Jasnovidka Diana

Diana

Osobný kód 157

Veštica Emilia

Emilia

Osobný kód 155

Spln Mesiaca v znamení Váh

Rozbor vplyvu splnu Mesiaca v apríli 2023

Tento rok nastáva spln priamo na Zelený štvrtok. Slnko v Baranovi vtedy stojí presne oproti Lune vo Váhach. Vibrácie tohto vzdušného znamenia budú zamerané všeobecne na vzťahy a partnerstvo.

Spln Mesiaca v znamení Váh
Foto: Adobe Stock

Fázy Mesiaca v júniSplny a novy Mesiaca 2023

Spln04.06.2023 04:44StrelecRozbor pripravujeme
Posledná štvrť10.06.2023 20:34Ryby-
Nov18.06.2023 05:40BlíženciRozbor pripravujeme
Prvá štvrť26.06.2023 08:52Váhy-

Spln Mesiaca nastane: 06.04.2023 05:37

Patrónka Váh, Venuša, nám pripomína, aby sme do svojho života vnášali krásu a lásku. V čase splnu to pôjde ťažšie. Chce to dávku tolerancie. U Barana zmierniť výbušnosť a u Váh ich nerozhodnosť.

Mesiac vo Váhach váži dobro a zlo, pravdu a klamstvo, lebo túži po harmónii.

Hľadajte rovnováhu medzi tým, čo potrebujete vy i vaši milovaní. Pokiaľ je človek spokojný, vie dávať druhým bez výčitiek. Hovorí sa, že vyrovnaný človek si priťahuje podobných ľudí do svojho života.

To je možno odpoveď pre ľudí, ktorí stále hľadajú toho pravého partnera a nenachádzajú ho. Predíďte sklamaniam tým, že sa budete najprv učiť mať sa naozaj radi aj so svojimi nedostatkami. Nereagujte nervózne na otázky, prečo ste single. Veľa ľudí žije v partnerstve a pritom sa cíti osamelo. Vaša pravá polovička k vám môže prísť práve vtedy, keď si uvedomíte, že ste vlastne spokojní aj sami. 

Zdravie počas splnu

Svoju myseľ i telo očisťujeme meditáciou, ale i klasickým upratovaním. Snažte sa čo najlepšie vyupratovať celý byt, aby všade prúdila pozitívna energia. Vyhádžte zbytočnosti, vyvetrajte priestor a zapáľte sviečku. Vyčistite svoj priestor aj vonnými tyčinkami, ak ich znášate. Vzduch Luny vo Váhach a oheň Slnka v Baranovi vám bude nápomocný.

Chráňte sa pred prechladnutím, menej soľte a pite dostatok tekutín. Odvážni sa môžu dať na hladovku, s ktorou by však mal súhlasiť aj váš lekár, pokiaľ už máte zdravotné ťažkosti.

Po psychickej stránke sa pri splne treba zbaviť svojich trápení i blokov. Keďže spln je vyvrcholením resp. dorastaním emočných energií, dajte si pozor, aby ste im nepodľahli v negatívnom zmysle. Nahromadenú energiu, ktorú potrebujete uvoľniť, si vybite športom a pobytom v prírode.

Pôstne obdobie pomaly končí. Kto ho teraz počas splnu dodržiava, bude si cez Veľkonočnú nedeľu i pondelok viac vážiť dobroty, ktoré si každý pripraví podľa svojich zvyklostí a rodinných tradícií. Nezabúdajte však, že jeme preto, aby sme žili. Kto žije len pre jedlo, nerobí dobre!

Aký vplyv má na vás tento spln Mesiaca?

Baran

V dňoch tohto splnu, ktorý je pre vás kritický, môžete očakávať, že sa na pretras dostanú vzťahové problémy. Myslím hlavne tie nedoriešené. Treba ich zdolať pokojne, čo sa vám môže podariť, ak budete na to dopredu pripravení. Vzťahy sú dôležitou súčasťou života, preto sa na riešenie niekedy treba stretnúť i s odborníkom. Dobrú službu vám môže urobiť i skúsený priateľ. 

Býk

Spln vám zasahuje do oblasti každodenných povinností, práce i zdravia. Jarná príroda vám ukáže, ako si skrášliť svoj príbytok na Veľkonočné sviatky i bežné jarné dni. Doprajte si pravidelný pohyb, chodievajte na prechádzky. Dôležité je, aby ste dodržiavali vhodnú životosprávu. Jesť treba podľa chuti, ale tak, aby nám potrava nebola otravou. 

Blíženci

Priaznivý spln vo Váhach vám vplýva všeobecne na dom detí, romantiky a kreativity. Popri svojich povinnostiach sa venujte aj záľubám. Načerpáte si z nich kopu energie do ďalších jarných dní. Robte niečo kreatívne, napríklad dokončite veľkonočnú výzdobu bytu a upečte zákusok. Radujte sa z toho, že žijete tu a teraz. Nevyhovárajte sa na zlú dobu, vždy sa nájde niečo, na čo sa môžete tešiť! 

Rak

Vám spln vo Váhach zasahuje oblasť domova a rodiny. Pokiaľ si budete teraz presadzovať len to svoje, asi dôjde k nejakým problémom. Občas treba robiť aj kompromisy. Pozor na vašich doma, ale aj na spolupracovníkov. Pokiaľ sa na niekoho hneváte, napíšte si na papier veci, ktoré vás v tom vzťahu mrzia. Následne ho spáľte a hoďte do tečúcej vody, najlepšie do rieky. 

Lev

Spln vo Váhach je pre Levov pozitívny. Zasahuje všeobecne do domu komunikácie a blízkeho okolia. Môže vám trochu spôsobiť stres, lebo budete chcieť toho teraz veľa stihnúť. Chceme však harmonické dni. Napíšte si v bodoch čo je pre vás teraz prvoradé v práci, doma i vo vzťahoch. Postupujte podľa poradia od najdôležitejšieho k tomu, čo môžete urobiť aj neskôr. 

Panna

Spln vám zasahuje do domu peňazí, hodnôt a majetku. Kde je v tomto čase vaša životná priorita? Peniaze potrebujeme k životu, ale netreba zabúdať na hlbšie hodnoty: zdravie, rodinu, partnera, ale i seba. Idú sviatky, chcete ich prežiť v pokoji i veselosti. Preto nájdite rovnováhu v potrebách všetkých členov rodiny. Neupínajte sa na detaily, tie doretušujete postupne. 

Váhy

Spln u vás vám dáva veľkú šancu na osobný rozvoj, ale i pracovný. Nezanedbateľný bude i váš zovňajšok, lebo Luna je vo vašom prvom dome, čo je aj image. Začínate niektoré veci nanovo, preto buďte opatrní, aby ste vykročili tou pravou nohou. V partnerstve buďte tolerantní, aby ste nepôsobili egoisticky.

Škorpión

Spln vo Váhach je pre znamenie Škorpióna tak trochu i vkročením do tajomna a očakávania, čo sa stane v budúcnosti. Nenechajte sa ovplyvniť inými ľuďmi, hlavne tými, ktorí vás už v minulosti sklamali. Nepodceňujte seba samého. Venujte sa meditácii. Skúste spoznať svoje negatívne stránky, aby ste ich mohli odstrániť. Človek by nemal byť sám sebe nepriateľom! 

Strelec

Spln vo Váhach vám zasahuje všeobecne do domu priateľov i nesplnených snov. Začnite si veriť, že sa vám niektoré môžu aj splniť. Človek by mal byť v živote šťastný. Výchovou i prostredím v spoločnosti sa od detstva stretávame s tým názorom, že sny sa ťažko plnia. Nemusí to byť celkom tak, záleží i na vašom uhle pohľadu a viere v lepší život. Pokiaľ ste mali nejaké nezhody s kamarátmi, je na čase si ich vyriešiť. 

Kozorožec

Spln zasahuje do vášho desiateho domu kariéry. Naplánujte si preto vyriešenie niektorých záležitostí, ktoré sa týkajú vášho povolania a postupu vyššie. Je na čase vyjsť z tieňa na svetlo. Liekom na veci, ktoré vás trápia počas splnu, bude meditácia. Pokiaľ máte aspoň trochu času, stačí byť pätnásť minút osamote. Pochopíte tak hlbší význam reality, a to emocionálne a intelektuálne. 

Vodnár

Spln vo Váhach vám takto každoročne zasahuje do oblasti vyššieho myslenia, cudziny, ale i vesmíru. Pozrite sa na svoj život tak z celku. Objavujte krásy našej vlasti a spoznávajte aj nové kraje. Použite cudzie jazyky všade tam, kde len to pôjde. Malý úspech vás podnieti k tomu, aby ste ich študovali aj naďalej. Venujte sa aj životným, priam filozofickým otázkam, lebo teraz lepšie pochopíte, kam majú smerovať vaše cesty i život vôbec.

Ryby

Ôsmemu domu, do ktorého všeobecne zasahuje Rybám spln vo Váhach, hovoríme dom sexu, hodnôt a financií, ktoré s niekým zdieľame. Nezabúdajte, že hodnoty, ktoré si treba ceniť sú nielen hmotné, ale i nehmotné, vaša rodina a priatelia. Pokiaľ máte nejaké dlhy, je vhodná doba, aby ste si upravili splátkový kalendár. Venujte sa aj otázkam intímneho charakteru, ktoré netreba odkladať na vedľajšiu koľaj, aby ste sa v partnerstve neodcudzili. 

Planéty v znameniach zverokruhu

SlnkoBlíženciod 21.05.2023
MesiacŠkorpiónod 01.06.2023
MerkúrBýkod 03.04.2023
VenušaRakod 07.05.2023
MarsLevod 20.05.2023
JupiterBýkod 16.05.2023
SaturnRybyod 07.03.2023
UránBýkod 06.03.2019
NeptúnRybyod 03.02.2012
PlutoVodnárod 23.03.2023

Začiatok ročných období 2023

JarJarná rovnodennosť20.03.2023
LetoLetný slnovrat21.06.2023
JeseňJesenná rovnodennosť23.09.2023
ZimaZimný slnovrat22.12.2023