znamení Rýb
Foto: Adobe Stock

Fázy Mesiaca v júniSplny a novy Mesiaca 2024

Nov06.06.2024 14:41BlíženciNov Mesiaca jún 2024
Prvá štvrť14.06.2024 07:21Panna-
Spln22.06.2024 03:10KozorožecRozbor pripravujeme
Posledná štvrť28.06.2024 23:56Baran-

Nov Mesiaca nastane: 20.02.2023 08:08

Ryby sú posledným znamením v zverokruhu. Preto aj tento nov bude uzatvárať určité kruhy v našom živote. U každého človeka to bude jeho individuálny kruh - podľa plánu, ktorý si dal, keď zamýšľal vstúpiť na tento svet.

Treba sa však zbaviť strachov, vyčistiť mútnu vodu od neistoty, klamstva a vyplávať na hladinu do čistej rieky. Potom bude čas a chuť plánovať nový úspešný začiatok. Do ďalšieho novu, ktorý už bude v Baranovi, by ste ten svoj plán mali mať dokončený. Verte si, vtedy sa váš plán aj naplní a splní.

Ryby sú najcitlivejším znamením, plným empatie. Vnášajú do reálneho života nádych neskutočnosti, snívanie a tým aj inšpiráciu pre umeleckú tvorbu. Kto sa rád venuje tajomným a magickým záležitostiam, môžu sa jeho schopnosti teraz znásobiť.

Aj realisticky zmýšľajúci jedinci by si mohli nájsť chvíľku, kedy sa zamyslia nad jemnými spojeniami medzi tým, čo nás obklopuje navonok a naším vnútrom.

Aké myšlienky vám behajú hlavou, ak vidíte číslo dňa vášho narodenia na značke automobilu? Čo vás zrazu zaujalo na strome, okolo ktorého chodíte denne? Ľudia, autá, zvieratá, príroda, televízia, dokonca i budovy, teda celé naše okolie, nás ovplyvňuje. Vyberajte si preto pozorne, s kým a kadiaľ chodíte, komunikujete a možno aj spolu snívate.

Vyvarujte sa pitia veľkého množstva alkoholu, lebo má teraz silnejšie účinky.

Pripomínam, že snívanie, fantázia a spojenie s nadpozemskými silami môžu byť v istom zmysle aj liečivé. Stane sa tak vtedy, ak si budete predstavovať príjemné veci, ktoré sa silou myšlienky môžu premeniť na skutočnosť. Za pokus to stojí! Kto nevyskúšal, neuverí!

Aký vplyv má na vás tento nov Mesiaca?

Baran

Potrebujete teraz vnútornú rovnováhu viac ako inokedy. Doprajte si chvíle, kedy môžete byť osamote. Využite tento neutrálny nov k premýšľaniu nad sebou i vašimi blízkymi. Naštartujte nejakú užitočnú aktivitu, ktorá pomôže viacerým ľuďom. Nepodľahnite však idealizmu, že to pôjde vždy ľahko. Poučte sa z minulých chýb, ktoré netreba opakovať, ale ani sa ich báť. 

Býk

Vstupom Slnka do Rýb sa Býkom obrátila karta k lepšiemu. Dokonca možno teraz vy pomôžete svojim priateľom tým, že ich pozorne vypočujete a poradíte im ako ďalej. Treba pomenovať tú najdôležitejšiu vec, aby sa vedeli pohnúť zo začarovaného kruhu. Splňte si aj jeden zo svojich malých snov. Prečo? Je tu šanca, že to bude úspešné, veď vám tento spln zasahuje aj do domu nádejí, snov a priateľov. 

Blíženci

Nov v Rybách udeľuje Blížencom kvadrát na kariérnu oblasť i reputáciu, čo je nepríjemné. Mnohí z vás asi zažijú previerku svojich emócií, ale i kolegov. Ak máte nepríjemného šéfa, skúste mu neprotirečiť. Svoje námietky voči nemu vyjadrite diplomaticky. Do pohody vás dostane práca, alebo spoločenská činnosť, ktorú robíte radi. Skúste sa viac zviditeľniť, aby ste sa dostali vyššie. 

Rak

Je čas na osobný rast, štúdium a cestovanie. Využite tieto dni na priaznivé zmeny vo vašom živote. Nov Luny v Rybách je pre vás totiž príjemný. Obe znamenia ste pod vodným živlom, teda ste emočne veľmi vnímaví. Teraz je u vás dokonca aj imaginárny Bod šťastia. Ukážte cestu tým, ktorí ešte neprišli na to, že hádky a citové ubližovanie nebude tá správna cesta, po ktorej máme kráčať, aby sme boli šťastní. 

Lev

Je tu šanca na zmenu! Dúfajte, že k finančnej hojnosti a istejšiemu zajtrajšku! Poučili ste sa z minulého obdobia, ktoré bolo poriadne stresujúce. Začnite sa na svet pozerať optimisticky. Obeta, ktorú ste mnohí zažili nedávno, vám prinesie teraz priaznivé šance začať žiť bez zbytočných stresov. Čo vás nezabilo, to vás teraz posilní! Je čas zlepšiť i záležitosti v spálni…

Panna

Nov v Rybách je pre Panny opozičný a zasahuje do domu partnerstva, ale aj iných vážnych vzťahov, dokonca otvorených nepriateľov. Nejednajte teraz bez uváženia, na stretnutia a rozhovory sa vopred pripravte. Keďže nov dáva šancu na nové začiatky, verte na dobrý koniec. Nepríjemná situácia vám môže priniesť šancu na zoznámenie s niekým zaujímavým, dokonca nádejným životným partnerom.

Váhy

Nov v Rybách Váham zasahuje do domu každodennej práce a zdravia. Stiahnite sa z víru spoločenských udalostí. Viac ako inokedy si bude treba dávať pozor na verbálny i neverbálny prejav. Premôžte sa a ozaj začnite pravidelne cvičiť a jesť to, čo vám prospieva. Zbavte sa strachu z ochorenia, radšej si naordinujte veselosť a radosť, napríklad sledovaním komédie. 

Škorpión

Hoci túto stredu nastáva pôstne obdobie, okolie sa relatívne upokojí, vy máte na to, aby ste tvorili, tešili sa zo života a zdokonaľovali svoje talenty, či vyniesli na povrch tie, ktoré ste doteraz skrývali. V dnešnej dobe sa chodia učiť do umeleckých škôl i dôchodcovia. Nezabúdajte i na erotiku, ktorá patrí tiež do oblasti piateho domu, kde vám všeobecne zasahuje tento nov. 

Strelec

Ryba a Strelec sú v nepríjemnom kvadratickom zväzku. Tento nov možno Strelcom vynesie na povrch to, čo by radšej ani nevideli a nepočuli. Záležitosti rodiny a vôbec domova sú často veľmi ošemetnou vecou. Pokiaľ nemáte ideálnu rodinu, hľadajte aspoň pozitívne čriepky, z ktorých zlepíte niečo, na čom budete stavať, aby ste dosiahli šťastie aj vo vašom dome. Začnite od seba. 

Kozorožec

Čaká vás dosť rušný mesiac, lebo máte nov všeobecne v dome komunikácie. Dajte si pozor na veľmi subjektívne emócie. Budete mať asi viac ako inokedy potrebu vyjadriť svoje pocity. Pokiaľ sa nemáte komu vyrozprávať, založte si na to zápisník, K poznámkam sa vráťte každým novom a splnom. Budete sa čudovať, koľko sa o sebe toho dozviete! Čítajte a komunikujte so súrodencami.

Vodnár

Nov v Rybách vám vždy vplýva na dom hodnôt, majetku, ale aj vašich záležitostí, ktoré si ceníte. Nezabúdajte, že vy sami sebe ste najväčším pokladom a majetkom! Vydolujte zo seba poklady, napríklad talenty, ktorým ste nedali doteraz priestor. Ak by ste z neznámych dôvodov pociťovali smútok, obkopte sa vecami, ktoré sú vám blízke z mladších čias. Prinesú vám istotu a povzbudenie. 

Ryby

Venujte sa svojmu sebazdokonaľovaniu na tele i duši. Na toto obdobie ste čakali celý rok! Máte u seba Slnko i Lunu. Brzdí vás trochu Saturn, ale zároveň vám dodáva dôležitosť. Dobre si premyslite, čo chcete dosiahnuť. Terajšie plány sa v budúcnosti stanú totiž realitou. Je tu možnosť novej práce, podnikania, ale aj zmeny v súkromí. Snažte sa byť objektívni, ale zároveň aj sami sebou. 

Planéty v znameniach zverokruhu

SlnkoBlíženciod 20.05.2024
MesiacŠkorpiónod 17.06.2024
MerkúrRakod 17.06.2024
VenušaRakod 17.06.2024
MarsBýkod 09.06.2024
JupiterBlíženciod 25.05.2024
SaturnRybyod 07.03.2023
UránBýkod 06.03.2019
NeptúnRybyod 03.02.2012
PlutoVodnárod 21.01.2024

Začiatok ročných období 2024

JarJarná rovnodennosť20.03.2024
LetoLetný slnovrat20.06.2024
JeseňJesenná rovnodennosť22.09.2024
ZimaZimný slnovrat21.12.2024