Odporúčame

Večernica

Večernica

Moje karty vám ukážu, kadiaľ sa vydať, aby ste boli šťastní. Viac »

Ďalšie veštice online
Jasnovidka Diana

Diana

Osobný kód 157

Veštica Anna

Anna

Osobný kód 309

Veštica Janka

Janka

Osobný kód 174

Veštica Zdena

Zdena

Osobný kód 165

Archetyp Veľkňaz

Archetyp „spoznaj seba, aby si spoznal Boha“ potvrdzuje predchádzajúce archetypy a rozvíja ich. Len vtedy si skutočne SILNÝ, keď poznáš svoje hranice a vieš, že vo svojej duši „hranice“ možností nemáš, len isté usmernenie vlastnou hierarchiou hodnôt.

Archetyp Veľkňaz

Arkánum: Pápež, veľkňaz, otec, učiteľ, Hermes Trismegistos
Archetyp: Nadhľad / hazard
Matrica archetypu:
Pozitívum: Spoznaj sám seba, aby si spoznal Boha.
Negatívum: I Bohovia prehrajú, ak budú stále hrať hazardné hry!

Pozitívny význam arkána:
Duchovný vodca, duchovné poučenie, dobrá rodina a dobrý ochranný princíp. Dôležitá je rola otca a jeho ochota pomáhať. Je možné dosiahnuť svoj cieľ pomocou podpory dobromyseľného mecenáša. Je to tajomstvo, zahrňujúce v sebe porozumenie a lásku.

Negatívne vplyvy:
Ide o obmedzenosť, ktorá sa prejaví prázdnou nadradenosťou a nepochopením potrieb iného človeka.

Otec drží v dŕžave
celý svoj rod.
Nuž nemeň sveta chod,
ani sa nepoddávaj.
Noe postavil loď
pre svoju rodinu
a jeden živý pár.
Ty pojmi na tú svoju plť
každého.
Nezabudni:
miesto je tu pre všetkých
a TY si ich otcom,
bratom,
Človekom…

Zmysel arkána

Pôjde o uznanie, nadhľad, charizmu a dôstojnosť. S týmito vlastnosťami získam osobnú stabilitu, nemením svoje názory, svoje vedomosti odovzdávam s láskou a nadčasovosťou. Pripúšťam vývin, nič neuzatváram ani nenazývam ako „nemenné“. Poklesky iných posudzujem triezvo, PRAVDU bránim zanietene, presnými argumentmi a presnými definíciami. Nie nasilu, nie za každú cenu. Neustále pracujem na sebe, vzdelávam sa a napredujem. Viem, KTO som, a KAM smerujem. Neodsudzujem, kritizujem s láskou, pre dobro veci. Ak niekto povie, že som „veľkňaz“, povedal správne, lebo JA SOM…

Archetyp

Archetyp „spoznaj seba, aby si spoznal Boha“ potvrdzuje predchádzajúce archetypy a rozvíja ich. Len vtedy si skutočne SILNÝ, keď poznáš svoje hranice a vieš, že vo svojej duši „hranice“ možností nemáš, len isté usmernenie vlastnou hierarchiou hodnôt. Ak túto prekročíš, napĺňa sa záporná podoba, archetyp „i bohovia prehrajú, ak budú stále hrať hazardné hry“. S čím teda nemožno hazardovať? S láskou, pochopením, priateľstvom, nadhľadom, a v prvom rade s VIEROU VO SVOJE JA.

Východisko

Východisko tkvie v správnom vyjadrení seba, v snahe o asertívne jednanie s ľuďmi, reálnom pohľade na seba i okolité problémy, v normálnom chápaní plusov a mínusov nielen okolia, ale hlavne seba samého. Zdravotné ťažkosti bude treba riešiť holistickými metódami, budeš sa musieť naučiť rozoznať vlastné plusy a mínusy a s láskou nájsť pravý spôsob ich uplatnenia. Budeš sa teda musieť naučiť byť sám sebe priateľom.

Cvičenie

Sadneme si voľne do kresla, alebo na pohovku tak, aby sme mali hlavu vyššie ako nohy. Zažmúrime oči a do aróma lampy si môžeme dať tri kvapky nirvány. Najprv zhlboka predýchame svoj organizmus a potom sa sústredíme na bod v nekonečne, môže byť oranžovej farby a začneme počúvať vnútorný hlas svojho „učiteľa“, ktorý sa nám prihovorí múdrosťou nekonečnej večnosti.

V prvom rade si musíme uvedomiť, že chceme dosiahnuť vrchol v rozumovej polohe, vyšší stupeň autority, voľné prúdenie múdrosti, čo môžeme počuť vlastným jasnosluchom, ak sa dobre sústredíme. Večná dynamika životných postojov nepripustí, aby na určitom stupni vývoja zhasla. Je veľmi dôležité zachovať si vnútornú jednotu a rovnováhu bieleho s čiernym. Pripomeňme si, že biela predstavuje čistotu mysle, vedomosti, ktoré chceme zužitkovať pre povznesenie vlastného ducha, ale aj celého človečenstva. Nato nepotrebujeme zlato, šperky a všetky možné nezmyselné svetské pôžitky. Kráčajme ku svetlu a k Bohu, nevzďaľujme sa pochybnosťami od dosiahnutia Najvyššieho. Nevedomosť znamená tmu a trápenie. Pracuj teda aj takto na sebe, aby bol tvoj charakter identický s charakterom Veľkňaza.

Zhlboka sa nadýchni, tri, dva, jeden, otvor oči a pokračuj vo svojom programe.