Veštenie a spirituálne poradenstvo

Odporúčame

Mária

Mária

Nebojte sa kvantovej fyziky - môžete byť hocikým, kým ste už boli, alebo kým ešte len chcete byť. Viac »

Ďalšie veštice online
Veštica Janita

Janita

Osobný kód 162

Veštica Zoruna

Zoruna

Osobný kód 171

Veštica Emilia

Emilia

Osobný kód 155

Veštica Zdena

Zdena

Osobný kód 165

Veľký horoskop na rok 2024

Rok 2024 bude oproti minulému roku veľmi zaujímavý najmä kvôli rozloženiu tzv. pomalých planét. Hoci sa situácia stabilizuje, i tak bude nevyhnutné myslieť dopredu, nehazardovať ani so zdravím a už vôbec nie s finančnými prostriedkami. V nejednej záležitosti sa budete musieť rozhodovať. Ako, to už bude na vás. Rozhodnite sa správne podľa svojho srdca a umu.

Horoskop 2024

Základné energie roku

Nastane upokojenie búrlivého obdobia, ktoré trvalo zhruba od konca roku 2019 napätým vzťahom medzi Saturnom a Uránom. Urán bude po celý rok v druhej polovici znamenia Býka. Samozrejme, opäť bude útočiť na naše hmotné zabezpečenie, strechu nad hlavou, energie ako elektrina a plyn, no napriek všetkému sa tu situácia bude stabilizovať a ako sa hovorieva „horšie už nebude“.

Nádej pre lepší život

 • Jupiter, planéta šťastia a radosti, sa bude zo začiatku roka nachádzať v znamení Býka, to znamená v blízkosti Uránu, čo je vynikajúca poloha na to, aby zmierňoval a chránil ľudí od následkov rôznych kríz, kolapsov a prehnaného nedostatku. Od mája až do konca roka bude v znamení Blížencov, teda v priaznivom postavení voči planéte Pluto, ktorá sa bude pohybovať na rozhraní Kozorožca a Vodnára. Toto prinesie podstatne lepšiu budúcnosť pre všetkých. Je to nádej pre lepší život celého nášho národa, nie iba jednotlivcov. Konečne sa začneme stavať na nohy po každej stránke. Nájdu sa vhodné riešenia, upokojí sa nálada ľudí.

 • Pluto sa na malý okamih vo februári premiestni na začiatok Vodnára, odkiaľ sa vráti späť do znamenia Kozorožca, takže si príslušníci tohto znamenia budú musieť doriešiť svoje problémy, pracovať na svojej osobnosti a zmeniť to, čo je neprijateľné.

 • Saturn, ktorý zastupuje nielen vyššiu spravodlivosť, ale je aj „Veľkým učiteľom“ hneď v novom roku vstúpi do znamenia Rýb, takže sa Vodnárom uľaví, a začne s prísnou výchovou tohto jemného znamenia. Hoci sa Ryby veľmi veľa naučia, isto nebudú jasať šťastím.

 • Neptún sa dostáva po dlhých rokoch na koniec znamenia Rýb, v júni sa pomaly priblíži k znameniu Barana a hneď pocítime balansovanie do Rýb. Od 4.7.2025 sa zase usadí v Baranovi na mnoho rokov, aby ochraňoval prírodu, dohliadal na duchovný rast a celkovú očistu.

 • Poriadok a disciplínu prinesie aj Čierna Luna v znamení Panny, agresivitu bude zmierňovať Chiron v znamení Barana.

Chaldejský rad

Vládnucou planétou roku 2023 bola planéta Mars, teda bojovník, ktorý zastupuje symbol rozhodnosti, odvahy a akčnosti. Ten, kto kráča priamo za svojím cieľom. Najvýhodnejším dňom v týždni bol jeho deň - utorok.

S rokom 2024 sa viaže Slnko a jeho deň je nedeľa. Slnko predstavuje individualitu, žiarivé „ja“, fyzicky ovláda energetický systém, psychologicky duševnú energiu, základný životný pud. Prináša nádej a svetlo.

V tradičnej astrológii Slnko stelesňuje podstatu človeka, jeho najväčšie túžby, oblasť rozvoja osobnosti, jeho cestu a cieľ. Je to kvalita Jang, teda vôľa, duch, činorodosť, životaschopnosť, ale aj charizma, dobrosrdečnosť a optimizmus. Jeho silnou stránkou je zdravé sebavedomie, čaro osobnosti a slabou stránkou preceňovanie svojich možností, oneskorený vývoj.

V tomto roku určite prebudí a zaktivuje našu identitu, naše výnimočné schopnosti.

V roku 2025 preberie žezlo Venuša, jej deň je piatok. Prinesie tému krásy, harmónie, prívetivosti, zábavy a láskyplných vzťahov.

Čínska astrológia

Čínsky Nový rok 2024 pod vládou dreveného Draka začína 10. februára 2024 a končí 28. januára 2025.

Patrónom roku 2024 je jedinečný drevený Drak, silný a mocný, ktorý je prirodzenou autoritou a vzbudzuje rešpekt. Živel drevo jeho silu umocňuje. Bude nás smerovať k regenerácii, k novým začiatkom. Draka nemožno prehliadnuť, púta na seba pozornosť, dokáže zabojovať za svoje práva a toto vo svojom roku prepožičia aj ostatným znameniam, takže bude možné zabojovať o to, čo je lepšie a spravodlivejšie.

Drak je hrdý, ide priamo za svojím cieľom a nenechá sa len tak zastrašiť. Je preto veľmi silný nepriateľ. Vďaka Drakovi sa nenecháme len tak odradiť od svojich cieľov, statočne sa za ne postavíme a zvládneme viac, ako by sme pripustili. Zistíme, že je medzi nami veľa silných a schopných osobností a keď sa rozhýbu, už ich nikto nezastaví.

Numerologický pohľad

Čo sa týka numerológie, je rok 2024 pod energiou vibračného čísla 8.

Číslo 8 vyjadruje kľúčové slovo rovnováha, teda sila vo všetkom a na všetkých úrovniach. Výrazne sa prejavuje logika a sila myšlienok. V živote ide aj o vodcu a vedenie. Vidieť zmysel pre rytmus, v živote istá osudovosť a najmä karma. V protikladoch ide o lásku a nenávisť.

Osmičku môžeme zložiť zo štyroch čísiel 2 alebo z dvoch 3 a 2, aj z dvoch čísiel 4, tiež 5 a 3 alebo 6 a 2 či 7 a 1. Jednotka je zdrojom múdrosti, dvojka pridáva vnímavosť a cit, trojka zmysel pre rodinu, štvorka individualizmus, päťka ochranu pred zlom, šestka dokonalosť, sedmička spojenie neba a zeme. Každé číslo má svoj vlastný zámer a tak sa osmička formuje do harmónie a rovnováhy, vyjadruje pracovitosť, organizačné schopnosti, dobrosrdečnosť, odvahu, ušľachtilosť, ľudskosť, múdrosť, logiku.

Negatívnou stránkou osmičky je manipulovanie, domýšľavosť, egoizmus, fabulovanie, prehnaná ambicióznosť, útočnosť, prehnaná náladovosť. Manipulovanie inými môže byť dosť nebezpečné pre tých, ktorí sú slabší a neveria si.

Využite jej zmysel pre spravodlivosť, tiež pre posilnenie logického myslenia, zameranie sa na detail, schopnosť dávať veci do súvislostí a schopnosť viesť ostatných k úspešným koncom.

Karta roku - Spravodlivosť

Tarotová karta Spravodlivosť

Tarotová karta Veľkých arkán číslo 8 je Spravodlivosť.

Sudkyňa v akomkoľvek formáte má zaviazané oči, aby neposudzovala spravodlivosť podľa toho, čo sa jej páči a čo nie; v rukách drží misky váh, ktoré sa nesmú preklopiť a meč, ktorým nastoľuje správnu mieru spravodlivosti…

Harmónia a spravodlivosť sú často skloňované veličiny, vďaka čomu sa mnohí ľudia zvyknú sústrediť na rôzne nepodstatné veci, ktoré navonok pôsobia ako niečo harmonické, zladené, ale ak sa tomu prizrieme bližšie, zistíme, že vôbec nejde o navodenie súladu a vnútornej rovnováhy, skôr o niečo mechanické, čo nijako neobohacuje ani Ducha, ani duševný vzrast, či nájdenie niečoho na povzbudenie tvorivosti.

Ľudia s vibračným číslom 8

Životné číslo 8 predstavuje spravodlivosť a harmóniu. Môžete získať rovnováhu a pokoj a z prežitých skúseností minulého roka vyťažiť vnútornú silu a spravodlivý úsudok. Osmička je číslom karmy v zmysle príčin a následkov.

Nakoľko pre ľudí so životným číslom 8 ide o materiálne zabezpečenie a moc, môžu sa tešiť, že im rok 2024 prinesie výrazný materiálny úspech, bude sa im dariť temer v každej oblasti života.

Číslo anjelov

Koncovka 24 nového roku tiež predstavuje číslo anjelov. Môžu sa prejavovať nielen pomocou vášho vnútorného hlasu a intuície, ale aj rôznymi zvláštnymi vnuknutiami.

Anjel číslo 24 je symbolom otvorenosti a nových dobrodružstiev. Cítite sa pripravení prijať zmeny a do cesty vám začnú prichádzať nové príležitosti. Medzi vami a úspechom nebude nič stáť, pretože od vyššej sily získate výrazné povzbudenie. To znamená, že sa budete uberať správnym smerom a všetko, čo bude treba urobiť, je udržať sa na tej správnej ceste, neodbočovať a nepochybovať.

Anjel číslo 24 vás naučí dôvere vo svoje city, osamelým prinesie do života súzvučnú dušu a aj úspech v osobnom živote.

Vplyv planét a ich retrográdny chod

Urán bude opäť po celý rok v znamení Býka, no od 1.1.2024 do 27.1. bude v retrográdnom pohybe a potom od 1.9. až do konca roka. Už však nebude prinášať také rany ako predchádzajúci rok.

Planéta Jupiter prinesie v prvom polroku šťastie Býkom, od 9.10. sa presunie do znamenia Blížencov. V retrográdnom pohybe potom vydrží až do 1.1.2025.

Vplyv planét

Saturn v Rybách sa prejaví ako predstaviteľ vyššej spravodlivosti. Každému nastaví zrkadlo a nezabudne predložiť účet. Od 29.6. do 15.11. bude v retrográdnom pohybe, teda vo svojej cynickejšej forme.

Planéta Neptún v znamení Rýb prinesie duchovné prebudenie. I v druhej polovici roka bude v znamení Rýb, avšak od 2.7. bude v retrográdnom pohybe. Tu sa môžu prejaviť menšie sklamania či rozčarovanie z toho, čo sa bude diať. Retrográdny pohyb končí 8.12.2024.

Planéta Venuša, ktorá je symbolom lásky každého druhu a túžby, bude od začiatku až do konca roka v znamení Strelca, v priamom pohybe. Bude však na strane prelietavých milencov, ktorí sa len tak zabávajú bez túžby viazať sa, voľne a nezávisle, a bude ich obťažovať, ak sa na nich niekto naviaže.

Planéta Merkúr

Planéta Merkúr je zodpovedná za komunikáciu. Je planétou mysle a vedie nás pri rozprávaní, písaní, vyjadrovaní i počas procesu prijímania informácií. Zúčastňuje sa aj na obchodovaní, vyjednávaní a spôsobe myslenia.

Retrográdny Merkúr

V čase retrográdneho (opačného) chodu planéty je rozumnejšie stíšiť svoje aktivity a ak na niečom dôležitom pracujete, dobre si premyslite všetky detaily. Plány sa totiž môžu vyvíjať celkom inak, ako ste si ich pripravili. Je tu vysoká pravdepodobnosť úplne zbytočných omylov.

 • 1.1.2024 (Strelec) - 2.1.2024 (Strelec) = 1 deň
 • 2.4.2024 (Baran) - 25.4.2024 (Baran) = 23 dní
 • 5.8.2024 (Panna) - 28.8.2024 (Lev) = 23 dní
 • 26.11.2024 (Strelec) - 15.12.2024 = 19 dní

Planéta Venuša

Planéta Venuša je krásna, vľúdna a milujúca planéta, symbolizuje ženské vlastnosti a citlivejšiu časť povahy. Spája sa s láskou, vzájomnou príťažlivosťou, zmyslom pre krásu, umením, ale aj afektovaním či určitou pohodlnosťou až lenivosťou. Svoju príťažlivosť rada využíva vo svoj prospech. Predstavuje aj sladkosti, rozplývajúce sa na jazyku, bez ktorých si niektorí nedokážu predstaviť pocit slasti.

Retrográdna Venuša

Keď je v opačnom, čiže retrográdnom chode, často blokuje emócie a pocity, ktoré sa potom nedokážu prirodzene prejaviť.

V roku 2024 nemá retrográdny pohyb.

Planéta Mars

Rimania si kedysi povýšili planétu Mars na štátneho boha. Mars predstavuje dobyvateľa v tieni ničiteľa. Je symbolom mužského princípu správania, stelesňuje silu, vôľu, dobyvačnosť, boj nielen s druhými, ale aj so sebou samým. Vo všetkých výmenách názorov ide o energiu, s ktorou človek bojuje a spôsob, akým bojuje. Je nabitý sexuálnou energiou, pudom a vášnivosťou. Je to mladík s horúcou hlavou. Pomáha rozvíjať a presadzovať podstatu človeka, zároveň ho chráni pred útokmi.

Retrográdny Mars

Keď je Mars v opačnom chode, čiže retrográdny, je pasívnejší, no spôsobuje viac problémov. Skôr blokuje aj skvelé šance, rozhoduje sa unáhlene, často nesprávne. Negatívnymi reakciami môže spôsobiť komplikácie a problémy.

 • 7.12.2024 (Lev) - 1.1.2025 (Lev) = 25 dní

Planéta Jupiter

Archetypom Jupitera v astrológii je veľkňaz, spravodlivý. Jeho tieňom je farizej, samoľúby dogmatik. V starom Ríme bol otcom bohov a vládcom Olympu, metajúci blesky. Planéta Jupiter sa nazýva aj Veľké šťastie, symbol expanzie, vyššieho myslenia a poznania. Čoho sa Jupiter dotkne, to je bohatstvom. Predstavuje dôstojnosť, múdrosť, vieru, nádej, morálku, právo, blahobyt a rast. Špekuluje a dodáva schopnosť rozvoja fyzického, mentálneho a morálneho. Vďaka nemu možno všetky záležitosti vidieť v širšom rozsahu.

Retrográdny Jupiter

V jeho retrográdnej fáze môžete pocítiť náhle prekážky na úradoch alebo silu mocných. Môžete mať pocit, že všetko, čo pôvodne vyzeralo sľubne, skončí celkom inak, ako ste si predstavovali.

 • 9.10.2024 (Blíženci) - 1.1.2025 (Blíženci) = 84 dní

Planéta Saturn

Saturn v starom Ríme predstavoval boha, ktorý sa búril proti svojmu otcovi Uránu. Bol pánom času a strážcom prahu medzi životom a smrťou.  Archetypálne ide o múdreho starca, múdreho učiteľa, ktorý nás učí zdolávať a chápať prekážky. Je tiež symbolom rozchodov a lúčenia. Je pánom veľkého mlčania, čo znamená odchod do ústrania.

Retrográdny Saturn

V čase jeho retrográdnej fázy dvojnásobne platí to, čo je uvedené vyššie. Podstatne viac bude rôznych dôležitých skúšok, z ktorých sa budete musieť niečo vážne naučiť. Ak budete vytrvalí, rozvážni a trpezliví, postupne dosiahnete cieľ. Ak sa začnete vyhýbať zodpovednosti a poriadku, čaká vás sklamanie, strach, chaos a obmedzovanie.

 • 29.6.2024 (Ryby) - 15.11.2024 (Ryby) = 139 dní

Planéta Urán

Archetypálne Urán znamená múdreho blázna či hrdinu, bojujúceho za slobodu. Jeho tieňom je zradca, burič. Urán reprezentuje ideály francúzskej revolúcie, slobodu a rovnosť. Do života prináša chaos a zmätok. Jeho energie sú nevyspytateľné. Často sa jeho nečakané vplyvy nedajú predpokladať.

Retrográdny Urán

Vo svojom spätnom chode predstavuje akoby chcel trochu poopraviť nepredvídateľnosť a chaos, no je to len zdanie. Je nevyspytateľný, nikto nevie, čo urobí, ako sa zachová. Preto v čase jeho retrográdnej fázy zvýšte opatrnosť na najvyššiu mieru.

 • 1.1.2024 (Býk) - 27.1.2024 (Býk) = 26 dní
 • 1.9.2024 (Býk) - 1.1.2025 (Býk) = 122 dní

Planéta Neptún

Neptún v starom Ríme predstavoval boha morí, zemetrasení a plodnosti. I preto je často stotožňovaný s vyššou vibráciou planéty Venuše. Neptún ruší a odstraňuje hranice, je planétou intuície, fantázie, ilúzií, precitlivenosti, umeleckých nápadov, ale aj duchovného prebudenia, vnímavosti a často i pasivity či závislosti. Vládne buď duchovnej sile, alebo útekom od reality.

Retrográdny Neptún

V období, kedy je v opačnom chode, čiže retrográdny, môžete nejasne chápať realitu a žiť akoby vo sne. Môžete podľahnúť závislostiam, stotožniť sa s nesprávnym človekom, podľahnúť sebaklamu.

 • 2.7.2024 (Ryby) - 8.12.2024 (Ryby) = 159 dní

Pluto

V dávnej minulosti bol bohom podsvetia, je symbolom ríše tieňov, vedenia z hĺbky, zážitkov zo smrti a znovuzrodenia. Pluto je generačná planéta a planéta vládnucej triedy. V roku 2024 bude ako v znamení Kozorožca, tak aj v znamení Vodnára.

Retrográdne Pluto

V retrográdnom, opačnom chode vždy prináša deštrukciu či demolácie, hoci čisto v psychologickom zmysle. Môže vytvárať bloky a celkom nepochopiteľné situácie, s ktorými si nebudete vedieť dať rady. Radšej sa zrieknite svojich ambícii, na ničom nezmyselne netrvajte, na ničom nelipnite.

 • 02.5.2024 (Vodnár) - 12.10.2024 (Kozorožec) = 163 dní

Všeobecný partnerský horoskop na rok 2024

Ak chceme správne posúdiť a astrologicky porovnať partnerov, musíme si uvedomiť, že pred sebou máme „dve mapy“ (Arroyo) dvoch ľudských energetických polí. Vždy sa musíme pozerať na každý možný aspekt, a preto každý vzťah môže vyzerať celkom inak. To znamená, že nami uvedené zovšeobecnenia nie sú tie najdokonalejšie, postačia však ako prvá pomoc.

Partnerská láska

Ohnivé znamenia Baran, Lev, Strelec sa navzájom k sebe hodia. V mladosti to môže byť z obidvoch strán veľmi ohnivé, preto je lepšie, keď ich trochu ochladí a novými nápadmi preveje živel Vzduchu. To sú znamenia Vodnár, Blíženci a Váhy.

Vodné znamenia Škorpión, Ryby a Rak by sa navzájom veľmi zahltili citmi a pocitmi. Pokojnejší vzťah a väčšie porozumenie môžu mať so znameniami zo živlu Zeme (Kozorožec, Panna a Býk). Vzájomne sa potrebujú, voda vždy napojí a zúrodní Zem.

Veľmi záleží na vplyve a postavení planét ako je Luna, Neptún, ascendent a mnohých ďalších. Zem je dcérou základných živlov Ohňa a Vody, no Vzduch je akoby ich synom.

Planéta Jupiter v tomto roku pokračuje v znamení Býka a od 9.10. vstúpi do znamenia Blížencov, avšak v retrográdnom pohybe, takže nebude veľmi štedrá k harmónii vo vzťahoch. V prvej polovici roka 2024 bude mať výraznú silu planéta Neptún, no i tak bude starostlivo čistiť vzťahy a popri nich aj duše ľudí. Upevnia sa vzťahy založené na hlbokom porozumení, skutočnej oddanosti a láske, povrchné vzťahy bez hlbšieho základu sa rozpadnú.

Treba spomenúť aj Čiernu Lunu v znamení Panny, kedy do vzťahov vnesie poriadok, v druhej polovici roka prejde do znamenia Váh, čo predstavuje vyššiu toleranciu, ohľaduplnosť a slušnosť v správaní sa jedného voči druhému.

Tento rok praje skutočnej láske, čistí vzťahy, prehlbuje ich, dopraje im zaujímavé zážitky, lieči citovo zranených, dá lekciu tým, ktorí si iných nevážia a naopak, zahrávajú si s ich citmi. Nezabúdajte, že láska je cit najvzácnejší a nemožno si ho zamieňať za riadenie života toho druhého.

Zdravie a kondícia

Po náročnom roku 2023, ale predsa o niečom lepšom, akými boli tie roky predtým, sa môžete tešiť na lepší imunitný systém, pevnejšie zdravie a lepšiu výkonnosť, hoci tu si treba dávať pozor na úrazy, nervové vyčerpanie, psychické ochorenia, poruchy zraku a psychosomatické ochorenia, ktoré sú čoraz náročnejšie na zvládanie.

Určite pravidelne športujte. Nemusíte lámať rekordy, stačí pravidelná chôdza okolo 6-8000 krokov denne, v staršom veku je veľmi dobrý fit walk, je to chôdza doma na vybranú hudbu. Stačí si naplánovať trikrát denne po desať minút, čím dosiahnete 4 000 krokov, čo blahodarne vplýva na imunitný systém, ale aj na psychiku. Produkuje endorfíny, začnete sa usmievať a tešiť na všetko, čo môže prísť.

Ak pracujete za stolom, napríklad väčšinu dňa na PC, potom sú nevyhnutné desaťminútovky kancelárskej jogy. Pôsobia lepšie ako šálka silnej čiernej kávy. Víkendy by bolo dobré venovať prírode a kultúre, aby ste pracovali nielen na zovňajšku, ale i na svojej duševnej podstate.

Vhodné budú aj koncentračné cvičenia, pretože v tomto hektickom štýle života sa len veľmi ťažko udržuje pozornosť, čo sa prejavuje na nedostatočnej krátkodobej pamäti.

V strave nezabúdajte na 5 hrstí čerstvého ovocia denne, k ťažkým jedlám si pridávajte zelené šaláty a nezabúdajte, že priberá sa z jedla, ktoré zjete po osemnástej hodine. Potom už len pite vodu alebo ovocný či bylinkový čaj.

Ak by vás trápili nervové problémy, namiešajte si med s vlašskými orechmi a ovsenými vločkami, zaberá vynikajúco. Ako prevencia je skvelá medová voda s citrónom.

Môžete prežiť zaujímavý rok 2024, no neprovokujte osud nepremyslenými činmi, preceňovaním svojich síl.  Vhodná bude táto afirmácia:

Prijímam každú výzvu, pretože si verím a poradím si s ňou.

Veci v našom priestore

Väčšie upratovanie bude opäť dôležité pre skvelý vstup do ďalšieho roka. Pozorne si prezrite všetky darčeky, ktoré ste dostali, podržte si ich v rukách, zatvorte oči, zhlboka dýchajte a ak zistíte, že z niektorého ide nepríjemná, ľadová energia, dajte ho bokom. Ak si myslíte, že pre vás nemá vhodnú energiu, buď ho niekomu dajte, alebo položte ku kontajnerom, možno niekomu inému urobí radosť.

Okrem toho poriadne očistite svoje obydlie od rôznych energií, ktoré sa počas minulého roka tadiaľ prehnali. Najjednoduchšie je zapáliť si čiernu sviečku, k nej položte malý pohárik s vodou. Niekoľko vetvičiek sušenej šalvie môžete dať do rohov okien, jednu aj k tej horiacej sviečke a niečo položte k vchodovým dverám. Poproste plameň sviečky, aby zobral všetku negatívnu energiu a svojou ohnivou energiou ju premenil na niečo dobré. A priestor je v poriadku.

Sebareflexia

Aj rok 2024 všeličo zaujímavé pripraví, nakoľko sa zmenilo osudové číslo na 8, bude to kvalitatívne odlišné. V tomto roku pôjde o harmóniu a spravodlivosť. Pôjde však aj o očistu vzťahov, o odstránenie alebo zmiernenie hraničných rozdielov, o nastolenie čestnosti, čistoty a najmä pravdy. Archetypologicky ide o myšlienku 2024: Každý sudca musí rozhodnúť tak, aby to podporovalo spravodlivosť; rozpory sú neprípustné.

Nový rok síce tiež bude náročný, ale oproti vlaňajšiemu – oddychový. Jupiterovo „šťastie“ bude pre jednu skupinu znamení skvelé počas prvého polroka, pre tú druhú až v druhom polroku, ale pomôcť si aj tak bude musieť každý sám. Najlepšie urobíte, ak sa budete držať pravdy a harmónie osudového čísla 8, potom sa netreba obávať príliš utiahnutých opaskov alebo totálnej biedy.

Možno vám rok 2024 položí pár nepríjemných otázok, ktoré budú na prvý pohľad rozporuplné, ale pôjde o to, aby ste napríklad nesedeli „na dvoch stoličkách“ a konečne sa rozhodli, čo chcete. Napokon to veľmi oceníte, zvlášť, ak príliš dlho žijete v nefunkčnom vzťahu. Ale možno váhate, či chcete zmeniť zamestnanie alebo nie, a práve v tomto roku to rozseknete a urobíte to správne.

Napokon sa budete venovať svojmu duchovnému rozvoju. Prospejú vám zaujímavé knihy, študijné cesty, kurzy osobnostného rozvoja, ale aj tie životné situácie, ktoré neprejdete ako niečo zbytočné, ale si to v sebe rozoberiete a niečo dôležité si z toho zoberiete pre svoju budúcnosť.

Záver

Bude dôležité vedieť si vybrať z možností, držať sa pravdy a harmónie, spravodlivosti a čestnosti. Ani potom to nebude veľmi ľahké, ale budete vynikajúco spávať a prestanete mať nočné mory.

Navyše bude dôležitá sebaúcta. Bez nej dosiahnete len časť toho dobrého. Uvedomte si, že sebaúcta nie je nijaký egoizmus, naopak, formuje sa najmä na základe empatie a všímania si problémov iných ľudí. Človek bez sebaúcty nemá úctu voči nikomu a ničomu. Bez sebaúcty sa iba formálne bavíme o pravde a harmónii. Bez sebaúcty tu vždy bude napätie, stres a strach zo zlyhania.

Zobraziť ročný horoskop pre znamenie: