Veštica Mária

Mária

Osobný kód 151

Veštica Sara

Sara

Osobný kód 176

Veštica Hantyl

Hantyl

Osobný kód 305

Veštica Zdena

Zdena

Osobný kód 165

Spln Mesiaca v znamení Škorpióna

Rozbor vplyvu splnu Mesiaca v apríli 2021

V utorok skoro ráno nastáva spln Luny v Škorpiónovi. Opozičné Slnko v Býkovi nastavuje tvár Lune a vyzýva ľudí, aby sa konfrontovali s okolím, ale i samými sebou. Nastáva konflikt medzi vonkajším a vnútorným svetom. Oblasti života, ktoré dobre nefungovali, sa môžu zrútiť, aby ste mali šancu stavať odznova.

Spln Mesiaca v znamení Škorpióna
Foto: Adobe Stock

Fázy Mesiaca v apríliSplny a novy Mesiaca 2024

Posledná štvrť02.04.2024 05:17Kozorožec-
Nov08.04.2024 20:23BaranNov Mesiaca apríl 2024
Prvá štvrť15.04.2024 21:15Rak-
Spln24.04.2024 01:51ŠkorpiónRozbor pripravujeme

Spln Mesiaca nastane: 27.04.2021 05:34

Zemskému Býkovi patrí druhý dom majetku a vodnému Škorpiónovi ôsmy. Ten je okrem iného tiež domom spoločných financií. Preto si dajte všeobecne do poriadku finančné a majetkové záležitosti.

Býk rád vlastní a Škorpión je veľmi vnímavý a citlivý. Obe znamenia nerady ustupujú. Majú však aj spoločné vlastnosti, sú citliví na vône. Na povzbudenie nálady i liečbu rôznych neduhov bude vhodná aromaterapia. Kúpte si ozaj kvalitné olejčeky, ktoré vám budú vyhovovať a voňať. Pri ich výbere zapojte intuíciu. Nekupujte nič nasilu, napríklad len preto, že vám to poradila kamarátka.

V styku s ľuďmi, s ktorými máte aj inokedy napätý vzťah, buďte opatrní. Spln v Škorpiónovi totiž prebúdza skryté vášne, neopodstatnenú žiarlivosť a kritiku, ktorá vie poriadne rozvíriť aj stojaté vody. Ak vás niekto v minulosti nahneval a počas obdobia splnu ho stretnete, zvrtnite radšej reč na počasie, než by ste začali spomínať staré hriechy. Na druhej strane, ľudia sa budú v týchto dňoch Škorpióna viac biť za pravdu a pomáhať slabším.

Škorpión je vodné znamenie. Preto, ak ste podráždení, vybíjajte klin klinom, čiže dajte si studenú sprchu. Voda vám zmyje negatívnu energiu a vy kritické dni prežijete bez ujmy.

Nezabúdajte, že počas každého splnu je vhodný čas na striedme stravovanie až hladovku. Pite dostatok vody a čistiacich čajov, napríklad zo žihľavy, ktorú si môžete nazbierať sami. Bylinky majú za splnu viac sily. Pri prechádzkach jarnou prírodou si ich môžete nazbierať, avšak dajte pozor, aby ste ich zbierali ďaleko od cesty. Čerstvé bylinky si nezabudnite opláchnuť pred tým, ako ich zaparíte vodou.

Aký vplyv má na vás tento spln Mesiaca?

Baran

Spln vám totiž zasahuje do domu spoločného majetku s niekým dôležitým. Dajte si do poriadku váš spoločný účet s partnerom. So Škorpiónmi máte spoločného patróna, planétu Mars. Spln v tomto znamení je pre vás neutrálny, ale treba ovládať svoje pudy a prílišnú bojovnosť. Intímny večer pri sviečkach si naplánujte na inokedy. O chvíľu tu bude máj, príležitostí bude dosť.

Býk

Slnko vo vašom znamení vám dodáva síce silu, ale počas splnu v Škorpiónovi vám viac odkrýva tienistú stránku býčej osobnosti. Pozor na prejavy vášho ega, hlavne v partnerstve. Žiadneho človeka nemôžete vlastniť, hoci je to váš manžel či manželka. Pre vás bude obzvlášť vhodné, aby ste si použili bazalku, alebo inú vôňu, ktorú máte radi. Nezabúdajte aj na bylinkové korenie.

Blíženci

Spln v Škorpiónovi je pre vás neutrálny, ale dôležitý. Potrebujete sa viac skoncentrovať na dôležité veci. Húževnatosť Škorpióna vám príde vhod, berte si príklad z jeho stability v názoroch. Venujte sa viacej svojmu zdraviu. Môžete si kúpiť mesačný kameň pre radosť i liečbu. Ak sa nebudete v pracovnej oblasti zaoberať hľadaním chýb na kolegoch, ľahšie vyčistíte tie svoje. 

Rak

Plodnosť Luny v Škorpiónovi vám môže priniesť úspechy v umeleckej tvorbe a radosť z umeleckej činnosti. Páry, ktorým sa nedarí počať potomka, môžu mať práve teraz šťastie, aby sa tak stalo. Na povzbudenie bude pre vás vhodná vôňa ruže, polodrahokam korál i karneol. Spln vám všeobecne zasahuje do domu zábavy a koníčkov. Preto nezabúdajte aj na túto oblasť života a urobte si radosť.

Lev

Kritický spln pre Levov! Nepodceňujte hlavne oblasť vášho domova i rodičov. Ak vás osadenstvo vašej domácnosti niečím nahnevá, neriešte to počas týchto dní. Skúste najprv vychladnúť. Hrozí vám totiž, že dnes bude mať každý tú svoju pravdu. Veľká opatrnosť v prejave bude na mieste i v práci. Nepraje vám ani Merkúr. Pokiaľ si budete myslieť, že sa to na vás valí a vy to nezvládate, zájdite do prírody, kde načerpáte pozitívnu silu. 

Panna

Zemské Panny si dobre vyjdú s Býkom, ale i Škorpiónom. Často im robia mediátorov, aby ich zharmonizovali. Tento spln vám otvára cestu k hlbokému poznaniu cez intuíciu. Nenechajte sa však vykoľajiť a znechutiť tými, ktorí majú iný názor na život ako vy. Majú na to nárok. Vyjadrite vďačnosť niekomu, na koho ste v minulosti zabudli a on vám pritom veľmi pomohol. Krátkodobé cesty vám ukážu smer života. 

Váhy

Spln v Škorpiónovi vám zasahuje do domu majetku a hodnôt. Preto si vážte to, čo máte. Pokiaľ vám v tomto období povie niekto, že míňate financie nad svoje pomery, môže mať pravdu. Nenahnevajte sa, ale aspoň v duchu uznajte, že niečo pravdy na tom bude. Novodobá astrológia do domu majetku priraďuje aj zdroje podporujúce fyzické telo. Preto si kontrolujte denne svoj jedálny lístok, či v ňom prevyšuje zdravšia strava.

Škorpión

Významný spln pre vás! Buďte opatrní na svoje prejavy emócií. To, čo ste zažili pred dvoma týždňami počas novu, bude mať asi teraz svoje pokračovanie. Triezvym uvažovaním dosiahnete veľa. Budujte si svoju osobnosť a starajte sa aj o svoj vzhľad! Uvedomte si, že aj tým ako vyzeráte navonok, pôsobíte na ľudí. Podľa toho sa k vám budú ak správať hlavne tí, ktorí vás ešte dobre nepoznajú.

Strelec

Strelci sú expanzívne znamenie, preto sa musia naučiť aj spomaliť svoj beh života. Slnko je totiž teraz vo vašom dome zdravia a Luna v dome podvedomia. Nezačínajte ešte nič nové, hlavne čo sa týka dôležitých vecí, napríklad také podpisovanie zmlúv. Dokážete sa v tomto čase viac obetovať pre druhých, čo môže byť v obchode dosť riskantné. Buďte trochu opatrnejší aj na vaše vzťahy s opačným pohlavím.

Kozorožec

Zemské znamenia, akým ste aj vy, sú dosť pragmatické, čo je niekedy aj na škodu. Verte preto svojim snom, tým pádom sa vám skôr splnia. Vám takto každoročne zasahuje spln do domu priateľov. Na mieste bude preto kamarátsky prístup k ľuďom. Dokonca sa vám možno podarí malým žartom spríjemniť hádku, ktorá vznikla nedorozumením ľudí, ktorí musia mať za každú cenu svoju pravdu. Aj vy si vyjdete dobre i s Býkom, aj so Škorpiónom.

Vodnár

Sledovaním pohybu Luny si človek môže pomôcť. Pokiaľ nemáte lunárny kalendár, tak si ho pozerajte aspoň na webe. Napätie, ktoré asi teraz pociťujete, je vašou skúškou, ktorou treba prejsť bez ujmy. Spln v Škorpiónovi vám zasahuje do domu kariéry a autorít. Viete, že nemusíte mať pravdu za každú cenu? Ak chcete oponovať svojmu šéfovi, radšej si zahryznite do jazyka! Tak vám radí nielen opozične postavený Urán, Luna, Slnko, ale aj posol bohov Merkúr s Venušou. 

Ryby

Spln Luny v Škorpiónovi je pre Ryby priaznivý, vhodný na regeneráciu síl a štúdium. Počas splnu sú však iní ľudia viac rozrušení. Žiadne znamenie nevyniká takou empatiou ako vy. Nepripusťte si tieto davové psychózy k svojmu telu. Keď pominie napätie, tí druhí sa otrepú, pôjdu ďalej, ale vy sa budete trápiť oveľa dlhšie, alebo si privodíte dokonca úraz. Preto asi často stretávate vašich karmických Blížencov, aby ste sa od nich naučili ľahkosti.

Planéty v znameniach zverokruhu

SlnkoBaranod 20.03.2024
MesiacRakod 13.04.2024
MerkúrBaranod 10.03.2024
VenušaBaranod 05.04.2024
MarsRybyod 23.03.2024
JupiterBýkod 16.05.2023
SaturnRybyod 07.03.2023
UránBýkod 06.03.2019
NeptúnRybyod 03.02.2012
PlutoVodnárod 21.01.2024

Začiatok ročných období 2024

JarJarná rovnodennosť20.03.2024
LetoLetný slnovrat20.06.2024
JeseňJesenná rovnodennosť22.09.2024
ZimaZimný slnovrat21.12.2024