Odporúčame

Zuzana

Zuzana

Prostredníctvom tarotu a numerológie odhalím veci, ktoré sú pre vás skryté. Viac »

Ďalšie veštice online
Veštica Kavena

Kavena

Osobný kód 169

Veštica Wanda

Wanda

Osobný kód 154

Jasnovidka Diana

Diana

Osobný kód 157

Veštica Wendy

Wendy

Osobný kód 173

Spln Mesiaca v znamení Strelca

Rozbor vplyvu splnu Mesiaca v máji 2021

Vplyv Mesiaca, hlavne počas splnu, niektorí z nás veľmi pociťujú a iní naopak vôbec. Prijmite to, že vesmírne sily sú dôrazné a nekompromisné. Ich zámerom je vás posunúť.

Spln Mesiaca v znamení Strelca
Foto: shutterstock.com

Fázy Mesiaca v apríliSplny a novy Mesiaca 2024

Posledná štvrť02.04.2024 05:17Kozorožec-
Nov08.04.2024 20:23BaranNov Mesiaca apríl 2024
Prvá štvrť15.04.2024 21:15Rak-
Spln24.04.2024 01:51ŠkorpiónRozbor pripravujeme

Spln Mesiaca nastane: 26.05.2021 13:16

Teraz sú energie zmiešané a dimenzie prepojené. Je pred nami príjemnejšie obdobie, začína sa pre mnohých tá krajšia časť roka. Ten, kto je otvorený, prepláva s prúdom a nechá sa inšpirovať.

Spln v Strelcovi

Spln prinesie celý rad zaujímavých a možno neočakávaných príležitostí. Pripraví pôdu pre nový cyklus expanzie. Máte silu zvýšiť osobnú spokojnosť a urýchliť duchovný rast. Svetlo splnu prinesie nádej a posvieti na naše chyby. Pocítite možno až nečakaný príliv, najmä kreatívnej energie.

Pri znamení Strelca nás ovplyvňuje jeho optimistickejšia povaha. Strelec veľmi nerieši detaily. Pozor, aby ste ich neprehliadli i vy. Pre ľudí, ktorí si na detaily potrpia, bude toto obdobie ťažšie. Strelec je dobrodruh a bude vás lákať na svoje cestičky. Nedajte sa. Použite rozum a racionálne myslenie a pred závažným rozhodnutím všetko dôkladne zvážte. V opačnom prípade by ste mohli riskovať.

Spln v Strelcovi nepraje riešeniu dlhodobých vzťahových problémov, tak to teraz odložte.

Zmena je pohyb, pohyb je život

Prekážky nás posilňujú, sú našimi učiteľmi. Nové uvedomenie vás privedie k tomu pozerať sa na niektoré veci inak. Oceňte radosť z hľadania a nové poznanie.

Myslenie a rozprávanie však nestačia na to, aby sa realita zmenila. Skúste viac konať v kontexte s vašimi plánmi a snami.

Očista

Čím viac je náš organizmus znečistený, tým horšie znášame zmeny počas lunárneho cyklu, pretože prítomnosť nečistôt oslabuje našu obranyschopnosť.

Spln je najvhodnejší čas na čistenie energií. Eliminujte chyby, ktoré vám Strelec ukáže. Premyslite si a pripravujte sa na vhodné riešenia.

Prečistite si aj vzťahy prebratím zodpovednosti za ne. V duchu, či nahlas sa ospravedlňte za všetko, čo ste na vedomej, či nevedomej úrovni spôsobili. Poproste o odpustenie, odpusťte iným i sebe. Prečo? Posilníte tak seba i svoje vzťahy.

Vyčistená energia vám pomôže lepšie premýšľať. Na čistenie energií môžete použiť aj očistnú sviečku, ktorá umocní súčasný živel OHŇA.

Jedlo

Cez kulmináciu splnu sa odporúča nejesť nič, ak sa to však nedá vydržať, tak len jeden druh potravín, podľa znamenia zverokruhu, v ktorom sa Mesiac práve nachádza.

Keď prechádza ohnivými znameniami zverokruhu, to sú Baran, Lev a Strelec, konzumujte potraviny a jedlá pozostávajúce z bielkovín a plodov. Konzumácia týchto potravín vám nezaťaží organizmus, a ani z nich nepriberiete. Vhodné sú plody, čiže rôzne druhy ovocia. Vhodné sú aj rastlinné bielkoviny: špargľa, orechy, všetky strukoviny… a tiež aj živočíšne bielkoviny: mlieko, mliečne výrobky, syry, jogurty, mäso, ryby…

Po každom jedle je treba dopriať oddych tráviacim orgánom aspoň dve hodiny. Jedlo treba prežúvať v pokoji, nie v strese a čo najdlhšie. Vyhnite sa studeným nápojom, ktoré spomaľujú proces trávenia.

Záhrada

Spln je magický, je ideálny na zber liečivých rastlín. Bylinky majú počas splnu maximum účinných a liečivých látok. Výnimku tvorí žihľava, ktorú treba zberať v čase ubúdajúceho Mesiaca. Počas splnu nestrihajte živý plot, ani stromy. Miazga v drevinách stúpa nahor a mohlo by dôjsť k ich vyschnutiu.

Keď Mesiac prechádza znameniami Barana, Leva a Strelca, pôsobí na plody. Tieto dni sú najvýhodnejšie na siatie, sadenie a presádzanie rastlín, ktoré majú plody nad zemou (dorastajúci Mesiac) a rastlín s plodmi v podzemnej časti (ubúdajúci Mesiac).

Aký vplyv má na vás tento spln Mesiaca?

Baran

Vo vašej blízkosti sa rozprúdi debata, ktorej sa budete chcieť zúčastniť. Vaša aktivita ostatných prekvapí. Nič im nevysvetľujte, aj tak by to nepochopili. Sľubujete si veľa od ľudí, ktorí vám dosiaľ ponúkli iba málo. V láske bude dôležitá aj forma, aj obsah. Nemali by ste nič zanedbať. Budete musieť improvizovať. Partner bude chcieť počúvať lichôtky na svoju vizáž, nie psychiku. Dlho s tým však nevystačíte. 

Býk

V čase tohto splnu Mesiaca odhadnete mnohé dopredu, ale aj tak budete vedieť ovplyvniť len málo záležitostí. Hovorte dopredu o svojich plánoch so všetkými, ktorých sa týkajú. Vyhnete sa nepríjemnému prekvapeniu. Vlastná cesta je síce ťažšia, ale o prípadný úspech sa nebudete musieť zaslúžiť, prípadne aj podeliť. Porozmýšľajte nad stratégiou na budúce obdobie. Budete mať málo času, aby ste si to mohli premyslieť. 

Blíženci

Vzniknú záležitosti, o ktorých by ste mali vedieť. Vaša filozofia bude dobrá, ale riešenie praktických výsledkov bude náročnejšie. Zaujímajte sa o to, čo sa deje okolo vás. Môžete sa dozvedieť zaujímavé veci. Ak sa budete pretvarovať, tak vám to aj tak vydrží iba chvíľu. Partner sa nebude dať odhadnúť, ale jeho kroky budú dôležité. Dokáže vás prekvapiť v materiálnej sfére. I tak nevynechajte ani zmierovaciu romantiku.

Rak

Cez tento spln Mesiaca oceňte každého, kto vám vyjde v ústrety. Tentoraz to bude viac ľudí než inokedy. Experimentujte len veľmi opatrne. Náklady môžu byť oveľa vyššie, než výnosy. V láske sa vám vyplatí radšej hovoriť ÁNO. Partner neznesie žiadny odpor. Na veľa vecí budete mať iný názor, ale nemali by ste si ho vyjasňovať práve teraz. Máte v sebe niečo, čo partnera láka. Bude dobré, keď prebudíte zabúdanú aktivitu.

Lev

Vaše plány budú príliš ambiciózne, ale aj tak sa ich snažte splniť. To, čo zostane, zvládnete aj neskôr. Chyťte svoju šancu a držte sa jej. Vaša nádej na úspech je vysoká a cesta hore zatiaľ bez väčších prekážok. Príliš sa budete spoliehať na šťastie. Bude to fungovať len občas. Musíte sa zmieriť aj s odkladom. Bude viac otázok ako odpovedí, ale aspoň vás to prinúti viac premýšľať a snažiť sa. 

Panna

Vaša energia sa presmerováva. Dostanete sa do zložitejšej pozície. Budete potrebovať menšiu pomoc. Nezabúdajte na priania rodiny. Je dôležité, aby boli teraz spokojní. Bude to ľahšie, vaše obavy sa ukážu zbytočné. Hľadajte spoluprácu, nie konfrontáciu. Dostanete sa tak oveľa ďalej. Bude rozumné radšej mlčať, keď budú blízki, či kolegyne hovoriť. Nechajte ich, nech si povedia svoje, inak sa pohádate.

Váhy

Pre svoje záležitosti by ste mali urobiť viac. Ak sa vám v súčasnosti nebude dariť, nechajte to tak, doženiete to neskôr. Bude pre vás veľa vecí nových, ale neobávajte sa ich. Nie je ťažké sa to naučiť. V rodine sa zaujímajte o všetko. Dajte partnerovi niečo exkluzívne. Zaslúži si. Splnia sa vám niektoré želania, ale nie v podobe, o ktorej ste snívali. Aj tak by ste to mali viac oceniť. 

Škorpión

Teraz môžete mnohé odpozerať od ostatných. V partnerstve vám občas chýba vášeň. Dnes ju môžete ľahšie obnoviť. Niektoré návrhy by ste mali radšej dôkladnejšie preskúmať. Na dohodu budete musieť vynaložiť viac úsilia ako inokedy, aj tak nepresvedčíte všetkých. Mali by ste sa pozrieť na konfliktné situácie cudzími očami, možno v niektorých prípadoch pozmeníte svoj názor. 

Strelec

Budete mať možnosti, ktoré ste predtým nemali. Naplno si vychutnajte terajší spln Mesiaca vo vašom aktívnom a prezieravom znamení. Bude vo vás viac energie, mali by ste ju dostať zo seba von. Urobte si špeciálny, výhodný, individuálny program. Zahoďte problémy za hlavu. Radujte sa z toho, čo máte. Lepšiu príležitosť momentálne nenájdete. Budete mať možnosť uzavrieť to, čo ešte ostalo otvorené.

Kozorožec

Niektoré veci budete len tušiť, ale mali by ste urobiť opatrenia. Nedá sa urobiť všetko naraz, tak sa o to pokúšajte postupne, no s väčšou vitalitou. Vo vašej hlave je plno zbytočných myšlienok, ktoré by ste mali dostať preč. Venujte sa niečomu, čo vás psychicky aj fyzicky vzpruží. Potrebujete si oddýchnuť, nie predvádzať sa. V súkromí nájdete cestu, len bude náročnejšia. Za istú námahu to však stojí.

Vodnár

Ak sa vám niečo nechce robiť, aj tak to urobte. Budete fungovať vitálnejšie. Energie budete mať dosť, tak ju dokážte zo seba uvoľniť v pravý čas, a na pravom mieste. Mali by ste sa zaujímať o viac vecí ako doteraz. Môžu výrazne ovplyvniť vašu budúcnosť. V rodine zabudnite na spory, nikam nevedú. Budete mať dosť šarmu na okúzlenie partnera. Chvíľu to však bude trvať, ale sami potom budete prekvapení, a následne spokojnejší.

Ryby

Vaše zámery budú stáť a padať na dobrej vôli aj niektorých ľudí, nielen vás. Neprovokujte nikoho. Starostlivejšie si vyberajte, do čoho pôjdete. Nemusíte mať všetko hneď, počkajte si na ďalšiu príležitosť. Bude možno výhodnejšia. Povedzte len to, čo vám neuškodí. Inak mlčte. Doma sa nevyhnete dotieravým otázkam, pripravte sa na ne. Vaše možnosti budú oklieštenejšie, ale ak využijete inteligenciu a intuíciu, nebude to beznádejné.

Téma dňa Rituál na odstránenie citových problémov vo vzťahu a obnovenie stratenej lásky

Prečistite vás vzťah od negatívnych nánosov a vdýchnite mu novú energiu.

Zistiť viac

Planéty v znameniach zverokruhu

SlnkoBýkod 19.04.2024
MesiacPannaod 18.04.2024
MerkúrBaranod 10.03.2024
VenušaBaranod 05.04.2024
MarsRybyod 23.03.2024
JupiterBýkod 16.05.2023
SaturnRybyod 07.03.2023
UránBýkod 06.03.2019
NeptúnRybyod 03.02.2012
PlutoVodnárod 21.01.2024

Začiatok ročných období 2024

JarJarná rovnodennosť20.03.2024
LetoLetný slnovrat20.06.2024
JeseňJesenná rovnodennosť22.09.2024
ZimaZimný slnovrat21.12.2024