Veštica Veronika

Veronika

Osobný kód 302

Jasnovidka Diana

Diana

Osobný kód 157

Veštica Zdena

Zdena

Osobný kód 165

Veštica Večernica

Večernica

Osobný kód 304

Spln Mesiaca v znamení Škorpióna

Rozbor vplyvu splnu Mesiaca v máji 2023

V piatok večer nastáva spln Luny v Škorpiónovi. V tomto znamení je spln zakaždým veľmi intenzívny. Tentoraz vyplávajú na hladinu temné energie Škorpióna, lebo bude zároveň aj čiastočné zatmenie Mesiaca. Treba si dať pozor na intrigy a podrazy. Konajte rozvážne aj vy, aby ste sa za seba nemuseli hanbiť.

Spln Mesiaca v znamení Škorpióna
Foto: pexels.com

Fázy Mesiaca v novembriSplny a novy Mesiaca 2023

Posledná štvrť05.11.2023 09:40Lev-
Nov13.11.2023 10:30ŠkorpiónNov Mesiaca november 2023
Prvá štvrť20.11.2023 11:52Vodnár-
Spln27.11.2023 10:19BlíženciSpln Mesiaca november 2023

Spln Mesiaca nastane: 05.05.2023 19:37

Pri splne stoja oproti sebe Slnko a Luna. Nastáva konflikt medzi vonkajším (Býk) a vnútorným svetom (Škorpión). Zemskému Býkovi patrí druhý dom majetku a vodnému Škorpiónovi ôsmy - ten je okrem iného tiež domom spoločných financií. Preto si dajte všeobecne do poriadku finančné a majetkové záležitosti.

Býk rád vlastní a Škorpión je veľmi vnímavý a citlivý. Obe znamenia nerady ustupujú. Majú však aj spoločné vlastnosti, sú citliví na vône. Na povzbudenie nálady i liečbu rôznych neduhov bude vhodná aromaterapia. Kúpte si ozaj kvalitné olejčeky, ktoré vám budú vyhovovať a voňať.

Spln v Škorpiónovi prebúdza skryté vášne

Oblasti života, ktoré dobre nefungovali, sa môžu zrútiť, aby ste mali šancu stavať odznova.

V styku s ľuďmi, s ktorými máte aj inokedy napätý vzťah, buďte opatrní. Spln v Škorpiónovi totiž prebúdza skryté vášne, neopodstatnenú žiarlivosť a kritiku, ktorá vie poriadne rozvíriť aj stojaté vody. Ak vás niekto v minulosti nahneval a počas obdobia splnu ho stretnete, zvrtnite radšej reč na počasie, než by ste začali spomínať staré hriechy. Na druhej strane, ľudia sa budú v týchto dňoch Škorpióna viac biť za pravdu a pomáhať slabším.

Škorpión je vodné znamenie. Preto, ak ste podráždení, dajte si studenú či vlažnú sprchu. Voda vám zmyje negatívnu energiu a vy kritické dni prežijete bez ujmy na tele i duchu.

Bylinky majú za splnu viac sily

Nezabúdajte, že počas každého splnu je vhodný čas na striedme stravovanie až hladovku. Pite dostatok vody a čistiacich čajov, napríklad zo žihľavy, ktorú si môžete nazbierať sami.

Pri prechádzkach jarnou prírodou si môžete nazbierať aj ďalšie bylinky, avšak dajte pozor, aby ste ich zbierali ďaleko od cesty. Čerstvé bylinky si nezabudnite opláchnuť pred tým, ako ich zaparíte vodou.

Dajte bodku za minulosťou

Vládca Škorpióna, Pluto, je od prvého mája retrográdne. Namiesto hĺbania sa v cudzích chybách a životoch sa venujte svojmu vnútru. Skúste zmeniť svoje nesprávne návyky a postoje. Dajte bodku za minulosťou. Tú nezmeníte, ale vymaniť z jej neblahých následkov môžete kedykoľvek, len treba ozaj chcieť.

Venujte sa svojmu domovu. Vyčistite ho meditáciou, upratovaním a vydymovaním všetkých rohov v miestnostiach. Tam zvyčajne zostávajú negatívne energie, ktorých sa treba zbavovať priebežne, nielen počas splnu a novu.

Aký vplyv má na vás tento spln Mesiaca?

Baran

Vaše emocionálne zážitky sú teraz veľmi silné. Spln v Škorpiónovi síce nemáte kritický, ale je tu háčik. Zasahuje vám do domu spoločného majetku s niekým dôležitým. Dajte si preto do poriadku vaše spoločné peniaze, alebo iný majetok. Dohodnite sa na výdavkoch pokojným tónom. Ďalej treba ovládať aj svoje pudy a prílišnú bojovnosť. Máme tu máj, venujte sa aj romantike a sexu. 

Býk

Počas splnu v Škorpiónovi vám opozičná Luna viac odkrýva tienistú stránku vašej osobnosti. Neobávajte sa, má ju každý z nás, veď sme ľudia, ktorí sa prišli na Zem učiť. Pozor na prejavy vášho ega, hlavne v partnerstve. Žiadneho človeka nemôžete vlastniť, hoci ste si sľúbili vernosť. Rešpektujte slobodnú vôľu ľudí, na ktorých vám záleží. Tak bude tento spln ozaj pôsobiť na oblasť lásky ako doplňujúca a zosilňujúca energia. 

Blíženci

Spln v znamení Škorpióna vám zasahuje do domu každodenných povinností a zdravia. Venujte sa viacej svojmu telu, sledujte čo vás bolí. Jednotlivé orgány majú aj svoju duchovnú podstatu. Napríklad, ak vás trápia dýchacie orgány, treba sa vedieť tešiť a slobodne dýchať.  V zamestnaní sa netreba veľmi zaoberať hľadaním chýb na kolegoch, ale napraviť tie svoje. Pôjdete dobrým príkladom a tak pomôžete zmeniť iných. 

Rak

Spln Luny v Škorpiónovi vám môže priniesť úspechy v umeleckej tvorbe a radosť z umeleckej činnosti. Páry, ktorým sa nedarí počať potomka, môžu mať práve teraz šťastie, aby sa tak stalo. Tí, ktorí nechcú prírastok do rodiny, by sa mali chrániť pred nechceným otehotnením, lebo Luna v Škorpiónovi podporuje plodnosť. Doprajte si dostatok zábavy a venujte sa koníčkom i deťom.

Lev

Spln vám tentoraz zasahuje oblasť vášho domova i rodičov. Ak vás niekto z nich niečím nahnevá, neriešte to za horúca. Skúste najprv vychladnúť. Počas splnu si každý obhajuje tú svoju pravdu. Veľká opatrnosť v prejave bude na mieste i v práci. Nepraje vám nielen Slnko, ale ani Merkúr, lebo je tiež v Býkovi. Dávajte si pozor na vyťahovanie starých hriechov a chýb z minulosti. 

Panna

Zemské Panny si dobre vyjdú s Býkom, ale i Škorpiónom. Často im robia mediátorov, aby ich zharmonizovali. Tento spln vám otvára cestu k hlbokému poznaniu cez intuíciu. Nenechajte sa však vykoľajiť a znechutiť tými, ktorí majú iný názor na život ako vy. Majú na to nárok. Vyjadrite vďačnosť niekomu, na koho ste v minulosti zabudli a on vám pritom veľmi pomohol. Krátkodobé cesty vám ukážu smer života. 

Váhy

Spln v Škorpiónovi vám zasahuje do domu majetku a hodnôt. Preto si vážte to, čo máte. Pokiaľ vám v tomto období povie niekto, že míňate financie nad svoje pomery, môže mať pravdu. Nenahnevajte sa, ale aspoň v duchu uznajte, že niečo pravdy na tom bude. Novodobá astrológia do domu majetku priraďuje aj zdroje podporujúce fyzické telo. Preto si kontrolujte denne svoj jedálny lístok, či v ňom prevyšuje zdravšia strava. 

Škorpión

Takto každoročne, kedy je Slnko v Býkovi, nastáva dôležitý spln u vás. Buďte opatrní na svoje prejavy emócií. To, čo ste zažili pred dvoma týždňami počas novu, bude mať asi teraz svoje pokračovanie. Triezvym uvažovaním dosiahnete veľa. Budujte si svoju osobnosť a starajte sa aj o svoj vzhľad! Uvedomte si, že aj tým ako vyzeráte navonok, pôsobíte na ľudí. Podľa toho sa k vám budú ak správať hlavne tí, ktorí vás ešte dobre nepoznajú. 

Strelec

Strelci sú expanzívnym znamením, lebo majú svojho patróna samotného veľkého Jupitera. Ten je teraz síce ešte v Baranovi, s ktorým tvoríte príjemný uhol, ale aj tak treba počas splnu trochu spomaliť. Slnko je totiž teraz vo vašom dome zdravia a Luna v dome podvedomia. Nezačínajte ešte nič nové, hlavne čo sa týka dôležitých vecí, napríklad také podpisovanie zmlúv. Skúste byť menej ambiciózni (až panovační), hlavne ak máte prácu, ktorá je na vedúcom poste. 

Kozorožec

Vám takto každoročne zasahuje spln do domu priateľov. Na mieste bude preto kamarátsky prístup k ľuďom. Dokonca sa vám možno podarí malým žartom spríjemniť hádku, ktorá vznikla nedorozumením ľudí, ktorí musia mať za každú cenu svoju pravdu. Aj vy si vyjdete dobre i s Býkom, kde je teraz Slnko aj so Škorpiónom, kde je Luna. Verte, že ste skvelým priateľom a takých kamarátov si aj priťahujete k sebe. 

Vodnár

Napätie, ktoré asi teraz pociťujete, je vašou skúškou, ktorou treba prejsť bez ujmy. Spln v Škorpiónovi vám zasahuje do domu kariéry a autorít. Oproti splnovej Lune je Slnko v Býkovi, čo je ako sa vraví: „Kvadrát na kvadrát.“ Zachovajte vedome pokojnú hlavu, aby ste týmito dňami prešli bez ujmy na zdraví, vzťahoch i kariére. Opozične postavená Čierna Luna vás varuje dvojnásobne pred spomínanými intrigami a podrazmi. 

Ryby

Spln Luny v Škorpiónovi je pre Ryby priaznivý. Do ďalšieho novu, ktorý bude o dva týždne sa venujte štúdiu, trebárs aj vesmírnemu bádaniu či astrológii a filozofovaniu. Niektorí z vás si možno pozrú nejaký cudzokrajný film, ktorý vám môže zmeniť pohľad na svet. Počas splnu sú ľudia viac rozrušení, preto netreba riskovať na cestách a silou mocou nútiť svoje čerstvo naštudované poznatky iným. Každý sme na svojej ceste, ktorú treba ovplyvňovať len vtedy, ak vás niekto o to požiada.

Téma dňa Veštenie z ruky

Nahliadnite do vnútra vašej duše, využite veštenie z ruky a odblokujte tak prekážky vo vašej životnej ceste.

Zistiť viac

Planéty v znameniach zverokruhu

SlnkoStrelecod 22.11.2023
MesiacBlíženciod 27.11.2023
MerkúrStrelecod 10.11.2023
VenušaVáhyod 08.11.2023
MarsStrelecod 24.11.2023
JupiterBýkod 16.05.2023
SaturnRybyod 07.03.2023
UránBýkod 06.03.2019
NeptúnRybyod 03.02.2012
PlutoKozorožecod 11.06.2023

Začiatok ročných období 2023

JarJarná rovnodennosť20.03.2023
LetoLetný slnovrat21.06.2023
JeseňJesenná rovnodennosť23.09.2023
ZimaZimný slnovrat22.12.2023