Odporúčame

Wendy

Wendy

Pomôžem vám s riešením problémov tak, aby to bolo v súlade s vaším vnútorným nastavením. Viac »

Ďalšie veštice online
Jasnovidka Diana

Diana

Osobný kód 157

Veštica Zoruna

Zoruna

Osobný kód 171

Veštica Zdena

Zdena

Osobný kód 165

Jasnovidka Renáta

Renáta

Osobný kód 152

Spln Mesiaca v znamení Býka - Modrý Mesiac zažiari na Halloween

Rozbor vplyvu splnu Mesiaca v októbri 2020

V sobotu, deň pred Sviatkom všetkých svätých, môžeme na oblohe pozorovať Modrý Mesiac. Slnko v Škorpiónovi vtedy stojí presne oproti Lune v Býkovi. Spôsobujú tak napätie a nesústredenosť u všetkých živých tvorov, vrátane nás.

Spln Mesiaca v znamení Býka - Modrý Mesiac zažiari na Halloween
Foto: Adobe Stock

Fázy Mesiaca v májiSplny a novy Mesiaca 2024

Posledná štvrť01.05.2024 13:30Vodnár-
Nov08.05.2024 05:25BýkNov Mesiaca máj 2024
Prvá štvrť15.05.2024 13:50Lev-
Spln23.05.2024 15:55StrelecRozbor pripravujeme
Posledná štvrť30.05.2024 19:15Ryby-

Spln Mesiaca nastane: 31.10.2020 15:51

Modrý Mesiac

Spln Mesiaca na Halloween je veľmi zriedkavý jav a nastáva iba každých 19 až 20 rokov. Zriedkavé výskyty však pokračujú, pretože Modrý Mesiac na Halloween nebol zaznamenaný od roku 1944. Aby to bolo ešte lepšie, bude tento silný a zvláštny astrologický jav viditeľný zo všetkých kútov sveta.

Pojmom Modrý Mesiac označujeme druhý spln v kalendárnom mesiaci (prvý bol 1. októbra). Nemá to ale nič spoločné s jeho skutočnou farbou. V najbližšom období budeme môcť Modrý Mesiac pozorovať až v roku 2023.

Čo môžeme očakávať od tohto splnu?

Matersky i majetnícky založený Býk prechádza v tomto období skúškou, kedy mu červené súkno nastaví zmyselný Škorpión. Nastáva protirečenie, kedy si slabí jedinci neudržia svoje libido a môžu podľahnúť zvodom sveta. Keďže máme obmedzený pohyb, aspoň na niečo je táto situácia dobrá.

Pocity, ktoré v tejto nemilej situácii prežívame, sa budú zvyšovať. Preto vedome zachovajte rozvahu, aj keď vás to bude stáť dosť námahy. Všetky dôležité rozhodnutia si nechajte na inokedy.

Keďže má Býk citlivé čuchové orgány, bude vhodná liečba tela i duše aromaterapiou. Vyberajte si kvalitné olejčeky, aby vám ozaj pomohli, ale aj také, aby lahodili vášmu nosu. Možno to bude vzácny ružový olej, alebo niektorý z citrusových. Na upokojenie i dobrú náladu je vhodný olej z bazalky.

Luna pri splne podporuje strihanie vlasov, budú hustejšie.

Posilnite vaše rodinné putá

Poseďte si pri krbe, alebo pri plameni sviečky a liečivom čaji. Pomasírujte si navzájom ramená. Skúste držať pôst, aby ste boli dlho zdraví. Pokiaľ to váš zdravotný stav nedovoľuje, jedzte aspoň striedmo.

Mesačná energia

Nezabudnite si dať na parapet okna vaše obľúbené drahé kamene, ale aj zlaté a strieborné šperky, ktoré ste predtým vyčistili soľou a opláchli pod tečúcou vodou.

Nabijú sa mesačnou energiou a budú vás tým nielen krášliť, ale aj liečiť. Treba však tomu veriť. Nerobte nič nasilu.

Aký vplyv má na vás tento spln Mesiaca?

Baran

Preverte si váš účet a financie. Neutrálny spln v Býkovi vám preveruje váš vzťah k peniazom a hodnotám. Kde je vaša priorita teraz? Peniaze potrebujeme k životu, ale netreba zabúdať na hlbšie hodnoty: zdravie, rodinu a partnerstvo. Poučte sa z minulosti a nešite nič horúcou ihlou! Veru, trpezlivosť prináša ruže! 

Býk

Takto každý rok, kedy je Luna v splne u vás, prežívate dôležité obdobie. Urobte si rekapituláciu vzťahov, financií i práce. Ide hlavne o obdobie posledného polroka. Máte to teraz dosť ťažké, ale ak vydržíte, zachováte rozvahu, pohnete sa tým správnym smerom. Chce to však dávku úsilia i pokory. Naplánujte si menšiu zmenu vizáže. 

Blíženci

Trpezlivosťou sú Blíženci skúšaní celý život. Všetko má svoj čas. V tomto období toho viacej urobíte v ústraní. Venujte sa viacej svojmu zdraviu. Skúste nezvyšovať hlas a pozorujte ľudí. Dajte si pozor, aby ste to neprehnali, hlavne s dobre myslenou radou. Venujte pozornosť správnemu hlbokému dýchaniu. Častejšie sa prechádzajte v prírode.

Rak

Všeobecne je pre vás spln v Býkovi priaznivý, ale dajte si pozor, aby ste niektoré veci príliš nedramatizovali. Môže sa stať, že niekto z vašich blízkych bude žartovať, a vy to vezmete vážne. Venujte sa svojim koníčkom a rodine. Počúvajte hudbu, ktorá lahodí vášmu sluchu. V tejto situácii sa asi s priateľmi nebudete stretávať osobne, vhodnejšie bude cez internet a jeho sociálne siete.

Lev

Tento spln je pre vás dosť dramatický, buďte si toho vedomí. Sebavedomie vám nechýba, ale skúste sa trochu krotiť v svojich prejavoch k okoliu. Chcete možno naraz dosiahnuť veľa aj doma aj v práci. Menej je niekedy viac. Postupujte podľa dôležitosti. Ak uprednostňujte teraz viacej kariéru, nezabudnite večer milo prehovoriť na svojich doma. Pozor si dajte na svoje levie citlivé srdce. 

Panna

Vaša pozornosť by mala ísť smerom k filozofii a štúdiu niečoho, čo sa týka zahraničia. Prakticky to asi bude v tomto čase ozaj len ten cudzí jazyk, ktorý si na vás počkal, hoci ste to vždy odkladali. Bez toho, aby sme sa v ňom zdokonaľovali, sa tuším v dnešnej dobe človek neposunie dopredu. Uvidíte, ako vám prvé malé úspechy dodajú sebavedomie. 

Váhy

Sústreďte sa hlavne na to, čo chcete stihnúť behom dvoch týždňov. Pokiaľ budete opatrní na financie a nebudete unáhlene jednať, prečkáte obdobie splnu celkom v norme. No vám sa asi čakať veľmi nebude chcieť, môžete podľahnúť márnivosti. Preto si vezmite tieto rady ozaj k srdcu! Obklopte sa vhodnými farbami, aby vám lahodili na tele i duchu a podporili vás v tvorivosti. 

Škorpión

Vážny a dramatický spln prežite, teda ak sa to dá, v pohodlí domova. Poučte sa z minulých chýb. Venujte sa partnerovi s vedomím, že Luna je voči vám v opozícii. Povestný konsenzus asi bude dosť náročné dosiahnuť. Vy to však svojim šarmom zvládnete. Pozor však na priamu, škorpiónsku úprimnosť, aby sa neobrátila proti vám. 

Strelec

Pre vás platia nasledujúce riadky obzvlášť. Mnohí z vás to už asi spozorovali, že každoročne vám spln v Býkovi preveruje vaše zdravie. Vy si radi doprajete dobré jedlo a pitie, ale teraz aspoň trochu ovládajte svoje chuťové poháriky. Človek si môže dobre pochutnať aj na ovocí a zelenine, nemyslíte? Telo sa vám odvďačí vitalitou a kilá pôjdu tiež dolu.

Kozorožec

Minulý spln bol pre vás skúškou, a to poriadnou. Spln v Býkovi vám však celkom praje. Keďže zasahuje do vášho domu detí, kreativity a radosti, doprajte si všetkého, po čom túžite, ale s mierou. Počas splnu máme totiž všetci nutkanie preháňať, hoci nám aj planéty držia palce. Potešte sa a kúpte si kvalitnú voňavku alebo drahší krém na tvár. Týka sa to aj mužov!

Vodnár

V tejto situácii si často opakujte slovo vydržať! Slnko v tomto čase má za úlohu preverovať vašu kariérnu oblasť, čo je miestami nepríjemné. Domáci si tiež vyžadujú svoje. Doprajte si však aj chvíľku pre seba samého. Zamyslite sa nad minulosťou, svojimi chybami, možno aj nad tým, komu ste ublížili. Snažte sa vyvarovať toho, aby ste znovu vstupovali do nepríjemných situácii. Stratíte tak mnoho energie, ktorú by ste mohli využiť na priaznivé ciele.

Ryby

Trápia vás mnohé veci, lebo vy sa viete stresovať aj za vašich blízkych. Počas splnu je vhodná častá meditácia. Preto, ak máte aspoň trochu času, stačí pätnásť minút, doprajte si ju. Pochopíte tak hlbší význam reality, a to emocionálne a intelektuálne. Možno vás bude žiadať o pomoc niekto z blízkeho okolia. Neodmietajte, lebo na budúci mesiac ju budete možno potrebovať vy. Čaká vás spln v Blížencoch, ktoré sú vašim karmickým znamením.

Téma dňa Perspektíva a budúcnosť vášho vzťahu

Zistite, či je váš partnerský vzťah ten pravý, alebo je už dopredu odsúdený k rozpadu.

Zistiť viac

Planéty v znameniach zverokruhu

SlnkoBlíženciod 20.05.2024
MesiacŠkorpiónod 20.05.2024
MerkúrBýkod 15.05.2024
VenušaBýkod 29.04.2024
MarsBaranod 30.04.2024
JupiterBýkod 16.05.2023
SaturnRybyod 07.03.2023
UránBýkod 06.03.2019
NeptúnRybyod 03.02.2012
PlutoVodnárod 21.01.2024

Začiatok ročných období 2024

JarJarná rovnodennosť20.03.2024
LetoLetný slnovrat20.06.2024
JeseňJesenná rovnodennosť22.09.2024
ZimaZimný slnovrat21.12.2024