Ďalšie články z rubriky Zaujímavosti:
Príbuzná rubrika: Ľudia a veštenie
Fašiangy sú prechodným obdobím medzi zimou a jarou, ktoré začína po Troch kráľoch a končí v utorok pred Popolcovou stredou.
Zvyky a tradície na slovenských dedinách sa prispôsobovali prírode a ročnému obdobiu. Skončenie poľných prác, počasie a skorá tma dávala na všetko väčší priestor.
Čo ste vy, boli sme aj my - taký býval nápis nad vchodom do niektorých cintorínov a taká je aj pravda. Niet človeka, ktorému by nezomrel niekto blízky. Niet človeka, ktorý raz nezomrie aj sám. Celými dejinami sa tiahne...
Veľa ľudí sa často obáva magického útoku negatívnych síl: Čo keď na mňa niekto uvrhne kliatbu? Ako to zistím? Čo urobím? A čo je dôležitejšie, ako sa uchránim, aby sa to nestalo?
V predchádzajúcich článkoch som sa dosť široko rozpísala o tom, čo vlastne ten energetický upírizmus je. Teraz sa budeme zaoberať technikami, ako mu čeliť.
Nové zážitky, ktoré pozdvihnú vás a váš život, môžu byť neuveriteľne naplňujúce.
Tí, ktorí akceptujú možnosť reinkarnácie, vedia, že minulé životy sa môžu preniesť a mať vplyv na súčasný život človeka.
Niektorí ľudia veria v karmu, iní v osud, ale môžno ani netušia, že môžu mať väčšiu kontrolu nad svojou budúcnosťou ako si myslia.
Pomocou mantry sa môžeme liečiť, rozvíjať svoju osobnosť, pritiahnuť do svojho života duchovné pôsobenie, zbaviť sa strachu alebo rôznych fóbií.
K významným zvykom jarného obdobia patrilo vynášanie slamenej figuríny oblečenej do ženských šiat (Morena). Bola symbolom zimy a smrti. Jej zničením sa malo z ľudí aj z dediny odstrániť všetko zlo a choroby.