Veštica Zuzana

Zuzana

Osobný kód 163

Jasnovidka Diana

Diana

Osobný kód 157

Spln Mesiaca v znamení Blížencov

Rozbor vplyvu splnu Mesiaca v novembri 2020

Tento novembrový, silný a emočne vypätý spln Mesiaca vám všeličo vráti na doriešenie. Mnohé tajomstvá, či klamstvá sa nechtiac, prerieknutím objasnia.

Spln Mesiaca v znamení Blížencov
Foto: Adobe Stock

Fázy Mesiaca v apríliSplny a novy Mesiaca 2024

Posledná štvrť02.04.2024 05:17Kozorožec-
Nov08.04.2024 20:23BaranNov Mesiaca apríl 2024
Prvá štvrť15.04.2024 21:15Rak-
Spln24.04.2024 01:51ŠkorpiónRozbor pripravujeme

Spln Mesiaca nastane: 30.11.2020 10:32

Zvýšená aktivita sa teraz prejaví pod touto energiou Luny v splne v znamení Blížencov. Nastávajú silné emócie a problémové situácie v súvislosti s bývaním, zázemím a pocitom samoty, či izolácie.

Každá myšlienka prispeje buď k pravde, alebo k ilúzii

Pohyb a nepokoj vás ovládnu. Sily sa roztrieštia. Prejavia sa sklony chaotickejšie robiť viac vecí naraz, prechádzať z jednej činnosti do druhej. Žiadna schopnosť nebude výnimočná.

Tento spln Mesiaca v znamení Blížencov vám vytiahne na povrch mnohé emocionálne a duševné aspekty, ktoré si bežne nie ste ani vedomí. Zamyslite sa, čo hľadáte a čo vám dáva pocit spokojnosti a úspešnosti. Ak sa vám v mysli objaví strach, treba ho brať s nadhľadom. Nebuďte k sebe ani iným prehnane kritickí.

Posledný spln Mesiaca

Toto je posledný spln Mesiaca roku 2020 pred zimným slnovratom a je súčasne aj zlomový. Je výhodný pre plánovanie, prehodnocovanie a predvídanie. Pustite myseľ blúdiť do oblasti možností. Vizualizácia a hlasne opakovanie svojich zámerov má tentoraz neobyčajnú silu.

Počas dní Blížencov budete nepokojní, nestáli v pocitoch, nesústredení i zvedaví.

Vplyv súčasných energií planét

Pri súčasných energiách planét budete pociťovať zmätenosť a veľkú citovú nestabilitu. Slnko je v odvážnom Strelcovi, pohyblivý Merkúr a rozmarná Venuša v znamení neúprosného Škorpióna. Jupiter, Saturn a Pluto sú teraz v nekompromisnom Kozorožcovi. Nevyspytateľný Urán v náročnom Býkovi.

Luna v energiách Blížencov vnesie závan nestability a slabej vytrvalosti. Okrem pocitu narastajúcej zvedavosti, zhovorčivosti a pohotovosti vzrastie aj nervozita, náladovosť, pocit obmedzenia a znudenosť.

Výživa

Vzdušné znamenia sú charakteristické efektivitou využitia tukov. Môžete podporiť činnosť žliaz vo vašom tele konzumáciou zdravých tukov, orechov a jadier.

Dajte prednosť potravinám bohatých na zdravé rastlinné tuky a mastné kyseliny, ktoré vie teraz váš organizmus lepšie využiť. Varte ľahšie a rýchlejšie jedlá, lebo nič zdĺhavé vás teraz nebude baviť.

Zdravie

Dnes si dávajte pozor na ramená, ruky a pľúca. Zvýšená námaha pre tieto časti tela nie je dnes vhodná. Ich liečenie a posilňovanie je však účinnejšie.

Reumatici majú v dňoch Blížencov väčšie ťažkosti. Príčinou býva aj náhla zmena počasia. Výživné a liečivé krémy na ruky a ramená budú účinnejšie. Fajčiarom pomôžu dychové cvičenia a prečistenie pľúc od hlienov. Zvyknú bolieť ruky. Vhodné sú mierne cviky na ruky a ramená, bez činiek.

Celé telo teraz mimoriadne účinne reaguje na pozitívny vplyv masáží, ale aj dotykov a pohladení. Nezabudnite a nehanbite sa pohladiť vaše dieťa po hlavičke. Tým veľkým postrapaťte aspoň vlasy. Ujde sa vám síce pobúrené fŕľanie, ale im ostane na vás jedna z tých pekných spomienok.

Aký vplyv má na vás tento spln Mesiaca?

Baran

Pozor na podvodníkov všetkého druhu. Nenechajte sa zatiahnuť do žiadnych nekalých praktík, alebo podvodov. Oľutovali by ste to, aj keď vidina úžitku je, zvlášť teraz, veľmi lákavá. O tom, že vám všeličo pristane, nikto nepochybuje. Dajte si pozor, aby ste na mužov vo svojom okolí nepôsobili až príliš dôverne. Vy by ste to síce nemysleli zle, ale ich partnerky by sa mohli cítiť ohrozené. 

Býk

Neverte každému. Nebezpečné môže byť v týchto dňoch energie splnu Mesiaca v znamení Blížencov zoznámenie s cudzím človekom, buď cez najrôznejšie zoznamky, alebo náhodne. Budete dôverčivejší a budete sa správať inak ako normálne. Narastá túžba spoznávať neznáme a nepoznané. Uvážlivosť podporí aj starostlivosť o zdravie, či relaxačné techniky. Skúste byť nad vecou, ako ste väčšinou vždy.

Blíženci

Nebuďte naivní a neverte na súčasné ilúzie. Doma to nebude ľahké a jednoduché. Búrlivo zareagujete na poznámku, ktorú zvyčajne vnímate ako niečo úplne normálne. Najskôr sa budete nechápavo čudovať čo sa to deje. Potom usúdite, že bude rozumnejšie, keď sa nebudete vypytovať, a počkáte, ako sa situácia vyvinie. Starým rodičom tiež bude smutno viac než obvykle. Možno je najvyšší čas svoje sľuby splniť. 

Rak

Na jednej strane chcete šetriť, na druhej máte chuť spoznávať nové radosti života, ktoré sa vám ponúkajú. Záchranu pred nerozumným konaním predstavuje teraz aj práca. Tej máte toľko, že nebudete mať čas. Teraz si radšej odpočiňte, ustúpte a dovoľte, nech sa veci dejú samé, bez vášho snaženia, alebo ovplyvňovania. Dostanete presne to, čo si zaslúžite, a verte, že to bude to najlepšie.

Lev

Ak vám niekto blízky zavolá, a bude chcieť hodnotiť zložité, či víkendové rodinné udalosti, vypočujte si ho v pokoji. Môžete si myslieť, čo chcete, ale s nikým sa o to nedeľte. Nebude to vlastne treba. Pochopíte, že vás nepotrebuje preto, aby s vami diskutoval, ale aby ste ho vypočuli. Keď sa odpútate od toho, čo vám berie silu a energiu, pochopíte, že zmena je nutná k vášmu ďalšiemu rastu. 

Panna

Budete vedieť identifikovať príležitosti, aj hrozby v situáciách okolo seba. Držte si nadhľad a rozhodne sa nestresujte. Optimistický postoj je výhra aj pre zdravie, aj keď vy ste viac pesimisti, ako optimisti. Niekto vás teraz prekvapí darčekom, ale vaša reakcia nebude taká, akú by si prial. Začnete ho podozrievať z nekalosti. Kúpte si maličkosti, ktoré dodajú vašej domácnosti nový šmrnc. Nenechajte sa nalákať na plané sľuby.

Váhy

Neberte si viac úloh, ako môžete zvládnuť. Pri vydávaní financií budete mať tendenciu k impulzívnym krokom. Nebudete mať chuť správať sa príjemne k ľuďom, ktorí vám sú proti srsti. V niektorých prípadoch by sa to aj vyplatilo. Aj pod energiou splnu si ujasníte, čo presne chcete. Ale skúste na chvíľku poodstúpiť a pozrieť sa na problém očami druhých. Zadané páry majú tiež šancu na počatie bábätka.

Škorpión

Ste na začiatku ozdravného procesu, všetko už bude už lepšie. Nemusíte sa obávať kríz. Podstatné veci sa vám vyriešia. Nabijete sa novou energiou a ešte aj si vyčistíte myseľ od zbytočných myšlienok. Tento spln Mesiaca vám však odporúča, aby ste teraz boli uvážlivejší v medziľudskej komunikácii. Máte teraz totiž sklon rýchlejšie hovoriť ako myslieť, a to rozhodne nie je dobrý spôsob, ako dosiahnuť svoj cieľ.

Strelec

Teraz viac skúmajte, čo sa to vlastne deje. O tom, že by sa vám do niečoho zásadného chcelo, nemôžete byť reč. Túžite po pokoji a mieri. Do ničoho mimoriadneho sa vám nebude chcieť. Vašu vnútornú vyrovnanosť rozjatrí aj človek, ktorý si myslí, že má právo hodnotiť vaše rozhodnutie. Z trucovitosti budete hľadať príležitosť, ako si užiť dobrodružstvo, ako sa dotknúť zakázaného ovocia. Zvážte to dôkladnejšie. 

Kozorožec

Vyhýbajte sa ľuďom, zvlášť v období tohto splnu Mesiaca, na ktorých ste alergickí, ktorí vás vyložene štvú. Nereagujte na reči, že by ste s nimi mali vychádzať, pretože to predsa inak nejde. Naozaj nie je dôvod, aby ste sa nútili do komunikácie s jedincom, ktorého hodnotový rebríček sa zásadne líši od toho vášho. Aj keď ste v dlhodobom vzťahu, ľahko vás okúzli človek, ktorý vám zalichotí. 

Vodnár

Nič zničujúce sa pre vás nedeje, napriek tomu sa necítite vo svojej koži. Budete teraz mať tendenciu k unáhleným výrokom, ktoré by ste neskôr mohli ľutovať. Dávajte si na to pozor predovšetkým v týchto dňoch. Nielen vo vašom okolí panuje napätie, ktoré môže nahrávať rôznym sporom. Pokúste sa mať všetky súčasti svojho života pod kontrolou. Zbavte sa napätia a strachu, a všetko pôjde ľahšie.

Ryby

Budete mať pocit, že každý najskôr jedná, a až potom myslí. Keď začnú hodnotiť váš život, ozbrojte sa trpezlivosťou. Mnoho ľudí vôbec ani netuší, že by vás svojimi slovami mohli nahnevať. Keď niečo neviete, alebo niečomu nerozumiete, nemusíte sa s tým trápiť sami. Obráťte sa na blízkeho, ktorý sa v danej oblasti vyzná, a ukáže vám, ako na to. Bude z toho nielen užitočná, ale aj príjemná akcia.

Planéty v znameniach zverokruhu

SlnkoBýkod 19.04.2024
MesiacPannaod 18.04.2024
MerkúrBaranod 10.03.2024
VenušaBaranod 05.04.2024
MarsRybyod 23.03.2024
JupiterBýkod 16.05.2023
SaturnRybyod 07.03.2023
UránBýkod 06.03.2019
NeptúnRybyod 03.02.2012
PlutoVodnárod 21.01.2024

Začiatok ročných období 2024

JarJarná rovnodennosť20.03.2024
LetoLetný slnovrat20.06.2024
JeseňJesenná rovnodennosť22.09.2024
ZimaZimný slnovrat21.12.2024