Odporúčame

Wendy

Wendy

Pomôžem vám s riešením problémov tak, aby to bolo v súlade s vaším vnútorným nastavením. Viac »

Ďalšie veštice online
Jasnovidka Diana

Diana

Osobný kód 157

Veštica Zoruna

Zoruna

Osobný kód 171

Veštica Zdena

Zdena

Osobný kód 165

Jasnovidka Renáta

Renáta

Osobný kód 152

Spln Mesiaca v znamení Býka

Rozbor vplyvu splnu Mesiaca v novembri 2021

Luna je známa pod mnohými menami, uctievalo a uctieva ju mnoho rôznych kultúr po celom svete. Fázy Luny symbolizovali tajomstvo životných cyklov. Luna a mágia k sebe patria už oddávna.

Spln Mesiaca v znamení Býka
Foto: Adobe Stock

Fázy Mesiaca v májiSplny a novy Mesiaca 2024

Posledná štvrť01.05.2024 13:30Vodnár-
Nov08.05.2024 05:25BýkNov Mesiaca máj 2024
Prvá štvrť15.05.2024 13:50Lev-
Spln23.05.2024 15:55StrelecRozbor pripravujeme
Posledná štvrť30.05.2024 19:15Ryby-

Spln Mesiaca nastane: 19.11.2021 10:00

Pri splne stojí Zem medzi Slnkom a Mesiacom. V tom čase na ňu pôsobia dve protikladné vesmírne sily. U citlivejších jedincov sa tento čas môže negatívne odrážať v psychike, spôsobovať nespavosť alebo horšie sústredenie. Bývame zraniteľnejší a nepokojnejší. Spln, zvlášť v znamení Býka, symbolizuje predovšetkým plnosť, hojnosť a plodnosť.

Čiastočné zatmenie na súčasnej osi Býk - Škorpión prinúti mnohých, aby si urobili jasno v tom, aký majú prístup k peniazom a majetku, k morálke a hodnotám, či v živote niečo vybudovali a majú čo žať, alebo len brali. Snažte sa zbaviť všetkého, čo by vám v budúcnosti strpčovalo život, pri splne Mesiaca to ide ľahšie.

V mágii žiadajte o dostatok všetkého, čo potrebujete k spokojnému životu nielen pre seba, ale aj pre ostatných a to, čo nás obklopuje. Privolávajte si hlavne zdravie, silu aj lásku.

Spln v znamení Býka

Spln Mesiaca sa 19. novembra odohrá v znamení Býka. To znamená, že by ste si mali prehodnotiť aj to, či si nedoprajete príliš málo, alebo až príliš veľa, napríklad jedla, luxusu, nákupov, či sa priveľmi nerozmaznávate.

Teraz môžete mnohé záležitosti dotiahnuť do úspešnejšieho konca. Je vhodné dokončiť plány, ktoré zostávali nedorobené - je jedno, či je to práca, štúdium, alebo váš osobný život. Nech už teraz budete robiť čokoľvek, vaše úsilie sa vám oplatí.

Nepokoj

Silnejšie sa môžete zamýšľať nad tým, či vás vaša situácia ešte baví. Aj hrdinovia sú niekedy unavení. Ak sa stanete terčom kritiky, čo sa mnohým teraz stane, snažte sa nebrať si tieto slová príliš k srdcu.

V domácom prostredí si pokojnejším tempom zaistite niečo potrebné, čo chcú aj druhí. Zamerať sa budete môcť na tvorbu, ktorá vás baví a pri ktorej sa môžete aj niečo nové naučiť. Lákať vás môže aj nový impulz na ručné práce pre seba, či pre vnúčatá k Vianociam.

Intuitívne si nájdite priestor aj pre vnútorný zážitok a upokojenie.

Vzťahy

V každej rodine sa vždy nejaký problémik vyskytne. Bude treba upokojiť situáciu. Tentoraz to budete vy, kto si dokáže udržať chladnú hlavu a nezapáli krízu. Nájdite si medzi svojimi rodinnými príslušníkmi spojenca, ktorý má rovnaký názor. Spolu s ním niečo ľahšie doriešite.

Nehazardujte, nevyhľadávajte provokujúce zábavky. Celkovo sa trochu upokojte.

Peniaze

Čaká vás nejeden väčší výdavok. Veľmi sa vám do toho nechce, ale inej cesty asi nebude. Musíte niečo dokúpiť, alebo zainvestovať do opravy, aby ste odvrátili väčšiu katastrofu. Intuícia vás povedie tým správnym smerom. Nenechajte sa odradiť, keď nepôjde hneď všetko hladko.

Neodraďte sa pochybnosťami vašimi, ani cudzími. Všeličo viac budete vnímať vo svojom okolí. Svojou vlastnou silou a vytrvalosťou sa dopracujete k novým úspechom. V zamestnaní bude základom úspechu udržať si dobré vzťahy so šéfom a kolegami.

Zdravotná stránka

Môžete sa cítiť nespokojní aj bez zjavného dôvodu. V najväčšom nebezpečenstve budú hlasivky, štítna žľaza a všeobecne krk. Noste šály a šatky. Rovnako sa chráňte pred chladom a nevhodným sexom, pretože budete mať oslabené aj pohlavné orgány.

Pravidelne sa hýbte, zdravo jedzte a všetko sa nepochybne napraví vo váš prospech, taká je bežná, no osvedčená rada.

Aký vplyv má na vás tento spln Mesiaca?

Baran

Tento novembrový spln Mesiaca bude pre vás náročný a dosť nátlakový. Potlačte nervozitu a osobné pocity a sústreďte sa na presnosť a kvalitu práce, ktorú robíte. Iba tak uspejete. Toto je obdobie, kedy si budete musieť dať do poriadku mnohé veci. Zamyslite sa nad vzťahmi s priateľmi, s vašimi rodičmi, alebo aj deťmi. V komunikácii s deťmi sa snažte byť otvorenejší. Držte sa pevne nohami na zemi, nespoliehajte sa iba na svoje predstavy, plány a pocity.

Býk

Mali by ste sa snažiť vidieť život z pozitívnejšieho hľadiska, ani ak vás doteraz k tomu veľmi nevychovávali. Komplikovanejšie finančné udalosti sa budú zjednodušovať. Mali by ste zachovať chladnú hlavu a nenechať si na svoje plecia naložiť viac, ako je potrebné, alebo ako ste schopní zvládnuť. V popoludňajších hodinách nájdete správny rytmus, a všetko sa uľahčí. Cez tento novembrový, váš spln Mesiaca je veľmi dôležité, aby ste mali oči a uši otvorené.

Blíženci

Súčasný spln Mesiaca vás môže zavaliť úlohami, ktoré môžu ísť až nad rámec vašich možností. Vyhnite sa zle naladeným ľuďom ako sa to len dá. Neobmedzujte ani svoje dieťa v jeho možnostiach. Udržujte dobré vzťahy s rodinou, nielen teraz. Oboznámte deti čo sú to peniaze, ako, a na čo môžu byť rozumne použité. Nerozprávajte priveľa o svojich predošlých zlých skúsenostiach. Vďaka vplyvu Merkúra, aj vášho patróna, a aj vás, bude rodina chránená. 

Rak

Nesnažte sa, zvlášť teraz, urýchľovať veci. Stane sa tak, ako sa má stať. V rodinnom živote sa pripravte na istú dávku nervozity a podráždenosti vďaka deťom, neunáhlite sa. Tento novembrový spln Mesiaca v znamení Býka nie je pre vás ideálny. Budete si musieť dávať pozor, aby ste zo seba vyhnali akékoľvek agresívne pudy a bojovné úmysly. Odložte akúkoľvek kritiku, aj seba samých. Berte sa takí, akí ste. Keď to nedokážete vy, kto iný by to mal dokázať? 

Lev

Tento novembrový spln Mesiaca bude pre vás náročný. I tak sa nezastavujte. Keď sa vám teraz niečo zapáči, pokračujte v tom i v nasledujúcich dňoch. Zvýrazní sa šarm vašej osobnosti.  Majte viac dôvery k sebe, i k svojim známym. Dodržujte rešpekt k sebe, aj k ostatným, a buďte zodpovední za svoje činy. Buďte tolerantní. Ak chcete urobiť dojem na niekoho, nepretvarujte sa a buďte sami sebou. Ak ste už pocítili finančnú zmenu k lepšiemu, držte sa ešte radšej pri zemi. 

Panna

V osobnom živote sa v tomto magickom čase dočkáte milého, pozitívneho prekvapenia. Dosiahnete niečo, po čom ste dlho túžili. Luna s novembrovými energiami splnu posilňuje vaše znamenie. Bude však vysielať aj opatrnosť pri nadväzovaní kontaktov. I v spolupráci bude hrať väčšiu úlohu nedôvera a určitá rezervovanosť. Poznatky zo životnej praxe budú skutočne veľmi dôležité. Aj váš Merkúr prinesie prísľub vitality, dialógu a nežnosti do vašich vzťahov s vašimi rodičmi, bratmi a sestrami, alebo deťmi.

Váhy

Radšej sa teraz snažte konať premyslenejšie. Vyhnite sa zbytočnému upozorňovaniu na vašu osobu. Dodržte svoje slová. Ak ste niečo sľúbili deťom, urobte všetko preto, aby ste sľuby splnili. Ukážete, že viete držať dané slovo. Malá nepozornosť môže privodiť drobné úrazy. Tak sa pozornejšie dívajte pod nohy. Príliš nepremýšľajte, proste konajte, tak ako ste zvyknutí. Neistota a nezodpovednosť je to, čo sa ľuďom neodpúšťa. Myslite tiež na blízku budúcnosť.

Škorpión

Počas tohto splnu Mesiaca sa aj planéty zo Škorpióna stretávajú s Uránom, môže preto narastať väčšie napätie. Aj Slnko v Škorpiónovi si na vás posvieti a bude nastavovať situácie tak, aby ste mali sebadisciplínu v maličkostiach a poriadok v materiálnych záležitostiach. Dávajte dokopy to, na čo ste doteraz nemali odvahu. Súčasné nočné sny vás budú chcieť informovať a navigovať, predovšetkým vo financiách a vzťahoch, so živými, i mŕtvymi.

Strelec

Ste jedno z mála znamení, ktorému súčasný novembrový spln Mesiaca a aj jeho čiastočné zatmenie prinesie pozitívne zmeny. Upokojte teraz svoju horúcu hlavu. Pozor na vašu nerozvážnosť, spojenú s márnotratnosťou. Neponáhľajte sa vo veciach, ktoré vyžadujú dlhšiu úvahu. Nie je to vždy ľahké, ale je to spôsob, ako docieliť, že sa vaše záležitosti doriešia. Otvorene komunikujte s protistranou o svojich problémoch. Je to cesta k úprimnejšiemu vzťahu.

Kozorožec

Tento novembrový spln Mesiaca podporuje váš živel Zeme. Nájdite si podnet, ktorý vás zaujme a môžete sa mu venovať dlhodobo. Pokojnejšie aspekty Saturnu vám prinesú trochu upokojenia vo vašom súčasnom rytme života. Mali by ste vedieť využiť tieto pokojnejšie chvíle na načerpanie nových síl. S najväčšou pravdepodobnosťou zažijete počas tohto splnu Mesiaca nejaký významnejší postup vpred. Nastáva vám čas pre vnútorné formy psychoterapie.

Vodnár

Súčasná energia splnu Mesiaca v znamení Býka, ktorý s vami tvorí kvadrát, však nie je pre vás veľmi vyhovujúca. Musíte si zachovať silný charakter. Citové vzplanutia sú teraz ovplyvňované prevažne rozumom. Táto energia ženám prináša nezávislosť a mužom hľadanie intelektuálnych, pekných, vzdelaných a vtipných žien. Vo vašom myslení nie je priestor na žiadne dlhodobé bezmyšlienkovité prestávky, ale teraz ich nejaké, oddychové, majte.

Ryby

Vaše znamenie, i splny, sú dosť spojené nielen s Mesiacom, ale aj s vašou planétou Neptúnom. To viac osvetľuje, čo je hlboké vo vás, a aj o veciach medzi nebom a zemou. Ste prchaví a nestáli, ale veľmi intuitívni. Tento novembrový spln, spojený s čiastočným zatmením Mesiaca, prepožičiava celému dňu, a najmä potom noci, ohromujúcu moc. Pokiaľ správne zapracujete na sebe a svojom sebavedomí, tak sa vám môžu podariť nevídané veci. Nenechajte nič na náhodu a využite mágiu splnu Mesiaca. Nezachádzajte však príliš ďaleko, najmä nie finančne.

Téma dňa Perspektíva a budúcnosť vášho vzťahu

Zistite, či je váš partnerský vzťah ten pravý, alebo je už dopredu odsúdený k rozpadu.

Zistiť viac

Planéty v znameniach zverokruhu

SlnkoBlíženciod 20.05.2024
MesiacŠkorpiónod 20.05.2024
MerkúrBýkod 15.05.2024
VenušaBýkod 29.04.2024
MarsBaranod 30.04.2024
JupiterBýkod 16.05.2023
SaturnRybyod 07.03.2023
UránBýkod 06.03.2019
NeptúnRybyod 03.02.2012
PlutoVodnárod 21.01.2024

Začiatok ročných období 2024

JarJarná rovnodennosť20.03.2024
LetoLetný slnovrat20.06.2024
JeseňJesenná rovnodennosť22.09.2024
ZimaZimný slnovrat21.12.2024