Odporúčame

Mária

Mária

Nebojte sa kvantovej fyziky - môžete byť hocikým, kým ste už boli, alebo kým ešte len chcete byť. Viac »

Ďalšie veštice online
Jasnovidka Diana

Diana

Osobný kód 157

Veštica Emilia

Emilia

Osobný kód 155

Jasnovidka Renáta

Renáta

Osobný kód 152

Veštica Janita

Janita

Osobný kód 162

Spln Mesiaca v znamení Kozorožca

Rozbor vplyvu splnu Mesiaca v júli 2022

V stredu večer nastáva spln Mesiaca. Slnko v Rakovi robí vtedy presnú opozíciu na Lunu v Kozorožcovi. Pragmatický Kozorožec stojí oproti citlivému Rakovi. Obe znamenia sú však kardinálne, čo znamená, že aj tvrdohlavé.

Spln Mesiaca v znamení Kozorožca
Foto: Adobe Stock

Fázy Mesiaca v marciSplny a novy Mesiaca 2024

Posledná štvrť03.03.2024 16:26Strelec-
Nov10.03.2024 10:02RybyRozbor pripravujeme
Prvá štvrť17.03.2024 05:13Blíženci-
Spln25.03.2024 08:03VáhyRozbor pripravujeme

Spln Mesiaca nastane: 13.07.2022 20:40

Tvrdohlavosť človeka sa nemusí brať zakaždým ako negatívna. Pokiaľ si dáte ťažšie splniteľné záväzky a plány práve teraz, je pravdepodobné, že ich aj dodržíte a tým sa vám aj splnia nielen vaše racionálne plány, ale aj citové.

Kozorožec nedá nič zadarmo

Tentoraz je spln poriadne silný, lebo Mesiac bude neďaleko Pluta, ktoré je planétou s transformačnými účinkami - najprv niečo zničí, aby nastolila nový režim. Pluto je teraz ale retrográdne, čo nám umožňuje sa čistiť od negatívnych myšlienkových vzorov správania i rôznych závislostí, ktoré nechceme, aby vyplávali na povrch. Pozor však na nepremyslené vášnivé správanie.

Mesiac má však počas splnu aj priaznivý uhol trigón na Urán, planéty nečakaných udalostí. Môže vám priviať nejakú novú inšpiráciu do vášho osobného i kariérneho života. Opozične postavené Slnko voči Lune má pri sebe aj Merkúra, ktorý je „živým striebrom“, preto si dôležité veci veľmi dobre premyslite, pokým ich začnete riešiť, aby ste mali úspech.

Ľuďom s nekalými úmyslami sa vyhnite, lebo by sa im mohlo podariť, že vás zmanipulujú k svojej vôli. Čestný človek, ktorého teraz stretnete, vám bude pozerať priamo do očí a nebude sa podlizovať lichôtkami. Môže vám dokonca priniesť určité dôležité posolstvo.

Skoncentrujte sa na svoje ciele, urobte si plán, ktorý budete krok po kroku aj dodržiavať. Kozorožec totiž nedá nič zadarmo. Tvrdou prácou k vám však príde vytúžené povýšenie, alebo väčší finančný príjem.

Spln môže vyvolať bolesti hlavy

Posilnite svoje telo pobytom v prírode, doprajte si rozumnú dávku Slnka, aby sa vám uložil vitamín D do kostí. Zacvičte si cviky na držanie tela.

Počas každého splnu je vhodné obdobie na striedme stravovanie až hladovku. Samozrejme, záleží na zdravotnom stave človeka, či si ju môže dovoliť. Ak máte o tom čo len malé pochybnosti, poraďte sa s lekárom.

Aký vplyv má na vás tento spln Mesiaca?

Baran

Kvadrátom poznačený spln v znamení Kozorožca je pre vás dosť náročný, a to najmä pre oblasť kariéry. Pracujte s elánom, nenechajte sa rozčúliť neprajníkmi a doma radšej zalezte do povestnej autonómie. Veď nie je všetkým dňom koniec! Čo sa týka financií, možno vám niečo nečakané kvapne. 

Býk

Spln, ktorý je v Kozorožcovi, vám ovplyvňuje dom filozofie a ďalekých ciest. Dajte si dôležitú otázku, či ste spokojní so smerom, ktorým teraz kráčate. Ak nájdete jasnú odpoveď, že je na čase ho zmeniť, berte do rúk kompas a hľadajte ten správny smer! Urán vo vašom znamení má priaznivý uhol na Merkúr so Slnkom a taktiež i na Lunu. Počúvajte, čo vám tieto aspekty šepkajú!

Blíženci

Spln vám zasahuje do domu transformácie. Splnová Luna v Kozorožcovi i opozičný Rak učia rýchleho Blíženca trpezlivosti. Ak pociťujte nutkanie, že treba na úradoch rýchlo jednať, rátajte do desať, aby ste sa upokojili. V podstate je však pre vás tento spln neutrálny. Riešte si aj vaše sexuálne potreby a finančné záležitosti. 

Rak

Hoci je Slnko u vás, tento spln je dosť náročný. Preveruje vám oblasť partnerstva, kde môže dôjsť k zmenám. Nenechajte sa manipulovať, ale platí to aj obrátene! Manželovi treba dať aj trochu voľnosti, nemusíte chodiť všade spolu. Opatrne jednajte s ľuďmi, o ktorých viete, že sú vaši nepriatelia!

Lev

Spln vám zasahuje do domu bežnej práce a zdravia. Je na čase niečo zmeniť, ale aj trochu spomaliť napríklad v dennom režime. Šetrite si svoje citlivé srdce, doprajte si masáž, alebo si zacvičte aspoň cviky na držanie tela. Inak povedané, splňte svojmu telu to, čo si už dlho pýta! Odmení sa vám už čoskoro vitalitou. 

Panna

Terajší spln vám zasahuje do domu tvorivosti, milostných záležitostí, detí a radosti. Venujte sa koníčkom. Zachovajte si pokojnú hlavu. Vtedy vyťažíte z tohto splnu to, čo potrebujete najviac. Ak vás hnevajú vaše deti, ktoré majú svoje vysnívané prázdniny, zamyslite sa nad tými svojimi z detských čias. Urán v dome ďalekých ciest vám možno prihrá nejaké nečakané dobrodružstvo. 

Váhy

Kvadraticky náročný spln môžete zvládnuť, ak budete jednať rozvážne. Najprv haste to, čo vás páli najviac. Bude to asi vaša domácnosť. Vy potrebujete okolo seba pekné, harmonické prostredie. Poraďte sa so spolubývajúcimi, čo by vám urobilo spoločnú radosť. Síl by ste mali mať dosť, len ten nepokoj treba zharmonizovať. 

Škorpión

Pre Škorpiónov je tento spln celkom príjemný. Ak vás vytiahol na cesty, predsa len buďte opatrní. Nemá každý dobre postavené Slnko i Lunu tak, ako vy teraz. Nikto vám však cestovanie nezakazuje, ba naopak, môžete na nich stretnúť zaujímavých ľudí. Splňte si nejaké prianie, pozor však na nečakané prekvapenia. Kto sa dopredu pripraví, bude im lepšie čeliť. 

Strelec

Počas splnu v Kozorožcovi budú v popredí hodnoty rodinné, ale aj finančné. Zasahuje vám totiž do domu hodnôt a majetku. Ak vám povie niekto, že míňate peniaze na zbytočnosti, môže mať pravdu. Možno to len potrebujete počuť, aby ste si prehodnotili svoj postoj k majetku vôbec. Nezabúdajte, že výraznou hodnotou je aj pevné zdravie – náš najväčší majetok.

Kozorožec

Prišiel významný spln pre Kozorožcov! Vplával do vášho domu osobnosti. Myslite teda na seba! Možno by sa vám zišiel nový zostrih vlasov a niečo na seba. Po tieto dni sa skoncentrujte! Nepodceňujte impulzy, ktoré k vám prichádzajú. Energie by ste mali mať dostatok. Choďte si za svojím cieľom, ale nie cez mŕtvoly! Také víťazstvo by vás netešilo. 

Vodnár

O mesiac štartujete svoj spln. Vás teraz ale ešte zastihol v dome podvedomia. Vnímavosť máte aj tak dosť veľkú, ale teraz to bude iné! Nepodceňujte ani vy vnemy, ktoré vám vesmír posiela. Čítať ich viete iba vy. Pozor však, aby ste nepodľahli hrubším energiám a zlosti, lebo Mars i Urán máte v kvadráte na vaše znamenie. Meditujte viac ako inokedy.

Ryby

Môžete pomôcť svojim priateľom dobrou radou, alebo ich potešiť niečím príjemným. Spln vám totiž zasahuje do domu priateľov a splnených snov. Keďže máte Slnko ešte vždy v spriaznenom Rakovi a v piatom dome potešenia, môže sa vám nejaký sen aj splniť. Opatrne však s tajnosťami v láske, lebo vám Venuša v Blížencoch s kvadrátom Neptúna od vás nepraje. 

Téma dňa Perspektíva a budúcnosť vášho vzťahu

Zistite, či je váš partnerský vzťah ten pravý, alebo je už dopredu odsúdený k rozpadu.

Zistiť viac

Planéty v znameniach zverokruhu

SlnkoRybyod 19.02.2024
MesiacKozorožecod 04.03.2024
MerkúrRybyod 23.02.2024
VenušaVodnárod 16.02.2024
MarsVodnárod 13.02.2024
JupiterBýkod 16.05.2023
SaturnRybyod 07.03.2023
UránBýkod 06.03.2019
NeptúnRybyod 03.02.2012
PlutoVodnárod 21.01.2024

Začiatok ročných období 2024

JarJarná rovnodennosť20.03.2024
LetoLetný slnovrat20.06.2024
JeseňJesenná rovnodennosť22.09.2024
ZimaZimný slnovrat21.12.2024