Odporúčame

Diana

Diana

Mám dar, s ktorým môžem pomôcť aj vám v ťažkej životnej situácii. Viac »

Ďalšie veštice online
Veštica Zdena

Zdena

Osobný kód 165

Veštica Bath

Bath

Osobný kód 167

Veštica Mária

Mária

Osobný kód 151

Veštica Karla

Karla

Osobný kód 180

Nov Mesiaca v znamení Váh

Rozbor vplyvu novu Mesiaca v októbri 2021

V stredu po 13. hodine nastáva nov Mesiaca vo Váhach. Spravodlivosť, zmysel pre estetiku a harmóniu, vnímavosť, chuť po vedomostiach, spoločenskosť, ale aj vysoké ideály a nerozhodnosť - toto sú vlastnosti, ktoré podporuje postavenie Luny vo Váhach.

Nov Mesiaca v znamení Váh
Foto: shutterstock.com

Fázy Mesiaca v júniSplny a novy Mesiaca 2023

Spln04.06.2023 05:44StrelecSpln Mesiaca jún 2023
Posledná štvrť10.06.2023 21:34Ryby-
Nov18.06.2023 06:40BlíženciRozbor pripravujeme
Prvá štvrť26.06.2023 09:52Váhy-

Nov Mesiaca nastane: 06.10.2021 13:08

Je čas sa zastaviť a urobiť si retrospektívu minulosti. Kto nemá čas, tak zhodnotí svoju činnosť aspoň za posledný mesiac. Ostatní sa môžu spätne obzrieť aj rok dozadu. K rozpamätaniu sa vám pomôže aj obyčajný kalendár, kde ste si zapisovali schôdzky, rôzne termíny i sviatky. Odpovedzte si na otázky, čo sa vám podarilo a kde ste mali medzery. Budete tak do budúcna menej nerozhodní a neistí.

Spomínané vlastnosti sú tieňom Váh, ktoré teraz nemusia pociťovať len Váhy, ale aj ostatné znamenia. Kladnými vlastnosťami Váh je schopnosť harmonicky vplývať na ľudí, inšpirovať ich k lepšiemu preciťovaniu umenia a vedieť sa ladne pohybovať v spoločnosti.

Váhy sú párovým znamením, preto sa pozornosť ľudí tentoraz, viacej ako inokedy, zameria na vzťahy a ich problémy. Obklopte sa peknými vecami, ktoré vo vás vyvolávajú pocit pohody a najmä harmónie, čo je pre toto obdobie veľmi dôležité.

Pite dostatok prečisťujúcich čajov, napríklad zo žihľavy, zlatobyle a materinej dúšky. Teplo sa obliekajte, aby ste neprechladili. Vhodné je viacvrstvové oblečenie, aby ste si počas obeda, kedy je ešte teplo, mohli dať dolu jednu vrstvu.

Po duchovnej či duševnej stránke si doprajte meditácie, stretnutie s ľuďmi rovnakého naladenia na tento svet, aby ste mohli rozoberať umenie, filozofiu i vzťahy. Pozor na výbušnosť, ktorá väčšinou príde vtedy, ak s vami nebude spoločník zdieľať váš názor. Kto má informácie dopredu, zariadi sa podľa nich a prežije harmonické obdobie novu vo Váhach, hoci mu aj nasledujúce riadky budú oznamovať niečo iné. Jedná sa hlavne o Kozorožcov, Baranov a Rakov, ktorí tvoria s Váhami kríž vo zverokruhu.

Aký vplyv má na vás tento nov Mesiaca?

Baran

Náročný nov, treba si to uvedomiť, a podľa toho sa aj zariadiť. Po minulých peripetiách v práci a nejakých zdravotných problémoch vás tieto dni Luna skúša zas vo vzťahoch. Na scénu vystúpi otvorený nepriateľ, alebo vám vaše karty začne miešať samotný partner. Pozor na neuvážené jednanie. Nemusí vždy platiť, že klin treba vybiť klinom. Ak na vás niekto nakričí, len si pomyslite, že je ešte na nižšom stupni chápania života, hoci je to aj samotný šéf. 

Býk

Minulý nov vám dal veľa pozitívneho. Teraz je na čase, aby ste sa venovali zdraviu a bežnej práci. Keď má človek v poriadku fyzické telo a hotovú prácu, priaznivo sa to odrazí aj na psychike. Urobte si čas aj na cvičenie, zapíšte sa na kalanetiku alebo jógu. Svoje citlivé hlasivky si posilníte jednoduchým cvikom, a to vyplazovaním jazyka. Samozrejme, že nie na okoloidúcich ľudí. Robte to vtedy, keď ste osamote. Kto nevyskúša, ten neuverí. 

Blíženci

Prešli ste mesačnou skúškou trpezlivosti, teraz by ste mali nabehnúť do príjemnejšieho obdobia. Nov vo Váhach vám totiž zasahuje do domu potešenia, zábavy, detí a tvorivosti. Žite! Tešte sa z každého ranného prebudenia. Ukážte svetu čo viete, ale veľké ovácie neočakávajte. Radšej sa nechajte prekvapiť, než by ste sa mali sklamať, že vám veľkolepé plány nakoniec nevyšli. 

Rak

Dnes môžete byť o niečom skalopevne presvedčení, no neskôr môžete svoj názor zmeniť. Preto netreba nič šiť horúcou ihlou. Nov vás tentoraz skúša u vás doma, čo je pre Rakov dosť ťažký oriešok, lebo doma sú najradšej. Niežeby neradi cestovali, ale doma je doma. Po ceste ich musí čakať teplý rodinný krb. Nenechajte si ho preto vychladnúť neprajníkmi, ktorí vám navyše budú chcieť radiť, alebo doslova vnucovať svoj názor na bývanie. 

Lev

Váš patrón, samotné Slnko, bude pravdepodobne jasne žiariť veľkú časť jesene a dodá nám dobré počasie a optimizmus. Pokiaľ máte ešte dovolenku, prezrite si niektoré pekné miesta v našej krajine. Ostatní sa možno pokúsia o štúdium niečoho zaujímavého. Kto študuje, neskôr zostarne, ako ten, ktorý tak nekoná! Nebojte sa problémov, tie zvládnete ľavou zadnou! Navštívte súrodencov, alebo ich pozvite k vám.

Panna

Nov vám zasahuje do domu majetku, ale aj záležitostí, ktoré si treba vážiť. Zamyslite sa nad vzťahmi, koľko im venujete času. Niektorí z vašich blízkych majú možno nekalú vlastnosť, že sa radi opakujú a zdôrazňujú veci, na ktorým im záleží. Väčšinou to sú jedinci starší od vás. Neodháňajte si ich od seba prílišnou kritikou. Vážte si ich, že sú medzi vami. Pravdepodobne sa vám aj ozve niekto z minulosti. 

Váhy

Každý rok zažívate takto na jeseň veľmi dôležitý nov. Tento raz máte podporu nielen Slnka a Luny, ale aj akčného Marsu! Nenechajte si svoju šancu na postup ujsť tým, že budete len tak nerozhodne prešľapovať na jednom mieste. Plánujte nové začiatky a následne realizujte! Zmena imidžu vám tiež prospeje, tak ako hľadanie novej lásky voľným Váham. Pritom si kúpte niečo pekné na seba. Môže to byť krásna umelecká šatka alebo kvalitné topánky. 

Škorpión

Doprajte si dostatok času pre seba a svoje vnímanie sveta. Často meditujte, najlepšie pri vode. Nov Škorpiónov zastihol v dome, ktorý skrýva neznáme veci, ale aj tie známe, ktoré by sme niekedy najradšej nevideli. Netreba sa báť pravdy, otvorte oči a nenechajte sa zastrašiť niekým, od koho by ste to nečakali. Ste silné znamenie, s veľkým talentom vhľadu do vecí. Prečo by ste nemali rozumieť samy sebe?

Strelec

Ste na dobrej ceste, ak počúvate svoje srdce a meditujete. Minulý nov ste pravdepodobne dosť trpeli, alebo zvládali nejednu výzvu života. Dostávate však silu od vesmíru, aby ste ich zvládli. Bude to pravdepodobne pracovná záležitosť, alebo sa začne rysovať splnenie vašich túžob? Háčik je v tom, že si bude treba vybrať. Poraďte sa s priateľmi, ak máte neistotu, ale posledné rozhodnutie musíte urobiť vy! 

Kozorožec

Výzva, ktorá vás teraz čaká nebude taká ťažká, ako na prvý pohľad vyzerá, pokiaľ budete trpezliví. No vy máte na tej tvrdej hlave ešte aj rohy. Veď sú priamo v názve vášho znamenia, preto sa netreba hnevať za tieto riadky. Kvadratický nov vo Váhach vám preveruje hlavne vašu kariérnu oblasť, ale tá bez pokojného rodinného zázemia nemá nádej na postup. Buďte preto milí na svojich spolubývajúcich. 

Vodnár

Dolieha na vás niečo z minulosti, ale vy ste to podvedome už aj očakávali. Všeobecne však máte toto obdobie novu príjemné. Ak radi študujete, tak ste sa už asi zapísali do kurzu, alebo ste na študijnom pobyte. Pokiaľ nemôžete cestovať, čítajte o vysnívanej krajine, aby ste ju lepšie spoznali. Sny sa často plnia, iste sa vám ju podarí neskôr navštíviť. Ďalší nov bude pre vás kritickejší, preto si dajte ozaj do poriadku svoje nedokončené záležitosti z leta. 

Ryby

Septembrový nov mnohé Ryby poriadne vytrápil, ale prežili ste ho. Už by ste si mali vydýchnuť. Niektoré veci už nezmeníte, ale veľa vecí môžete budovať na novo. Pokiaľ idete do projektu spoločne s niekým, platí to dvojnásobne. Nepožičiavajte si peniaze za mimoriadne výhodných podmienok. Mohol by za tým byť nejaký dosť veľký háčik. Urobte niečo pre svoje zdravie, napríklad nekonzumujte biely cukor. Obmedzte aj alkohol a fajčenie.

Téma dňa Osobné predmety ako azimut v bludisku

Zistite, ako udalosti a predmety v bežnom živote ovplyvňujú a usmerňujú vaše životné kroky.

Zistiť viac

Planéty v znameniach zverokruhu

SlnkoBlíženciod 21.05.2023
MesiacVodnárod 07.06.2023
MerkúrBýkod 03.04.2023
VenušaLevod 05.06.2023
MarsLevod 20.05.2023
JupiterBýkod 16.05.2023
SaturnRybyod 07.03.2023
UránBýkod 06.03.2019
NeptúnRybyod 03.02.2012
PlutoVodnárod 23.03.2023

Začiatok ročných období 2023

JarJarná rovnodennosť20.03.2023
LetoLetný slnovrat21.06.2023
JeseňJesenná rovnodennosť23.09.2023
ZimaZimný slnovrat22.12.2023