Odporúčame

Zuzana

Zuzana

Prostredníctvom tarotu a numerológie odhalím veci, ktoré sú pre vás skryté. Viac »

Ďalšie veštice online
Jasnovidka Diana

Diana

Osobný kód 157

Veštica Wendy

Wendy

Osobný kód 173

Veštica Alžbeta

Alžbeta

Osobný kód 164

Veštica Adrianalin

Adrianalin

Osobný kód 153

Spln Mesiaca v znamení Váh

Rozbor vplyvu splnu Mesiaca v apríli 2020

Tento spln Luny je v znamení premenlivých vzdušných Váh, v 7. astrologickom dome, dome manželstva a spoločníkov. Váhy tentoraz stoja na oblohe oproti Slnku v Baranovi, čo prináša kombináciu nerozhodnosti a výbušnosti. Dôverným partnerským vzťahom zavládne astrologická planéta Venuša.

Spln Mesiaca v znamení Váh
Foto: Adobe Stock

Fázy Mesiaca v novembriSplny a novy Mesiaca 2023

Posledná štvrť05.11.2023 09:40Lev-
Nov13.11.2023 10:30ŠkorpiónNov Mesiaca november 2023
Prvá štvrť20.11.2023 11:52Vodnár-
Spln27.11.2023 10:19BlíženciSpln Mesiaca november 2023

Spln Mesiaca nastane: 08.04.2020 04:37

Informácie a vedomosti, ktoré ste nabrali poslednú dobu, vás môžu priviesť k novým myšlienkam a cieľom. Začnite opúšťať pôvodné nápady a zamerajte sa na nové, rentabilnejšie výhody z toho, čo ste sa dozvedeli. Najskôr si však vezmite ponaučenie a čosi, čo zvládnete, dokončite.

Vplyv splnu

Mesiac vo Váhach váži dobro a zlo, pravdu a klamstvo, lebo túži po harmónii. Nech sa vám ju v tomto jarnom a veľkonočnom období všetkým podarí dosiahnuť.

Môžete mať rýchle a vynaliezavé myšlienky a veľa energie. Pravdepodobne preto budete mať rušné obdobie. Môžete mať pár zrútených predstáv alebo snov. Pokúšajte sa racionálne spracovať zvláštne myšlienky, ktoré vám lietajú hlavou, ale celkom sa vám to nepodarí.

Budete hlbšie citovo prepojení s rodinou a domovom. Môžete urobiť hocijaké zmeny na podporu rodiny. Budete mať možnosti, energiu a podporu. Vaše úsilie bude ocenené tým, pre koho to robíte, aj keď možno nie nahlas.

V Indii oslavujú tento jarný spln ako narodeniny Hanumana, opičieho boha. Táto žiara Luny nás môže oslobodiť zo zajatia “opičej mysli”, ktorá túži len po neustálom rozptýlení.

Prehodnocovanie súčasnosti

Teraz budete pochybovať o činoch a postojoch, ktoré ste v živote prijali. Všeobecne máte rôzne aj nesúrodé myšlienky. Budete chcieť pomôcť blízkej osobe. Jej chúlostivejšie problémy si musí vyriešiť hlavne sama.

Nevnímajte odmietnutie ako nevďačnosť. Budete čeliť zmenám nálad a budete podráždenejší. Snažte sa o pokoj a harmóniu. Nedávajte si zložité ciele a nezahrňte seba ani blízkych výčitkami.

Citlivosť

V týchto dňoch nie všetko pôjde podľa vašich predstáv. Viac môžete túžiť po porozumení, pochopení a ľudských dotykoch a chcieť sa porozprávať s druhými o tom, čo ste robili. Prijmite to, že vesmírne sily sú dôrazné a nekompromisné. Ich zámerom je vás posunúť.

Naučte sa prijímať a prebrať zodpovednosť za všetko, čo sa vám v živote pritrafí. Ten, kto je otvorený, prepláva s prúdom a nechá sa inšpirovať. Treba však ísť cez ženský princíp, prijímanie, vnímavosť a citlivosť. Pokiaľ si myslíte, že to bude podľa vás a vy to riadite, čo je mužský princíp, nepochodíte a narazíte.

Obavy

Môžu vás chytiť pochybnosti nad cieľom, na ktorom dlho pracujete a vložili ste do neho veľa nádeje a viery. Zmeňte niečo v byte a vytvorte novú veľkonočnú atmosféru.

Odpustenie

Odpustite iným aj sebe. Posilnite seba i svoje vzťahy. Stiahnite sa do ticha a vo svojej súkromnej, vnútornej spovedi prehodnoťte to, čo je treba a dajte si vlastné rozhrešenie.

Skúste ukončiť to, čo vás oslabuje, čo vás oberá o silu, čo vám nevyhovuje. Myslenie a rozprávanie vám však nepostačí na to, aby sa vám realita vylepšila.

Aký vplyv má na vás tento spln Mesiaca?

Baran

Zmierovanie je v tejto predveľkonočnej dobe veľmi prospešné, hoci aj cez telefón. Až sa uvoľníte, môžete pocítiť aj viac tolerancie. Máte dostatok energie, aby ste prekonali niektoré bežné prekážky. Aj keď sa vám to tak zdať nemusí, niektoré kompromisy môžu byť pozitívne. Možno práve hľadáte inú, zlatú cestu, ktorá vás dovedie k riešeniu, na ktoré by ste pôvodne nepomysleli.

Býk

Mali ste si v mysli ujasniť prístup a postoj k ostatným ľuďom. Vypnite vždy, keď to budete potrebovať. Ťažšiu prácu a problémy zvládnete aj svojou tvorivosťou. Nezabudnite na rodinu. Aj vám to bude príjemné, hoci sa to budete snažiť nedať veľmi najavo. Pokúste sa vyhnúť závislostiam. Tie, i súčasná energia, by mohli vo vás vyvolať pocity viny, ba až strach o zdravotný stav.

Blíženci

Pozor na zníženú schopnosť správnej voľby. V medziľudských vzťahoch sa oslabia city. Nenechajte sa zastrašiť, ale ani vyprovokovať k niečomu neuváženému. Tento spln Mesiaca je silný, pre vaše znamenie zvlášť. Zachovajte si vnútorný pokoj. Niekto bude mať väčšiu výrečnosť a úspešnosť, ako vy. To vás môže vyvádzať z miery. Nechajte sa viesť intuíciou a vydajte sa tým správnym smerom.

Rak

Ak vám niekto v tejto napätej, ale magickej dobe povie niečo nepekné, pravdepodobne vám nechce ublížiť. Bude to spontánne, ale vy si to zoberiete priveľmi k srdcu. Ste založení veľmi citovo. Nedá sa vám uprieť istá dávka geniality a senzibility, len keby sa menej zaoberali tým, čo by mohlo byť, alebo tým, čo bolo. Snažte sa teraz o to dôkladnejšie, zvlášť počas splnov Mesiaca.

Lev

Tento spln Mesiaca bude mať vplyv na zdravie a životný štýl, choroby a uzdravenie, i služby pre druhých. Teraz budú vaše nedostatky celkom určite menšie, než aké sa vám zdajú byť na prvý pohľad vo chvíľach, kedy sa usilujete o dokonalosť. Každý bude mať zložitejšie pocity.  Budete mať veľa dobrých nápadov, ale kvôli ich sklonu k premenlivosti, ich budete uskutočňovať ťažšie. 

Panna

Energia tohto splnu Mesiaca bude oveľa intenzívnejšia, ako inokedy. Bude to čas zbaviť sa starých príťaží, a vyčistiť si myseľ. Energia bude pozitívna, ale môže byť pre vás aj viac bolestivá a stresujúca. Budete viac roztržití. Zachovajte si duševnú pohodu a čisté myšlienky. Silné emócie sú ešte viac zosilnené. Preto je vaša múdra diplomacia v tomto predveľkonočnom čase, nevyhnutná. 

Váhy

Tento spln vo vašom znamení prežijete bez veľkých problémov, ak zachováte pokoj, a budete sa vnútorne cítiť blahosklonnejšie. Dokážete teraz veľmi presne uvažovať. Bude nemožné vás oklamať. Intuitívne spravíte, a pochopíte všetko správne. Pozor na strach a iróniu, ktorá teraz všetkých bude viac vyvádzať z konceptu. Väčšina vecí sa nepodarí na prvý raz, nevzdávajte sa predčasne. 

Škorpión

Budete prehodnocovať svoje miesto v rodine, v spoločnosti. Pripomeniete si význam tradičných hodnôt vo vašom živote. Domov a rodina nech sa dostanú na prvé miesto. Nejde o chvíľkovú záležitosť. Jasnosť myšlienok, a sila ducha vám pomôžu siahnuť až na dno možností a schopností. Budete víťazom. Veľká noc bude, aj keď trochu iná. Práce s jej prípravou vás neobídu.

Strelec

Rýchle nadchnutie sa pre čokoľvek a neuvážené riešenie problémov má krátkodobý efekt tak v práci, ako aj vo vzťahoch. Spln Mesiaca, a súčasná mimoriadna situácia núti všetkých, aby si usporiadali myšlienky. Všetko, čo sa deje okolo vás, má svoje opodstatnenie. Nič nie je náhoda. Potrebujete častejšie podporu v tom, čo robíte, zvlášť teraz, aj keď sa tvárite hrdinsky.

Kozorožec

V tomto zložitom, no magickom čase, sa vám, aj pod vplyvom tohto mystického splnu Mesiaca v znamení senzitívnych Váh, naskytnú nové riešenia, očistné, ale pozitívne. Je čas napraviť chyby a zlé skutky. Upokojte svoju myseľ. Tá vám potom podsunie inšpirácie, ktoré budete môcť využiť. Vizualizujte, zobrazte si len ten najlepší možný výsledok. Pripravujte domácu Veľkú noc.

Vodnár

Spln Mesiaca vás prinúti naučiť sa so všetkými ľuďmi vychádzať v súlade s ich povahou, ale aj momentálnymi náladami. Teraz privítajte len tie zmeny, na ktorých ste sa podieľali, a ktoré potrebujete. Iné by vás mohli zmiasť. Schopnosť prekonávať prekážky vás urobí cieľavedomejšími a vytrvalejšími. Bude, aj vás, vyzývať k väčšej obozretnosti. Pripravujte sa na túto zvláštnu Veľkú noc.

Ryby

Vy, i ostatní, budete pod vplyvom splnu Mesiaca oveľa citlivejší a nevyspytateľnejší, preto pozor na nepremyslené slová. Bude to i o posune a vývoji vašej duše. Ak máte zložité myšlienky, skúste ich upokojiť, predídete neuváženým skutkom. Nastáva vám obdobie s novými prežitkami a mystickými výzvami, čiže aj obdobie netradičnej Veľkej noci. Skúste byť nad vecou a súčasným spoločenským stresom.

Téma dňa Rýchly numerologický rozbor vášho partnera alebo vzťahu

Získajte odpovede na všetky vaše otázky, ktoré sa týkajú lásky a partnerského vzťahu.

Zistiť viac

Planéty v znameniach zverokruhu

SlnkoStrelecod 22.11.2023
MesiacRakod 29.11.2023
MerkúrStrelecod 10.11.2023
VenušaVáhyod 08.11.2023
MarsStrelecod 24.11.2023
JupiterBýkod 16.05.2023
SaturnRybyod 07.03.2023
UránBýkod 06.03.2019
NeptúnRybyod 03.02.2012
PlutoKozorožecod 11.06.2023

Začiatok ročných období 2023

JarJarná rovnodennosť20.03.2023
LetoLetný slnovrat21.06.2023
JeseňJesenná rovnodennosť23.09.2023
ZimaZimný slnovrat22.12.2023