Odporúčame

Janita

Janita

Odpovede, ktoré vám doteraz nikto nedal, vám odhalí karmická numerológia. Viac »

Ďalšie veštice online
Veštica Mária

Mária

Osobný kód 151

Veštica Zuzana

Zuzana

Osobný kód 163

Jasnovidka Diana

Diana

Osobný kód 157

Veštica Kavena

Kavena

Osobný kód 169

Spln Mesiaca v znamení Barana

Rozbor vplyvu splnu Mesiaca v októbri 2020

Okolo splnu je veľká opatrnosť nevyhnutná. Po psychickej stránke sa tento októbrový spln Mesiaca bude niesť v znamení napätia, útočnosti až agresivity, ktorý však našťastie aj rýchlo odznie a odíde.

Spln Mesiaca v znamení Barana
Foto: isifa/thinkstockphotos

Fázy Mesiaca v júniSplny a novy Mesiaca 2024

Nov06.06.2024 14:41BlíženciNov Mesiaca jún 2024
Prvá štvrť14.06.2024 07:21Panna-
Spln22.06.2024 03:10KozorožecRozbor pripravujeme
Posledná štvrť28.06.2024 23:56Baran-

Spln Mesiaca nastane: 01.10.2020 23:07

Mesiac v splne je vhodný na schopnosť sa rýchlo zotaviť z akýchkoľvek tráum a znovu načerpať sily, avšak pri silnej frustrácii môže celá ohnivosť náhle vyhasnúť.

Vzrastajúci pocit nervozity a neistoty vás bude nútiť riešiť veci rýchlejšie a bezhlavejšie ako je prirodzené. Neponáhľajte sa, naopak, snažte sa spomaliť, usporiadať si myšlienky a následne sa čo najrozumnejšie rozhodnúť. Snažte sa postupovať vlastným a bezpečným tempom.

Keď Luna prechádza znamením Barana, ktorému vládne bojovný Mars, nastáva vhodný čas pre zahájenie nových vecí, iniciovanie zmien pre rôzne aktivity, snahy a naplnenie. Je zosilnená podpora pre aktivity vyžadujúce guráž, rozhodnosť a iniciatívu.

Zvýraznený vplyv na znamenie Barana

Mladí Barani majú prchkú povahu a aj preto si môžu častejšie spôsobiť úrazy. Každé zranenie je informácia. Barani, pozor na rezné rany, oheň a zápal.

Citlivá oblasť Baranov je hlava, zuby, oči. Kedy ste boli u zubára? Máte za sebou preventívne prehliadky? Nezabudnite dodávať do tela minerály - v zdravom tele zdravý duch.

Pre Baranov je vhodný pohyb, chôdza a hlavne rozumná aktivita. Zvlášť teraz sa treba obrniť trpezlivosťou, pretože vás môže sklamať nejaká osoba, situácia, alebo nepríjemná správa.

Ohnite, keď je to potrebné, ale nezlomte

Našou úlohou je snažiť sa zo seba vydolovať to, čo je v nás a čo so sebou nesie informácie úspechu.

Ak sa u vás prejavuje tendencia veci odkladať na neskôr, prípadne sa riešeniu dôležitých otázok vyhýbate úplne, aj to môže byť dôvodom na strach, tlak a stres. To spôsobuje teraz náročné vzájomné postavenie planét Mars a Saturn.

City a pocity

V citovej oblasti sa prejavuje silná dominancia v rozhodovaní, iniciatíva a zároveň túžba po nezávislosti, unáhlenosť a prelietavosť. Nie je to ideálny deň pre rodinný život, ani vzťahy v kolektíve.

Ľudia inklinujú k hádkam, prebieha boj o moc. Pokiaľ jeden z partnerov nie je podriadenejší, môže vzniknúť hádka. Dobrým únikom môže byť šport, akákoľvek fyzická aktivita, či kreatívna činnosť.

Zdravie

Počas 3 dní okolo tohto splnu v znamení Barana majú všetci tendencie reagovať prehnane a hnevať sa aj kvôli maličkostiam, ktoré by sa ich inokedy nedotkli. Držte zlosť pod kontrolou. Nehnevajte sa na tých, ktorí niečo nezvládnu. Citlivejší jedinci môžu mať problém so spánkom, či s migrénami.

Znamenie Barana vplýva najmä na hlavu, mozog, tvár, jazyk, svaly, zuby, červene krvinky, uši a oči. Chráňte sa pred chladom a vetrom. Vyhnite sa pitiu stimulantov a nervových dráždičov ako sú káva, čierny čaj, alkohol, energy drinky a pod.

Aký vplyv má na vás tento spln Mesiaca?

Baran

Vaša rastúca, ale potláčaná nervozita, vás bude trochu viac, i pod touto energiou splnu Mesiaca, znervózňovať. Vneste si jasno do vzťahových, súkromných, i pracovných záležitostí. Ľudia zo znamenia Barana by mali pracovať na kariérnom postupe a niečo pre to urobiť. Skúste nejakú novú činnosť spolu s niekým iným, kto je oveľa pokojnejší a praktickejší v bežných veciach.

Býk

Vy si musíte predovšetkým ujasniť, akým smerom si rozširovať svoje vedomosti. Tento spln Mesiaca vnesie jasno do vzdelávania a učenia, ktoré sa vám zíde, zvlášť pri uplatnení v pracovnej oblasti. Pozor na úrady a súdne konanie. Osvetlia sa vám rôzne témy. Zvýši sa vám prestíž. Obdobie je veľmi priaznivé pre plánovanie nových možností. Výhodné budú masáže na uvoľnenie a regeneráciu krčnej chrbtice.

Blíženci

Energia tohto splnu Mesiaca vás donúti pochopiť, aké je dôležité prebratie záležitostí, ktoré sa vám len ťažko vyjadrujú. Aj keď si poviete, že teraz radšej nie, i tak sa v najbližšej dobe tomu nevyhnete. Netrápte sa, že niečo nepôjde, ako by malo, veď to nakoniec všetko dopadne dobre. Mali by ste sa snažiť mať zaplatené pohľadávky. V priebehu tohto obdobia prichádza materiálny, ale aj duchovnejší rozvoj.

Rak

Váš Mesiac vás môže týmto splnom bojovnejšie naladiť v reakciách na nepredvídané udalosti. Prinúťte sa k dôkladnejšiemu preskúmaniu a možno aj prehodnoteniu vašich hodnôt a priorít. Každá pretvárka alebo divadlo vyjde skôr či neskôr najavo. Objavia sa a prehodnotia zmluvy a dohody, najmä v spojení s úradmi. Je potrebné si uvedomiť, s kým chcete žiť a pracovať. Vašu pozornosť si plne vyžaduje nielen aktivita v práci, ale aj dianie na ceste.

Lev

Sústreďte sa na aktivity, ktoré prinesú osoh. Spln Mesiaca vnesie jasno medzi spolupracovníkmi. Dajte si do poriadku pracovné vzťahy. Mnohí z vášho znamenia uzavrú novú spoluprácu. Je však potrebné urobiť, a dokončiť všetku sľúbenú prácu. Dohodnite si nové podmienky v pracovnej oblasti, podpisovanie nových zmlúv. Môžete očakávať návrat osoby z minulosti, či obnoviť pracovné vzťahy a návrhy. Zvýšené budú aj bolesti chrbtice.

Panna

Nespravodlivosť, čo vrie pod hladinou vašej mysle, potrebuje vyjsť na povrch. Váš partner bude inklinovať k mnohým argumentom, a bude sa snažiť presadzovať skôr svoje vlastné názory. Dôležité je, aby ste sa naučili ovládať svoju zlú náladu. Súčasný spoločenský nápor je silnejší i počas tohto splnu Mesiaca. Vracia sa vám do života osoba, s ktorou už v minulosti spolupracovali, a tiež nejaká pracovná aktivita z minulosti.

Váhy

V tejto dobe dochádza k zoznámeniu s dôležitou osobou. Môže prísť aj nový spoločník. Dobré obdobie na zoznamovanie sa s dôležitými ľuďmi. Pracovne sa bude dariť. Teraz máte aktivované vzťahy partnerské, i pracovné. Dnešné dobré výsledky spôsobia, že budete hrdí, ale aj nároční na seba, alebo na niekoho blízkeho. Aktivita sa točí okolo kreativity, detí, rodinných osláv a vzťahov s ľuďmi, ale aj nasmerovania na novú životnú cestu. 

Škorpión

Vidíte každú maličkosť, ale pritom sa nič podstatného viac-menej nedeje. Vy vnímate omnoho viac, ako iné typy ľudí, zvlášť keď, ako teraz, keď pôsobí spln Mesiaca. Môže vám priniesť nečakané, ale príjemné situácie. Priatelia sú na to, aby vám pomohli zvládnuť zložitejšie obdobia, či situácie, v ktorých si sami neviete dať radi. Pocítite chuť byť aktívni, a všetko doma organizovať, prestavovať, zlepšovať a meniť k obrazu svojmu.

Strelec

Tento spln Mesiaca vám uzavrie tému peňazí, najmä spojených s úradmi. Ľudia zo znamenia podstúpia svoju životnú skúšku. Teraz aj planéta Mars zapôsobí na oblasť komunikácie, presunov a ciest. Zvýšená aktivita sa bude týkať aj úradov a úradných záležitostí. Budete pociťovať zvýšenú chuť komunikovať, oznamovať svoje názory a všestranne sa výhodne prejavovať. Budete mať čo robiť, aby ste zvládli rôzne extrémy.

Kozorožec

Počas tohto splnu Mesiaca sa vám udejú dôležité a podstatné veci. Niekto všimne vašu snahu bez toho, aby ste ho na ňu upozornili. Trochu trpezlivosti vám pomôže dostať sa ďalej, to platí hlavne v pracovných vzťahoch. Teraz, i pod vplyvom dosť nevyspytateľných energií planéty Marsu v znamení Barana, však môže očakávať napätie v partnerstvách. Môžete výhodne predať, alebo kúpiť, a keďže peniaze sú obeživo, tak budú v tejto dobe obiehať. 

Vodnár

Tento spln Mesiaca prináša rekapituláciu životnej cesty aj ľuďom zo znamenia Vodnára. Budete ukončovať všetko staré a nefunkčné. V tomto období budete aj riešiť svoje zdravie, alebo niekoho blízkeho. Aj pod vplyvom splnu budete premýšľať ako ďalej, kadiaľ sa uberať. Čaká vás veľa práce, ktorú ste sľúbili vykonať. Planéta Mars sa teraz pohybuje dosť autoritatívne.

Ryby

Opatrné kroky sú namieste. Teraz nech vás, aj pod vplyvom tohto silného splnu Mesiaca nerozčúlia ani nerozľútostia neočakávané reakcie blízkych. Preto je nutné uzatvárať kompromisy, vyjednávať, uzatvárať dohody a mier. Všetko sa akosi bude na vás valiť, a aj keď nie za všetko budete priamo zodpovední. Musíte si vyčistiť ľudí okolo seba. Luna teraz nabáda, aby ste si dávali väčší pozor na svoje chodidlá.

Planéty v znameniach zverokruhu

SlnkoBlíženciod 20.05.2024
MesiacŠkorpiónod 17.06.2024
MerkúrRakod 17.06.2024
VenušaRakod 17.06.2024
MarsBýkod 09.06.2024
JupiterBlíženciod 25.05.2024
SaturnRybyod 07.03.2023
UránBýkod 06.03.2019
NeptúnRybyod 03.02.2012
PlutoVodnárod 21.01.2024

Začiatok ročných období 2024

JarJarná rovnodennosť20.03.2024
LetoLetný slnovrat20.06.2024
JeseňJesenná rovnodennosť22.09.2024
ZimaZimný slnovrat21.12.2024