Nov Mesiaca v znamení Rýb

Rozbor vplyvu novu Mesiaca v marci 2016

Foto: shutterstock.com

Fázy Mesiaca vo februáriSplny a novy Mesiaca 2020

Spln09.02.2020 08:35LevSpln Mesiaca február 2020
Posledná štvrť15.02.2020 23:20Škorpión-
Nov23.02.2020 16:35RybyNov Mesiaca február 2020

Nov Mesiaca nastane: 09.03.2016 02:57

Nov je fáza Mesiaca, ktorá vyžaruje silnú energiu obnovy a regenerácie. Je ľahšie oslobodiť sa od zlozvykov. Je to vhodný čas pre začatie niečoho nového, alebo pre obnovenie, oživenie aktivity, alebo správania. Tranzit Mesiaca a nov cez znamenie Rýb zvýrazňuje pocity, citlivosť, intenzívnosť, náladovosť, spomienky na minulosť, zväčša veľmi ľútostivé. Pozor aj na extrémne pocity byť prospešný druhým, vziať si za kamaráta alkohol, alebo sebaľútosť, sentimentálne predstavy, či sklon utiecť od reality. Na bežné, medziľudské vzťahy bude mať tento nov Mesiaca v znamení Rýb skôr kladný vplyv. Ľudia budú vyhľadávať dôvernejšie kontakty, hlavne pod tlakom vonkajších okolností. Nie je dobré však byt teraz sám.

Tranzit a spln Mesiaca v znamení Rýb je super výhodný pre znamenia Raka, Škorpióna a Ryby. Taktiež je dosť priaznivý pre znamenia Býk a Kozorožec. Málo priaznivý je pre znamenia Panna, Blíženci a Strelec.

Je to vhodný čas na zhotovovanie talizmanov a tiež na romantickú ľúbostnú mágiu. Počas tejto temnej noci sa venujte svojim najskrytejším želaniam, ktoré nie sú v rozpore so snahami, túžbami a právom iných. Neptún, planéta znamenia Rýb, teraz viac podporuje fantáziu a inšpiráciu. Symbolizuje najvyššie kozmické vibrácie a vyššie dimenzie. Je mu pripisovaný vzťah k hypofýze a k nervovému systému. Je spájaný s ubúdaním telesných síl, letargiou a chorobami z opotrebovania. Neptunské choroby sú psychosomatické a ťažko diagnostikovateľné. Jedná sa obvykle o alergie, infekcie a kožné ochorenia. Je aj zatmenie Slnka, ktoré však v našich končinách neuvidíme.

Aký vplyv má na vás tento nov Mesiaca?

Baran

Pozor na výbušnosť a potlačované emócie. Počas tohto novu môžete zneužívať energiu k slovným stretom. Bude to skutočne iskriť, ale bez výsledného efektu. Snažte sa ani slovne neubližovať. Veľmi vás zaskočia návrhy nejakého človeka. Našťastie máte dobrú intuíciu a jeho fantastickým plánom nepodľahnete. Môžu sa vám snívať zaujímavé, živé sny, mať fantázie a predstavy. Bude to taktiež malá previerka vášho zdravotného stavu, ktorý nie je najideálnejší.

Býk

Môžu sa opäť pripomenúť nejaké komunikačné problémy, hlavne vo vzťahoch, v rodine, medzi generáciami. Budete mať zvýšený slovný a myšlienkový zmätok. Podvedome budete riešiť aj intimitu. Dnešná impulzívnosť by vám mohla byť zlým radcom, tak nezabudnite na brzdy. Vnútorný nepokoj môže vyvolať aj vaša žiarlivosť. Rozuzlenie vašej situácie sa na niečom zasekne a zdrží. Niektoré správy vás môžu vydesiť, ale neberte ich tragicky. Ešte sa vyjasnia, alebo zmenia.

Blíženci

Nejakú inšpiráciu mnohí získajú i zo “živého” sna. Teraz v snahe vstrebať všetky informácie a dianie okolo seba začnete byť roztržití a zabúdať. To povedie k mylným záverom alebo chybám. Dávajte si pozor na náhodné stretnutia. Možno vám bude ponúknuté niečo, čo na prvý dojem bude znieť lákavo. Dnes sa však definitívne nerozhodnite. Nič nepodpisujte, ani nesľubujte. Vy sami si starostlivo strážite svoje tajomstvo, tak nechcite od druhých, aby vám svoje prezradili, hoci vás to bude veľmi lákať.

Rak

Počas tohto novu Mesiaca v živle Vody, ktorý je i váš, uvidíte aj to čo iní budú prehliadať. Otvorí sa vám nejaká téma okolo súrodencov, príbuzných, kolegov, alebo susedov. Možno sa s niekým z nich v tento deň dostanete do sporu, alebo sa stanete obeťou nejakej mystifikácie. Vnímajte obavy partnera a snažte sa ich rýchlo rozptýliť. Vyberajte vhodne slová, hoci nebudete mať trpezlivosť. Spoliehajte na svoju intuíciu a “ tretie oko “, nie na životabudič z alkoholu. Mali by vás zaujímať detaily. Môže sa v nich skrývať, či riešiť problém.

Lev

Tento nov Mesiaca v znamení Rýb vás nabáda k citlivému dialógu a opatrnosti, pretože vaša dnešná neobratnosť a náladovosť v medziľudských vzťahoch môže tiež znamenať sklony k zbytočným, a nikam nevedúcim hádkam a ponižovaniu. Toto začínajúce obdobie vás chce viesť k zodpovednosti za svoje skutky. Možno že pocítite nejaké obmedzenia, ale ono to bude naopak. Vesmír vás upozorní na tie oblasti vášho života kde robíte chyby, kde ste aj v minulosti robili zlé rozhodnutia.

Panna

Pocítite silnú túžbu. Tento nov Mesiaca sústredí vašu pozornosť do oblasti priateľov a blízkych. Aj formou snov sa vám pripomenie nejaký váš neuskutočnený sen. Ten sa však dnes nesnažte nasilu realizovať. Dávajte pozor na zmenu nálad. Každá zmena bude trochu bolieť. Aspoň vás to prinúti rozhýbať sa. Aj pod vplyvom planéty Neptún, si uvedomíte nemožnosť niečo dotiahnuť do konca. Práve vďaka uvedomeniu si nereálnosti niektorých svojich vízií sa vám otvoria nové nápady.

Váhy

Dni okolo novu sú pre zmenu čohokoľvek veľmi vhodné. Vám môže chýbať v oblasti medziľudských vzťahov trošku pohyblivosti a optimizmu. Do rozporu sa môžu dostať rodinné a profesijné povinnosti. Budete mať totiž tendenciu sa upnúť k činnostiam, ktoré ostatným môžu pripadať nezmyselné, alebo tajnostkárske, proste divné. Nenechajte sa znervózniť tým, že sa teraz pomýlite, či niečo zabudnete. Aj situácie, ktoré predtým vyzerali beznádejne, by sa mali v najbližšej dobe pohnúť k lepšiemu.

Škorpión

O prekvapenia počas tohto novu Mesiaca nebude núdza, aj vy by ste mali, aspoň jedno pekné, ostatným pripraviť. Potlačí to vaše súčasné pesimistické sklony a myšlienky. V nestabilných dnešných náladách sa niektorým extrémne zvýši, alebo naopak zníži, sebavedomie. Nič teraz nepreceňujte, nepreháňajte a neprikláňajte sa ani k dobrému, ani k zlému. Zvýši sa aj váš sex-apeal a sklony k romantizmu, či mysticizmu. Pozor na mágiu, aby vás nezviedla z cesty. Zlé priania a kliatby sa časom vracajú k odosielateľovi.

Strelec

Nájdite si čas na ostatných. Dozviete sa viac než z oficiálnych správ. Niektoré informácie berte s rezervou, budú zveličené. Slúžia najmä na to, aby sa ich autori pochválili.  Konajte veľmi opatrne a premyslene. Ľahko sa totiž môže stať, že budete zbytočne strácať energiu v boji s veternými mlynmi, alebo že budete presadzovať niečo, čo nebude reálne. Ak budete nútení pristúpiť k nejakému závažnému rozhodnutiu, dajte si čas na rozmyslenie, nekonajte na základe okamžitých popudov či myšlienok.

Kozorožec

Tento nov v znamení Rýb zvýrazní vaše aktivity. Buďte obozretní. Pozor na prehnané očakávania, cudzie sľuby a vlastnú naivitu. Zbavte sa toho, čo vám nejako prekáža, alebo čo vás brzdí. Slová nebudete musieť hľadať, ani k tým ostrejším nebudete mať ďaleko. Na druhú stranu vám to dáva šancu otvorene poukázať na nešváry okolo seba, na to čo sa vám nepáči. Majte však na pamäti, že môžete nechtiac necitlivo niekoho zasiahnuť slovami na najchúlostivejším mieste. Nezabudol by vám to.

Vodnár

Aj pod vplyvom novu Mesiaca v znamení Rýb, bude okolo vás zosilnené napätie. Nepúšťajte sa do rozporuplných debát, hoci vás to bude teraz k tomu zvádzať. Radšej si niekde v pokoji sadnite a prehodnoťte si myšlienky. Aj tak vás to bude nútiť k premýšľaniu a k doriešeniu problémov, ktoré boli vďaka rýchlemu tempu života, zanedbané, alebo odsunuté. Dnes sa však nič nepokúšajte násilím riešiť. Dajte pozor, s kým jednáte, pretože nielenže môžete niečo prehnať, alebo vás môže niekto aj oklamať.

Ryby

Teraz je nov Mesiaca vo vašom znamení Rýb. Máte tam i Slnko a váš Neptún. Bude to pre vás v niečom veľmi dôležitý deň. Nepoddajte sa rozmarom svojej nálady - nenálady. Zrejme sa vám budú zdať prapodivné sny, ktoré budú veľmi živé. Snažte sa rozlúštiť ich zmysel. Skoncentrujte sa na realitu, lebo budete roztržití. Dajte si pozor na zmätky, klam a zahmlievanie niektorých ľudí z vášho okolia. Zaručte sa len za toho, koho dobre poznáte. Povrchní známi by vás ľahko mohli oklamať, alebo sklamať. Zvýši sa váš šarm a sexualita. 

Planéty v znameniach zverokruhu

SlnkoRybyod 19.02.2020
MesiacBýkod 28.02.2020
MerkúrRybyod 03.02.2020
VenušaBaranod 07.02.2020
MarsKozorožecod 16.02.2020
JupiterKozorožecod 02.12.2019
SaturnKozorožecod 20.12.2017
UránBýkod 06.03.2019
NeptúnRybyod 03.02.2012
PlutoKozorožecod 27.11.2008

Začiatok ročných období 2020

JarJarná rovnodennosť20.03.2020
LetoLetný slnovrat20.06.2020
JeseňJesenná rovnodennosť22.09.2020
ZimaZimný slnovrat21.12.2020