Veštenie a spirituálne poradenstvo

Odporúčame

Emilia

Emilia

Ak sa topíte v problémoch, trápia vás veci citové, či zdravotné, obráťte sa na mňa. Viac »

Ďalšie veštice online
Jasnovidka Diana

Diana

Osobný kód 157

Veštica Zdena

Zdena

Osobný kód 165

Veštica Lira

Lira

Osobný kód 306

Veštec Marek

Marek

Osobný kód 156

Čínsky horoskop na marec 2022

Mesačný horoskop

Horoskop vás upozorní na to, ako prebiehajúce dni mesiaca vplývajú na podvedomie ľudí, ktorí sú zaradení v jednotlivých znameniach čínskeho zverokruhu. Vykreslí vám vplyv slnečného znamenia a jeho vládnucej planéty.

Foto: Adobe Stock

Tip na marec

Na mesiac marec si posvieti Slnko v znamení Rýb, čínske znamenie Zajaca aj planéty Jupiter a Neptún. Predjarie i jar vyzýva na prebúdzanie a zmeny.

Aj napriek súčasnej všeobecne napätej svetovej situácii je pre súkromné vzťahy a začiatky vzťahov práve toto obdobie najvhodnejšie. Podporujú ho planéty, obdobie Slnka v znamení citlivých Rýb, ale aj čínsky klasický horoskop, v ktorom teraz dominuje znamenie Zajac.

Pre nás je Zajac skôr symbolom zbabelosti, ale v čínskom horoskope je to vnímavý, tvorivý, čestný a ušľachtilý bojovník proti bezpráviu. V intímnych otázkach môžu byť ľudia z čínskeho znamenia Zajaca trochu konzervatívnejší. Výstrednosti, prílišná vášeň a sex na jednu noc ich skôr vydesia a odradia. Preto sa aj v marci uplatní jemnejší štýl a viac romantiky.

Vplyv roku Tigra

Tiger je pre Číňanov kráľovským zvieraťom, podobne ako u nás lev. Sú to obratní, neúprosní lovci. Aj v marci, napriek zmierlivejším energiám Zajaca, Rýb, Jupitera i Neptúna, budú stále vládnuť aj silné energie roku Tigra. Mnohých ľudí ale môžu zmiasť, vyľakať a zneistiť aj terajšie napäté svetové energie. Jedni budú mať šťastie, zatiaľ čo druhí sa spália. Rok Tigra nepozná stredné cesty.

Marcu vládne v čínskom horoskope Zajac alebo Mačka (v čínskej mytológii). Je symbolom dlhého života. Svoju podstatu odvodzuje od Mesiaca, Luny, čiže nezačína presne prvého.

Aj tento mesiac začíname s neistotou spôsobenou pandemickou, ale aj vojnovou situáciou na Ukrajine. V mnohých ľuďoch sa tak už istý čas strieda nepokojná energia a frustrácia, ktorú potrebujú nejakým spôsobom vyjadriť a uvoľniť. A práve tu sa skrýva potenciálna dráma mesiaca.

Pre znamenie Zajaca

Čínske znamenie Zajac sa prepája so znamením Ryby. Sledujte si preto i znamenie Rýb, lebo týchto horoskopov býva viac a sú častejšie. Najsilnejšie energie máte v marci, ktorý z prevažnej časti patrí práve tomuto znameniu.

Hoci Zajac predstiera, že mu nezáleží na tom, čo si o ňom myslia, chradne, ak je vystavený dlhodobej kritike. Jeho postoj radšej zmeniť tému, ako sa hádať, môže byť veľmi klamlivý, lebo ak si niečo vezme do hlavy, vie byť aj prefíkaný. Pri vyjednávaniach si bystro udržuje prehľad. Vie vyjsť s vhodným návrhom alebo kompromisom.

Dráždi ho, keď mu robia ťažkosti, lebo sám je slušný, skromný a uznanlivý a bol by rád, keby aj ostatní boli takí. I pri pokojnej a zdanlivo poslušnej povahe má Zajac pevnú vôľu a sebaistotu Osobitá črta, ktorá z neho robí perfektného sprostredkovateľa, je jeho nevyspytateľnosť. Ťažko presne odhadnete, čo si vlastne myslí.

Čínske znamenie Zajaca, ak má na výber, vždy sa rozhodne pre pohodlný a dobrý život. Odmieta zásahy do svojho súkromia. Zo všetkých znamení je najschopnejší nájsť spokojnosť. Súčasný rýchly sled udalostí by mohol hocikoho ľahko pohltiť.

Blížiaca jar prinesie aj veľký prílev energie, hravosti a spontánnosti. Chuť začať znova a preskúmať nové možnosti ovplyvní celú spoločnosť. Nenechajte sa odradiť ani prípadnými malými osobnými neúspechmi. Dosiahnutie cieľov príde cez dôslednosť a vytrvalosť.

Obzvlášť sa bude dariť ľuďom, ktorí pracujú so slovami a textami.

Čínske symbolické jedlá

Tak ako v každej kultúre, aj v Číne majú, aj čo sa týka jedla, svoje tradície. Hlavne sa jedia niektoré jedlá, ktoré majú symbolický význam, aby prinášali šťastie. Vyskúšajte si ich aj vy niekedy, zvlášť s tomto citlivom mesiaci Zajaca.

Čínska kuchyňa obsahuje veľmi málo ťažkých mastných, údených mäsitých jedál. Väčšinou sa skladá z teplých polievok, veľkého množstva rôznej zeleniny, ryže, rýb, darov mora, sójového syra tofu, korenín a ryžových rezancov. Pridať aj trocha duchovnosti a úprimného želania tiež nie je, zvlášť v tomto predveľkonočnom, pôstnom, očistnom období, na škodu.

Existuje viac základných čínskych lunárnych jedál:

  • Ryby - zvýšenie prosperity - v čínštine slovo ryba znamená prebytok. Číňania majú radi na konci roka prebytky, pretože keď sa im podarilo niečo ušetriť, v budúcom roku to môže byť ešte lepšie.

  • Čínske knedle - bohatstvo - knedličky sa považujú za šťastné jedlo a tradičný pokrm. Knedle sa obvykle plnia mletým mäsom, jemne nakrájanou zeleninou, krevetami alebo rybami. Rôzne náplne majú aj rôzne významy. Zakázaná je kyslá kapusta, pretože znamená zlú budúcnosť. Pri podávaní by mali byť usporiadané do čiar namiesto kruhov. Tie totiž znamenajú, že sa život človeka bude točiť v kruhoch, a nikdy sa nikam nedostane.

  • Jarné závitky - bohatstvo - dostali svoje meno podľa toho, že sa jedia hlavne počas sviatku jari. Sú valcovitého tvaru a môžu byť plnené zeleninou, či mäsom, ale aj niečím sladkým. Knedle majú cestový obal a smažia sa dozlatista. Svojou zlatou farbou majú priťahovať bohatstvo.

  • Rezance dlhovekosti - šťastie a dlhovekosť - tieto rezance sú dlhšie ako klasické rezance, pretože sa nekrájajú. Sú buď vyprážané a podávajú sa na tanieri, alebo sa varia a podávajú sa v miske s vývarom. Pre svoju dĺžku symbolizujú dlhovekosť a dlhé šťastie.

  • Ovocie šťastia - plnosť a bohatstvo - počas obdobia čínskeho Nového roka sa konzumujú najmä mandarínky, pomaranče a pomelo. Toto ovocie bolo vybrané pre svoju guľatosť a zlatú farbu symbolizujúcu plnosť a bohatstvo. Tradičné príslovie hovorí, že konzumácia tohto ovocia prináša nepretržitú prosperitu - čím viac budete jesť, tým viac bohatstva vám prinesie.


Ak neviete, v akom znamení ste sa narodili, zistite si svoje čínske znamenie podľa dátumu narodenia.

Zobraziť horoskop na marec pre znamenie: