Odporúčame

Janita

Janita

Odpovede, ktoré vám doteraz nikto nedal, vám odhalí karmická numerológia. Viac »

Ďalšie veštice online
Jasnovidka Diana

Diana

Osobný kód 157

Veštica Zoruna

Zoruna

Osobný kód 171

Veštica Zdena

Zdena

Osobný kód 165

Veštec Mirek

Mirek

Osobný kód 181

Spln Mesiaca v znamení Blížencov

Rozbor vplyvu splnu Mesiaca v decembri 2022

Vo štvrtok skoro ráno po 5. hodine nastáva spln Mesiaca v Blížencoch. Iskrivé Slnko v Strelcovi vtedy stojí oproti Lune v Blížencoch. Pri nej je však Mars, ktorý tým dodáva splnu ešte viac ohnivej energie, ale aj odvahy, impulzívnosti i podráždenosti.

Spln Mesiaca v znamení Blížencov
Foto: Adobe Stock

Fázy Mesiaca v májiSplny a novy Mesiaca 2024

Posledná štvrť01.05.2024 13:30Vodnár-
Nov08.05.2024 05:25BýkNov Mesiaca máj 2024
Prvá štvrť15.05.2024 13:50Lev-
Spln23.05.2024 15:55StrelecSpln Mesiaca máj 2024
Posledná štvrť30.05.2024 19:15Ryby-

Spln Mesiaca nastane: 08.12.2022 05:10

Spomínaná planéta Mars je teraz retrográdna a v období splnu bude zatienená Lunou. Tento aspekt môže spôsobiť, že sa niektorým ľuďom objavia nejaké bolesti z minulosti. Môže to byť na fyzickej úrovni, ale väčšinou tieto energie vynoria na hladinu vedomia traumy z mladších čias. Vtedy vám možno niekto ublížil na tele, no a vám ostala bolesť v mysli. Skúste si danú vec spracovať, lebo čas späť nevrátite. Myslím tak, aby sa boľavá vec nestala.

Toto našinec nevie, ale odpustiť treba. Dotyčný jedinec už na to možno dávno zabudol a vy ho podporujete svojím strachom i zlosťou. Každé vypovedané slovo, dokonca i myšlienka, má svoju energiu. Určite nechcete podporovať toho, kto si to nezaslúži. Vyberajte si opatrne informácie, ktorých je teraz dostatok, nechcite vedieť všetko. Selektujte srdcom a vyvarujte sa povrchnosti.

Spomaľte a buďte k svojmu okoliu úprimní

Obe znamenia Strelec i Blíženci patria medzi pohyblivé, čo znamená, že sa môžu u ľudí striedať nálady. U detí zaznamenáme viacej neposednosť a nechuť držať sa jednej činnosti pokým ju nedokončia. Pozitívnou motiváciou však môžeme rýchlejšie dosiahnuť činorodosť a bystrosť. Nemyslím tým len u našich ratolestí, ale i pri svojej práci.  Dajte si pozor na cestách, lebo Blíženci i Strelci radi súťažia. Stačí chvíľa nepozornosti a do cieľa cesty nemusíte dôjsť.

Pokiaľ sa chcete venovať obchodom, okolo splnu ich radšej nerobte. Hlavne tie, na ktorých vám záleží a sú dlhodobejšieho charakteru. Môžete plánovať svoj biznis a postaviť sa za svoju myšlienku v práci.

Po zdravotnej stránke netreba aj pri bežných prácach konať bez rozmyslu, lebo si môžete spôsobiť poranenia pri manipulácii s ostrými predmetmi, ohňom i riskovaní pri športe. Svoju prebytočnú energiu si vybite pri cvičení, rýchlej chôdzi či iných príjemnejších činnostiach.

Spln v Blížencoch vplýva na náš dýchací systém, hlavne pľúca a priedušky. Pite čaje, ktoré vám chutia, použite olejčeky do aromatických lámp, alebo si ich nakvapkajte na vreckovku či oblečenie na rubnej strane. Vhodné sú esenciálne olejčeky: mäta, eukalyptus na dobré dýchanie, pomaranč, klinček, citrón na dobrú náladu a medovka na upokojenie.

Aký vplyv má na vás tento spln Mesiaca?

Baran

Spln vám žiari všeobecne na tretí dom súrodencov, susedov a blízke okolie. Iste sa nájdu problémy, ktoré bude treba riešiť, veď sme ľudia, ktorí robia chyby. Venujte sa aj komunikácii a vzdelávaniu. Dajte si záväzok, že sa zdokonalíte napríklad v bežných komunikačných schopnostiach. Buďte úprimní, ale tak diplomaticky, aby ste neurážali druhých. 

Býk

Spln kraľuje vo vašom dome hodnôt a majetku. Peniaze potrebujeme k životu, ale netreba zabúdať na hlbšie hodnoty: zdravie, rodinu a partnerský život. Komunikujte s blízkymi ľuďmi o tom, čo si ceníte a čo nie je až také podstatné. Finančná stabilita je dôležitá, ale aj sebaúcta a vaša rodina, alebo aj priatelia. Pokiaľ ste dlžní nejakú sumu, snažte sa ju vrátiť, alebo aspoň čiastku. Tí, ktorí požičali, by mohli dlžníkovi pripomenúť termín splátky. 

Blíženci

Prežívate dôležitý spln, lebo je u vás, vo vašom dome osobnosti. Nezanedbávajte svoj citový život a všetko, čo s ním súvisí. Párové znamenia, akým ste i vy, nedobre znášajú samotu. Snažte sa plánovať svoje dni tak, aby ste sa dokázali venovať práci, ale aj svojim blízkym. Vaši milovaní majú síce vedieť o vašich potrebách, ale aj vy sa zaujímajte o ich túžby. 

Rak

Luna je vašou vládkyňou, preto ste na jej pohyb, hlavne splny a novy dosť citliví. Spln v Blížencoch zasahuje všeobecne do vášho dvanásteho domu podvedomia a skrytých nepriateľov. Aj vy sa skúste cvičiť v komunikácii, lebo aj o tom je tento spln, ale dajte si pozor na vaše utajované ja. To sú veci, za ktoré sa hanbíme a nechceme, aby o nich svet vedel. Spíšte si ich na papier a spáľte v plameni sviečky. 

Lev

Spln vám tentoraz zasahuje do domu priateľov a snov. Viac ako inokedy môžete prežívať niektoré minulé problémy s priateľmi. Nevadí, ak ste sa pre niečo pohádali, dôležité bude si bez nervozity o tom porozprávať. Keďže spln v Blížencoch je pre vás celkom priaznivý, iste dosiahnete s kamarátmi konsenzus. Dbajte preto od začiatku, aby vaša debata bola konštruktívna a cielená k zmieru. 

Panna

Spln vám žiari na dom kariéry a autorít vo vašom živote. Je jedno, koľko máte rokov, lebo niektoré záležitosti si nesieme so sebou a ich ťarcha nám nedovoľuje, aby sme postúpili vyššie. Môže sa jednať i o vaše školské časy, kedy na vás nakričal učiteľ a vy si doteraz myslíte, že to bolo nespravodlivé. Neviete však, ako videl tú záležitosť on zo svojho uhla pohľadu. Je na čase s tým skoncovať. 

Váhy

Niektoré Váhy sa možno teraz dajú na hodinky filozofovania, alebo sa budú venovať duchovnému smeru, ktorý ich nedávno oslovil. Na tom nie je nič zlé, len treba pristáť potom pevne na zemi. Dajte si otázku, či sa váš život v poslednom čase obohatil o nové obzory, alebo zúžil. Pokiaľ sa vaše obzory nerozšírili, začnite niečo nové študovať. Nemusí to byť hneď škola. Obohatí vás aj odborný kurz.

Škorpión

Spln v Blížencoch preveruje váš vzťah k peniazom a hodnotám, ktoré s niekým zdieľate. Do úvahy aj pripadá otázka odmeňovania v práci a či dostávate za svoju činnosť aj primeranú mzdu. Druhou témou ôsmeho domu, kde vám teraz žiari Luna v splne, je otázka spokojnosti so sexuálnym životom. Každý človek je trochu iný, preto nedávajte úplne na rady kamarátky. Beztak sa väčšinou Škorpión rozhodne sám…

Strelec

Slnko teraz síce kraľuje vo vašom znamení, ale opozične postavený Mesiac vám zamieša poriadne karty! Pokiaľ sa chcete vŕtať v minulosti, je to zbytočné. Nič z nej už nezmeníte, jedine si ju môžete spracovať a pustiť dole vodou, či spáliť v plameni sviečky. Doprajte si príjemné chvíle, menej náročné na psychiku i fyzické telo. Venujte sa partnerstvu, ale jeho problémy riešte až po pár dňoch, keď odznie splnové napätie. 

Kozorožec

Spln v Blížencoch vám osvecuje dom zdravia a bežnej práce. Možno máte obavy o svoju kondíciu a všeobecne aj o fyzické telo. V tomto čase je citlivé hrubé črevo. Dodržujte hygienu a pite dosť tekutín. Obmedzte sladkosti, tie spôsobujú u mnohých zápchu. Preventívne cvičte na citlivú chrbticu a snažte sa často zdržiavať vonku v prírode, kde sa zhlboka nadýchnete. Urobte si systém v domácich predvianočných prácach, aby ste neboli v strese. Ten nikomu neprospieva. 

Vodnár

Spln v Blížencoch nazerá do vášho domu detí, kreativity a romantiky. Keďže počas tohto splnu máme všetci nutkanie preháňať, dajte si pozor na zábavu mimo vášho domu, ktorá by nemusela byť celkom kóšer. Iste sa tešíte na Vianoce a nechcete si ich pokaziť nejakým bočákom. Načo si dávať na ulici hamburger, ak vás čaká doma dobré domáce jedlo? Viac ako inokedy sa venujte umeniu, a tým aj možnosti sebavyjadrenia. 

Ryby

Mesiac v splne vám svieti na štvrtý dom domova. Pokiaľ chcete práve teraz investovať do bytu, poraďte sa s ostatnými, ktorých sa to týka. Hovorte nielen s partnerom, ale i s deťmi. Často chcú rodičia urobiť vianočné prekvapenie svojim ratolestiam, kúpia nový nábytok do detskej izby. V dnešnej dobe sa aj malí škôlkari chcú podieľať na zariaďovaní a zaujímajú sa i o farebné doladenie. Nechajte im preto priestor, aby sa vyjadrili. 

Planéty v znameniach zverokruhu

SlnkoBlíženciod 20.05.2024
MesiacŠkorpiónod 20.05.2024
MerkúrBýkod 15.05.2024
VenušaBýkod 29.04.2024
MarsBaranod 30.04.2024
JupiterBýkod 16.05.2023
SaturnRybyod 07.03.2023
UránBýkod 06.03.2019
NeptúnRybyod 03.02.2012
PlutoVodnárod 21.01.2024

Začiatok ročných období 2024

JarJarná rovnodennosť20.03.2024
LetoLetný slnovrat20.06.2024
JeseňJesenná rovnodennosť22.09.2024
ZimaZimný slnovrat21.12.2024