Veštica Veronika

Veronika

Osobný kód 302

Jasnovidka Diana

Diana

Osobný kód 157

Veštica Zdena

Zdena

Osobný kód 165

Veštica Večernica

Večernica

Osobný kód 304

Spln Mesiaca v znamení Leva

Rozbor vplyvu splnu Mesiaca v januári 2021

Spln Mesiaca nám nastavuje zrkadlo. Je prítomná sila protichodných energií. Skúste určiť zdroj zlých pocitov. Vychádza to od vás, alebo pochádza zvonku?

Spln Mesiaca v znamení Leva
Foto: Adobe Stock

Fázy Mesiaca v novembriSplny a novy Mesiaca 2023

Posledná štvrť05.11.2023 09:40Lev-
Nov13.11.2023 10:30ŠkorpiónNov Mesiaca november 2023
Prvá štvrť20.11.2023 11:52Vodnár-
Spln27.11.2023 10:19BlíženciSpln Mesiaca november 2023

Spln Mesiaca nastane: 28.01.2021 20:19

Spln Mesiaca v znamení vznešeného Leva, ktorý je kráľom zverokruhu, pocítia všetky znamenia, najintenzívnejšie však ľudia narodení v znamení Leva a v živle Ohňa. Žiara splnu zvýrazňuje aspekty našich životov, ktoré sú za normálnych okolností skryté v našom podvedomí. Pochopte staré chyby správania a opakujúcich sa škodlivých návykov.

Znamenie Lev (Slnko) ovláda 5. astrologický dom, čiže pole života: Deti, sex, životné radosti, milostné zážitky, priateľov, úžitky z bohatstva…

Prejaví sa aj odchýlka od základnej normy ľudského správania. Zvýraznia sa aj problémy rodičia - deti. Deti sú neukáznené, panovačné a nezbedné. Bude ťažšie sa s nimi na čomkoľvek dohodnúť. Viac sa prejaví intolerancia, vyjadrenie nespokojnosti a zvýšia sa nároky.

Samoľúbosť

Pod týmto vplyvom budú mať ľudia sklony riskovať, predvádzať sa, byť netrpezliví, hazardovať, pôsobiť samoľúbo a pyšnejšie.

Klaďte väčší dôraz na vnímanie situácií, ktoré spúšťajú vaše neistoty. Kontrolujte sa, nech si nespôsobíte zbytočné poškodenia. Dôležité bude tiež uvedomiť si tvorivý potenciál. Pokiaľ to správne pochopíte, tak vám to prinesie múdrosť a moc.

Prehodnocovanie

Pozor na podceňovanie stupňa nebezpečenstva a nadmerný, nefunkčný optimizmus. Skôr, než budete schopní plne hodiť minulosť za seba, musíte si uvedomiť, že ste sa naozaj poučili a že sa vaše problémy znovu nevynoria v budúcnosti.

Ako vnímame samy seba, tak nás vníma aj naše okolie. Ak sa vám niečo na sebe nepáči, len ťažko môžete očakávať, že sa to bude páčiť druhým. Zdravé sebavedomie je základom pre lásku, ktorú práve spln v Levovi symbolizuje. Pripomeňte si pekné chvíle a výročia.

Technika odblokovania

Skúste zamerať pozornosť na čokoľvek, čo vás rozrušilo a potom zatvoriť oči a stráviť pár minút vystopovaním príčiny.

Môžete sa hlboko nadýchnuť a vizualizovať si láskyplné vibrácie prenikajúce vašim telom aj dušou. S výdychom si predstavujte akúkoľvek negativitu alebo bolesť, ako odchádza s výdychom. Toto pomôže upratať bolestné emócie a odstrániť stojaté toxické energie zablokované v priebehu dlhého obdobia.

Zdravie

Bude zvýšená nespavosť a ľahší povrchný spánok. Ten býva zvyčajne spojený s nahromadenou únavou, nespokojnosťou, spoločenským alebo pracovným obmedzovaním, alebo naopak prepracovaním.

Vaše emócie rastú. Za splnu si viac uvedomujete, čo je dôležité, čoho sa zbaviť, lebo vám to bráni v postupe. Môžete sa obrátiť na svoje vnútorné mechanizmy a rezervy, i pozmeniť spôsob interakcie s okolím.

Vhodnou aktivitou za splnu sú nenáročné domáce práce.

Medzi spánkom a imunitným systémom existuje silné puto. Kľúčový je kvalitný spánok, ktorý regeneruje telo a dodáva mu energiu na boj s psychickou a fyzickou záťažou.

Aký vplyv má na vás tento spln Mesiaca?

Baran

Podporia vás i súčasné, aktívnejšie emócie pod vplyvom Luny. Nespôsobte krivdu, ťažko by ste ju napravili! Je pravdepodobné, že prežijete neopakovateľné, vzrušujúce chvíle. Mrzelo by vás to. Odreagujte sa. Nehrňte sa do riešenia vecí, ktoré vás nepália. Rodičovský vzor je veľmi dôležitý. Spôsob, akým ho spracujete, je výrazne individuálny. Každý z nás by potreboval viac pochvaly.

Býk

Niektoré maličkosti vás, pod týmto aktívnym splnom Mesiaca vyvedú z miery, no nedajte sa strhnúť k neuváženej reakcii. Udržujte si závan citlivej ľudskosti. Nepripúšťajte si čosi veľmi k srdcu, iba by sa vám rozbúchalo srdce, a vôbec nič by ste nedoriešili. Nenechajte sa zlákať dobrodružstvom, radšej si budujte pevné partnerské zázemie. Nehrňte sa do riešenia vecí, ktoré vás nepália.

Blíženci

Tento spln Mesiaca preverí vašu pripravenosť na boj so životom. Najlepšie bude rešpektovať všetkých a vyhnúť sa konfliktom. Po tme sa obyčajne rozvidní. Vyhnite sa riziku. Istota je vaším tromfom. Buďte prístupní dohode a ochote odpustiť. Prichádza vám lepšia pripravenosť, či odolnosť na prudké zvraty a všeobecne na každú napätú situáciu. Mrzutým, či rezervovaným vystupovaním si len uškodíte. 

Rak

Váš Mesiac v splne na vás, a vaše podvedomie silne vplýva. Vaše reakcie budú citlivé, ale veľmi silné. Vyvarovať by ste sa mali zásadným rozhodnutiam. V čase splnu sú situácie silné, po ňom už vyprchávajú. Musíte byť naozaj veľmi trpezliví. Napriek všetkému sa môžete posunúť dopredu skúsenosťami, energickosťou, alebo osobným šarmom a výrečnosťou. Spln je deň prečisťovania. To, čo k vám nepatrí a ničí vás, môže od vás, aj vašim pričinením, odísť. 

Lev

Ak vám nepokoj rezonuje v hlave čoraz neodbytnejšie, premeňte ho na pozitívnejší podnet. Tento spln Mesiaca vo vašom znamení bude mať na vás veľmi silný, pozitívny vplyv. Z neúspechov neobviňujte iných, skúste radšej pracovať na sebe. Precíťte radosť a pohodu z relatívne úspešného dňa. Vaša znížená schopnosť otvárať sa pozitívnym duševným podnetom vám ubližuje, viac meditujte a upokojujte sa.

Panna

Horúce hlavy nebudú mať k výtržnostiam ďaleko, tak sa im vyhnite, aby vám neublížili. Máte možnosť sa vyhnúť povrchnej komunikácii, ktorá spôsobí odcudzenia. Vy sa viete obracať aj vtedy, ak sú podmienky nepriaznivé. Blízki nie sú s vami príliš spokojní, preto vylepšíte vzťahy, keď sa ich pokúsite potešiť, či aspoň kontaktovať. Prekvapí vás úzkosť, zvýšená intuícia, či nepríjemné predtuchy, ktoré sa však nemusia vyplniť.

Váhy

O zvýšenú aktivitu u vás teraz nebude núdza. Skôr, ako uskutočníte akékoľvek rozhodnutie, v pokoji si rozmyslite, čo by ste chceli zmeniť, či vylepšiť. Svoje projekty a nápady si chráňte. Bude vás to nútiť robiť niekoľko vecí naraz. Uvoľnite sa, hoci nebudete schopní ich úplne dokončiť. Určite vás neprekvapí, že budete obklopení závisťou menej šikovných a nemotornejších. Bude to neschopnosť niektorých ľudí vyrovnať sa s vysokou úrovňou energie tohto splnu Mesiaca.

Škorpión

Niektoré chyby sa budú dať odstrániť, iné nie. Každé víťazstvo si musí človek zaslúžiť. Udeje sa niečo pozitívne, čoho budete aj vy súčasťou. Tento silný vplyv Mesiaca praje tým, ktorí sa chcú pustiť do nových projektov, a neboja sa zrealizovať a dokončiť svoje plány. V práci sa vyvarujte posudzovania a odsudzovania kolegov predtým, ako získate objektívny názor na vec. Priveľké sebavedomie nie je teraz vhodné.

Strelec

Teraz spln Mesiaca prináša mužom roztržitosť, ale Luna je v ohnivom živle Leva, ktorý podporí vašu ohnivú energiu. Budete mať chuť zrealizovať nejaký nedokončený plán. Vyhnite sa však ľuďom, ktorí by vás chceli zatiahnuť do konfrontácie. Argumentujte len vtedy, ak sa debata bude týkať priamo vás. Nedostatok peňazí môže mať za následok aj iné zbytočné nepríjemnosti. Pozor na zvýšený krvný tlak.

Kozorožec

Tento spln Mesiaca prinesie výraznú ohnivú energiu aj pre tých, čo zvyknú byť vlažní. Budete mať dosť aj sebavedomia. Sila osobnosti však tkvie najmä v odpúšťaní a chápaní iných. Vy ste veľkorysí, a podvedome túžite po harmónii a pokoji. Problémy vo vzťahu môžu podmieňovať problémy aj vo finančnej oblasti. Na každú bolesť sa však, aspoň časom, nájde liek. Teraz nerobte dôležité a zodpovedné rozhodnutia.

Vodnár

Nezľaknite sa súčasných komplikácií, vzniknutých z energie tohto silného splnu Mesiaca. Nedopusťte, aby ste si v zamestnaní, alebo podnikaní prepásli výhodnú príležitosť, hoci máte v blízkosti žiarlivú osobu, ktorá sa snaží podkopať vašu autoritu. Kto ešte nemá partnera, má dobré vyhliadky na nový vzťah. Pod vplyvom podporných energií môžete začať v plnej sile a svoje nápady presadzovať, ale až pár dní po tomto splne. 

Ryby

Teraz si uvedomíte, že je viac možných právd. Intuíciou odhaľte, ktorú pravdu máte nasledovať. Osud vám nadelil do vienka často aj stratu odvahy a negatívne myslenie a očakávania. Podporujte teda svoju osobnú veľkorysosť. Nemyslíte si, že jen vy sami všetko zvládnete najlepšie. Máte dosť pozitívnej energie aj elánu. Vplyv dnešného splnu Mesiaca v znamení Leva môže mať na vás povzbudzujúcu intenzitu.

Téma dňa Veštenie z ruky

Nahliadnite do vnútra vašej duše, využite veštenie z ruky a odblokujte tak prekážky vo vašej životnej ceste.

Zistiť viac

Planéty v znameniach zverokruhu

SlnkoStrelecod 22.11.2023
MesiacBlíženciod 27.11.2023
MerkúrStrelecod 10.11.2023
VenušaVáhyod 08.11.2023
MarsStrelecod 24.11.2023
JupiterBýkod 16.05.2023
SaturnRybyod 07.03.2023
UránBýkod 06.03.2019
NeptúnRybyod 03.02.2012
PlutoKozorožecod 11.06.2023

Začiatok ročných období 2023

JarJarná rovnodennosť20.03.2023
LetoLetný slnovrat21.06.2023
JeseňJesenná rovnodennosť23.09.2023
ZimaZimný slnovrat22.12.2023