Veštica Somezeda

Somezeda

Osobný kód 177

Veštica Alica

Alica

Osobný kód 180

Veštica Lenaras

Lenaras

Osobný kód 162

Veštica Zuzana

Zuzana

Osobný kód 163

Nov Mesiaca v znamení Býka

Rozbor vplyvu novu Mesiaca v máji 2015

Foto: shutterstock.com

Fázy Mesiaca v júniSplny a novy Mesiaca 2019

Nov03.06.2019 12:04BlíženciNov Mesiaca jún 2019
Prvá štvrť10.06.2019 08:01Panna-
Spln17.06.2019 10:33StrelecSpln Mesiaca jún 2019
Posledná štvrť25.06.2019 11:49Baran-

Nov Mesiaca nastane: 18.05.2015 06:16

Striedanie mesačných fáz si ľudia všímali od nepamäti. Prvá fáza mesačnej premeny sa nazýva nov. Pri tejto fáze sa Mesiac nachádza medzi Zemou a Slnkom. Nov znamená vždy začiatok niečoho. To, čo začína od novu Mesiaca, má záruku úspechu a dlhého trvania, zvlášť tento, ktorému dáva jarnú silu znamenie Býka. Všetkých bude ovplyvňovať ešte aj nasledujúce dni vitálnou energiou znamenia Býka. Aktivuje a pozdvihne aj telesnosť, sexuálnu stránku života. Vloží do pozornosti aj záležitosti vesmírneho a duchovného charakteru. Upozorní a pripomenie, že je spojenie medzi nebom a zemou. Ovplyvnený je 2. dom, pole života, čiže hlavne peniaze, majetok, podnikanie a financie nadobudnuté vlastnou prácou. Je to čas, ktorý vyžaruje silnú energiu obnovy a regenerácie. Po zdravotnej stránke si dávajte pozor na nosohltan, krk, štítnu žľazu, pohlavné orgány a možnosť otehotnenia. Zvýraznená je aj bledomodrá čakra hrdla.

Aký vplyv má na vás tento nov Mesiaca?

Baran

Tento nov prebehne v znamení Býka a bude pre vás veľmi dôležitý, až rozhodujúci. Bude treba venovať pozornosť svojim energiám, možnostiam a plánom. Berte ho ako signál, že si máte vybrať novú skupinu ľudí, s ktorou budete robiť ďalšie nové aktivity. Je možné, že priateľ, alebo niekto z minulosti, bude potrebovať pomoc. Môžete si ľahšie doriešiť čosi z minulosti. Barani, ktorí sa zaoberajú ezoterikou, môžu získať zaujímavé napojenia. Vhodná je aj spomienka a odpustenie niekomu, kto odišiel na druhý breh.

Býk

Slnko je vo vašom znamení Býka, čo vám dodáva silu. Je i v konjunkcii s Mesiacom, ktorý je v pondelok v nove. Nov teraz prebehne vo vašom aktívnom znamení Býka. V tento deň budú mať zosúladené energie aj Slnko, Luna a Mars. Je to pre vás veľmi podnetný deň. Nezadaní môžu stretnúť lásku. Ostatní môžu splodiť dieťa, upevniť vzťah, alebo vytvoriť nový projekt. Pre výchovu detí je rodina jeden z najdôležitejších aspektov. Ovplyvnená bude i krčná chrbtica, krk a bledomodrá čakra hrdla.

Blíženci

Cez pondelkový nov Mesiaca nič nedramatizujte, hoci tento deň nebude pre vás ľahký. Celkovo nov Mesiaca prináša nové začiatky, zamerajte sa na ne. Vaša planéta Merkúr, ktorá je teraz vo vašom znamení, sa začína pohybovať retrográdne, spätne. Môžete sa dozvedieť nepríjemnú správu alebo niečo, čo sa vám nebude celkom páčiť. Môže sa prezradiť nejaké tajomstvo. To tajomstvo môže byť o vás, ale môže byť tiež o niekom z vášho okolia. Podľa toho, v akej ste spoločnosti, sa vyvíjate aj vy sami.

Rak

V pondelok vplýva na vás váš Mesiac, ktorý je v nove, v konjunkcii so Slnkom a tiež je v znamení Býka. Aj pod vplyvom týchto energií sa dejú aj nečakané situácie, ktoré sa môžu nazvať aj zázrakmi. Otvárajú sa aj brány, ktoré ukazujú na problémy prichádzajúce z nevedomia. Niektorí si budú musieť ujasniť vzťah k sebe samým. Niekomu sa naopak rozjasní a zistí, že sa musí správať inak. Tento nov vplýva aj na plodnosť v najširšom zmysle slova, čiže nielen vo vymýšľaní nových aktivít, kreatívnosť a akčnosť, ale aj na možnosť otehotnenia.

Lev

Vaše znamenie Leva ovláda Slnko, to je v Býkovi do 21. mája. Na pondelkový nov Mesiaca vplýva aj jeho konjunkcia s vaším Slnkom. Je čas ukázať svetu, čo viete, a tým zdvihnúť svoju hodnotu. Nov Mesiaca je v Býkovi. Vaše Slnko je blízko Luny a planét Marsu a Merkúru. Sú v kríži k vám, ale môže to byť aj užitočné pre vás na naštartovanie úspešnosti, či kariéry. Ste nasmerovaní dobre. Otvárajú sa vám aj ďalšie možnosti k perspektíve. Máte veľa planét aktívnych, teda aj vy ste veľmi aktívni. 

Panna

Cez pondelkový nov Mesiaca sa zamerajte na regeneráciu tela i ducha. Je čas oslniť a ukázať sa na verejnosti. Svoju myseľ by Panny radšej mali zamerať na hodnotné city, kvalitné myšlienky a veľké ciele. Máte ukázať, v čom ste výborní. Rozvinúť nápady, ktoré sa vo vás držia. Vaša planéta Merkúr, ktorá je momentálne vo vzdušnom znamení Blížencov, sa začína pohybovať retrográdne. Hoci vám teraz všetko nevyjde, tie najlepšie nápady a najväčšie schopnosti nenájdete u iných. Tie nájdete v sebe.

Váhy

Hľadáte aj dobrého priateľa, aj spriaznenú dušu, aj partnera, aj spojenca na pracovnom poli, v pracovnej sfére, pre svoju aktivitu. Pondelkový nov Mesiaca vám dáva šancu. Planéty riešia vzťahy v rodine, ale taktiež plodnosť aj prajný čas na začatie nového ľúbostného vzťahu. Nezabudnite, že tam, kam investujete energiu, tam to porastie. Keď ju investujete do rodinných vzťahov, tak sa posilňujú. Tento nov Mesiaca vám prinesie stretnutie so zaujímavým človekom. Mali by ste sa aktívne snažiť dostať do jeho blízkosti. Regenerujte hlasivky, šiju a reprodukčné orgány.

Škorpión

Cez nov Luny sú blízko seba Slnko, Luna a váš Mars. Vaše vzťahy sa vám o dosť posunú vpred. Budete riešiť dohody, zmluvy, či už dojednávať alebo podpisovať. V astrologickom dome partnerstva sa stretne optimistické Slnko s vášnivým Marsom. Na základe myšlienok a pocitov, ktoré mali Škorpióni v minulých mesiacoch, sa môže pod vplyvom týchto konštelácií objaviť nový partner, nový spoločník, či iná nová možnosť. 

Strelec

Vaša planéta, Jupiter, je dlhodobo v peknej pozícii k Uránu. Urán, to je planéta náhlych zmien a zvratov, ktoré prichádzajú ako blesk z jasného neba. Je s ním v trigóne. Z tohto vplyvu sa vám môže stať nejedna nepredvídaná a neodkladná záležitosť, situácia, ktorá potom následne povedie k prospechu. Strelci by sa mali pomaly pripravovať na spln. Budú ho mať vo svojom znamení v júni. Potom budete riešiť vzťahy, ako definitívne ukončiť niečo, uzatvoriť jednu životnú situáciu, kapitolu z knihy života. 

Kozorožec

Nov je teraz v znamení Býka, čiže podporuje živel Zeme, ktorý je i váš. Vplýva naň i planéta Venuša, ktorá má rada lásku. Osamelým a nezadaným môže priniesť nového partnera. Keď nie cez momentálny nov, ktorý prináša nové začiatky, tak možno až cez nasledujúce dni sa vám niečo obráti na dobré a v druhej polovici mája vám to príde do cesty. Zdravie fyzické a psychické sa budú dostavať do popredia pozornosti. Pokúšajte sa žiť zdravým štýlom, lebo viete, že v zdravom tele - zdravý duch. Opačne to platí tiež.

Vodnár

V pondelok prebehne nov Mesiaca v znamení Býka. Nov prináša nové možnosti a aktivity. Je čas prebrať novinky, ktoré vás napadli, hlavne v oblasti bývania. Vodnári milujú zmeny a najradšej by všade zavádzali niečo nové, a to aj v prípade, že svoj zámer nemajú príliš premyslený. Lenže často narážajú na svoje okolie a jeho neochotu. Väčšina ľudí, ktorí ich obklopujú, je skôr zameraná na to mať svoje isté. Budete si chcieť ujasniť, kto to s vami myslí dobre, a kto sa len tak tvári.

Ryby

V pondelok je nov Mesiaca v znamení Býka. Ľudia zo znamenia Rýb by si mohli naplánovať novú, hoci i rodinnú, aktivitu. Stretnutie so súrodencami, aj s rodičmi a kto má dobrých susedov alebo priateľov, mal by ich pozvať tiež. V oblasti rodinných vzťahov, má veľa Rybičiek nejaký dlh. Mnohí sa neustále zaoberáte tým, že myslíte na krivdy v minulosti. Tento nov otvára aj cestu poznania, mystiky a ezoteriky. Život je učebný proces. A práve máj a tento nov je obdobie, ktoré vás môže posunúť ďalej. Regenerujte oblasť hrdla a reprodukčných orgánov.

Téma dňa Negatívne energie a ich vplyv na váš citový a partnerský život

Odstráňte škodlivé energie, ktoré negatívne ovplyvňujú váš partnerský vzťah.

Zistiť viac

Planéty v znameniach zverokruhu

SlnkoBlíženciod 21.05.2019
MesiacKozorožecod 17.06.2019
MerkúrRakod 04.06.2019
VenušaBlíženciod 09.06.2019
MarsRakod 16.05.2019
JupiterStrelecod 08.11.2018
SaturnKozorožecod 20.12.2017
UránBýkod 06.03.2019
NeptúnRybyod 03.02.2012
PlutoKozorožecod 27.11.2008

Začiatok ročných období 2019

JarJarná rovnodennosť20.03.2019
LetoLetný slnovrat21.06.2019
JeseňJesenná rovnodennosť23.09.2019
ZimaZimný slnovrat22.12.2019