Odporúčame

Zuzana

Zuzana

Prostredníctvom tarotu a numerológie odhalím veci, ktoré sú pre vás skryté. Viac »

Ďalšie veštice online
Jasnovidka Diana

Diana

Osobný kód 157

Veštica Wendy

Wendy

Osobný kód 173

Veštica Anna

Anna

Osobný kód 309

Veštica Janka

Janka

Osobný kód 174

Nov Mesiaca v znamení Barana

Rozbor vplyvu novu Mesiaca v apríli 2022

V piatok ráno nastáva nov v Baranovi. Slnko a Mesiac sa nachádzajú spolu v druhej tretine znamenia Baran. Podľa niektorých teórií astrológov je nov v Baranovi skoro tak dôležitý ako začiatok nového roka.

Nov Mesiaca v znamení Barana
Foto: Adobe Stock

Fázy Mesiaca v júliSplny a novy Mesiaca 2024

Nov06.07.2024 01:00RakNov Mesiaca júl 2024
Prvá štvrť14.07.2024 00:51Váhy-
Spln21.07.2024 12:19KozorožecRozbor pripravujeme
Posledná štvrť28.07.2024 04:54Býk-

Nov Mesiaca nastane: 01.04.2022 08:27

Pokiaľ ste nestihli začať niektoré veci na Nový rok alebo v deň jarnej rovnodennosti, máte teraz tretiu možnosť na zdarný a možno i odvážny začiatok.

Nočná obloha bez svetla Luny nás nabáda, aby sme sa viac zaborili do seba a hľadali svoje riešenie problémov i cestičku túžob a snov.

Novom začíname nové veci

Baranovi prislúcha prvý dom osobnosti, preto sa venujte aj sebe samému, po duchovnej i fyzickej stránke. Hovorí sa, že Baran ide na vec priamo a hneď. Tento fakt môže pomôcť nesmelším jedincom, aby boli sebavedomejší. Smelší by si mali uvedomiť, že môžu jednať asertívne, ale takým spôsobom, aby neublížili svojmu okoliu.

Znamenie Barana ovplyvňuje hlavu, tvár, mozog a našu životnú silu. Nečudujme sa preto, že tento nov vyvoláva u ľudí dvojnásobne pocity alebo až nutkanie začať niečo odznova. Treba však dať pozor na prchkosť, divoké až pudové jednanie. Preceňovaním svojich síl si však môžete uhnať úraz alebo prinajmenšom bolesť hlavy.

Pokiaľ chcete už dlhšie zmeniť niečo vo svojom živote a nenašli ste k tomu motiváciu, možno práve teraz ju objavíte. Dajte si napríklad záväzok, že sa budete starať o vaše životné prostredie, ale aj fyzické telo. Pre zdravých a odvážnych bude vhodná hladovka. Starším a chorým však tiež neuškodí striedme stravovanie a pitie dostatku čistej vody. Pokiaľ vám bude chladnejšie, pite slabý bylinkový odvar, napríklad z čerstvej žihľavy dvojdomej.

Tento rok bude v čase novu spolu, teda v konjunkcii, viacero planét. Slnko, Luna, Merkúr i asteroid Chirón, náš vnútorný liečiteľ. Využite tieto energie na uzdravenie oblasti vášho života, ktorá to najviac potrebuje.

Chirón v konjunkcii s Merkúrom nám dáva schopnosť lepšie pochopiť situáciu, ktorú ideme riešiť. Zranený kentaur Chirón prináša aj bolesť, ale tým aj schopnosť vyjsť zocelený z nepríjemnej situácie.

Aký vplyv má na vás tento nov Mesiaca?

Baran

Viacerí z vás si budú teraz dávať otázky, spojené s identitou. Na nové začiatky vám posiela svoju energiu nielen Slnko, Luna, ale i Merkúr a Chirón. Zdieľajte svoje pocity i myšlienky, ale komunikujte s empatiou a úctou, hoci nebudete mať rovnaký názor s okolím. Máte tendencie sa stať charizmatickým človekom, alebo si charizmu upevniť, ak ju už máte. Nervozitou a agresivitou nedosiahnete svoj cieľ dlhodobo. 

Býk

Nov mesiaca vám prináša schopnosť intuície a hĺbky v meditáciách, lebo vám všeobecne ide domom podvedomia. Likvidujete všetko staré vo svojej mysli a povyhadzujete nepotrebné veci zo skríň. Kvadrát Venuše i Marsu spolu so Saturnom potrápi Býkov narodených v poslednej tretine znamenia. Vyliečte si staré zranenia z lásky raz a navždy, hoci to bude najprv bolieť. 

Blíženci

Nov v Baranovi je pre Blížencov pozitívny, lebo všeobecne žiari na dom priateľov. Zoskupenie vyššie spomenutých planét vám môže privolať možnosť zrealizovať si svoje sny. Pokiaľ ste si ešte nevyliečili svoje bloky, ktoré ste nadobudli v minulosti, možno zažijete predtým nejakú tvrdšiu skúšku. Pátrajte po príčine vašich trápení – blokov, aby ste to už mali za sebou. Pomôže vám vhodný terapeut, ktorého hľadajte srdcom i rozumom. 

Rak

Mnohí Raci si budú teraz liečiť svoje vzťahy na pracovisku, aby mali väčšiu schopnosť a silu postúpiť v kariére. Je dobré poučiť sa aj z negatívnych zážitkov či svojich chýb. Citlivého Raka to väčšinou bolí, ak sa nemôže realizovať tak, ako to cíti. Ste rohové znamenie, resp. kardinálne, preto aj trochu tvrdohlavé. Prekonajte túto nekalú vlastnosť nielen v práci, ale i v rodinnom prostredí. 

Lev

Nov v Baranovi je pre vás v pozitívnom aspekte. Dáva vám priestor a čas na vzdelanie. Je jedno, koľko máte rokov, učiť sa môžete vždy, aj na dôchodku. V dnešnej dobe internetu si však treba vyberať a rozlišovať správne informácie od tých, ktoré vás budú ťahať dole. Pokiaľ máte niekoho v cudzine, spojte sa s ním. Obohatí váš život o nové obzory. Dbajte na to, aby ste sa udržovali všeobecne v rovnováhe. 

Panna

Nov v Baranovi vám všeobecne zasahuje do spoločných investícií s niekým, kto je pre vás dôležitý. Bude pre vás aj dobre začať pozerať na život inak ako doteraz. Stagnácia ešte nikoho neposunula vyššie. Máte vhodné obdobie aj na zriaďovanie pôžičky či iných finančných podpôr. Opatrní však buďte na neprajníkov. Na druhej strane skúste nezneužívať svoj šarm na nekalé účely. Vyššie spomínané planéty vám totiž idú všeobecne ôsmym domom tajomna a sexu. To len tak na okraj…

Váhy

Náročný nov, ale nie nezvládnuteľný. Komunikácia s ľuďmi bude však náročná. Pozor na vyhrotené situácie, kedy môže zaúradovať vaše horšie ego. Mnohé z vás totiž budete mať tendencie vzbudzovať pozornosť, aby vás ľudia obdivovali a uznávali. Riešte vzťahy s partnermi v práci i v súkromí veľkou dávkou diplomacie. Inak sa vám vaše plány oddialia a vás to bude bolieť. 

Škorpión

Liečenie a medicína budú pre vás teraz dôležité. Nov v Baranovi vám zasahuje do domu zdravia. Pre vás bude očistná diéta veľmi vhodná. Pokiaľ máte cukrovku, alebo inú závažnú chorobu, poraďte sa s odborníkom na výživu. Keďže vy robíte veľa veci do hĺbky, nepreháňajte to s myšlienkami na smrteľnosť človeka. Treba sa tešiť zo života! Pozor na hypochondriu! Na druhej strane viac oddychujte a čerpajte silu z prírody. 

Strelec

Tento nov vám praje, ale netreba príliš expandovať, hlavne tam, kde vás to teraz možno ťahá. Novolunie v Baranovi vám všeobecne vplýva na dom potešenia, radosti i šťastia. Pozor na riskantné operácie s peniazmi, ako sú rôzne tipovania i návštevy herní. Radšej si zahrajte nejaké hry s deťmi či priateľmi, len tak pre radosť. Potešte sa i v partnerskom živote. Ak človek prežije príjemné chvíle, spomienky ho držia nad vodou i v ťažkých chvíľach.

Kozorožec

Nov vám zasahuje do domu domova a vašich predkov, teda koreňov. Môžete byť teraz dosť nervózni. Dosť sa zamýšľate nad minulosťou, čo je chvályhodné, ale treba myslieť aj na súčasnosť. Útechu nájdete v ekológii, skrášľovaní bydliska a možno objavíte aj liečiteľské schopnosti. Nejde o žiaden zázračný objav. Seba liečiť je v našich silách. Hlavná energia – láska je zadarmo, ale ako sa zdá nevieme ju využívať naplno. 

Vodnár

Planéty vám celkom prajú i tento nov je pre vás celkom naplňujúci. Skúste popracovať na svojej osobnosti. Komunikujte s okolím a kritiku na vašu osobu berte ako motiváciu dostať sa vyššie. Krátkodobé výjazdy do vášho okolia vám prinesú radosť a dostatok inšpirácií do ďalších jarných dní. Doprajte si však i meditáciu, najlepšie v prírode, alebo aspoň pri otvorenom okne. Kúpte si nejaký polodrahokam. 

Ryby

Hodnoty, ktoré vás urobia šťastnými budú teraz nielen peniaze, ale aj väčšia potreba rovnováhy medzi braní a dávaním. Ryby majú tendencie dávať viac ako brať. Jupiter i Neptún, obaja vaši vládcovia vás poctili dlhodobou návštevou u vás. Posilnili váš súcit k ľuďom, ktorí trpia. Myslite aj na seba! Vážte si seba samého a nebráňte sa prijímaniu pomoci od iných ľudí.

Téma dňa Očistné a ochranné rituály proti čiernej mágii

Zistite, ako sa účinne brániť pred nebezpečnými účinkami zlých energií vysielaných proti vám.

Zistiť viac

Planéty v znameniach zverokruhu

SlnkoRakod 20.06.2024
MesiacŠkorpiónod 14.07.2024
MerkúrLevod 02.07.2024
VenušaLevod 11.07.2024
MarsBýkod 09.06.2024
JupiterBlíženciod 25.05.2024
SaturnRybyod 07.03.2023
UránBýkod 06.03.2019
NeptúnRybyod 03.02.2012
PlutoVodnárod 21.01.2024

Začiatok ročných období 2024

JarJarná rovnodennosť20.03.2024
LetoLetný slnovrat20.06.2024
JeseňJesenná rovnodennosť22.09.2024
ZimaZimný slnovrat21.12.2024