Odporúčame

Janita

Janita

Odpovede, ktoré vám doteraz nikto nedal, vám odhalí karmická numerológia. Viac »

Ďalšie veštice online
Veštica Wendy

Wendy

Osobný kód 173

Jasnovidka Diana

Diana

Osobný kód 157

Veštica Zoruna

Zoruna

Osobný kód 171

Veštica Zdena

Zdena

Osobný kód 165

Nov Mesiaca v znamení Blížencov

Rozbor vplyvu novu Mesiaca v máji 2020

Vplyv mesačných energií novu Mesiaca v znamení Blížencov bude nejednoznačný, ale dôležitý a podporujúci nové riešenia. Aj numerológia dnešného dátumu, zložená prevažne z citlivých dvojok, dáva predpoklady na nastavenie energií súladu.

Nov Mesiaca v znamení Blížencov
Foto: Adobe Stock

Fázy Mesiaca v májiSplny a novy Mesiaca 2024

Posledná štvrť01.05.2024 13:30Vodnár-
Nov08.05.2024 05:25BýkNov Mesiaca máj 2024
Prvá štvrť15.05.2024 13:50Lev-
Spln23.05.2024 15:55StrelecRozbor pripravujeme
Posledná štvrť30.05.2024 19:15Ryby-

Nov Mesiaca nastane: 22.05.2020 19:41

Témou májového novu v znamení Blížencov je komunikácia. Nielen tá s okolím, ale aj vnútorná. V každom, nielen v ľuďoch zo znamenia Blížencov, sa skrývajú dve varianty osobnosti. Starí ľudia hovorili, že každý má svojho anjela i čerta. Tento nov odhalí práve aj to zlé dvojča.

Máme sa snažiť dosiahnuť harmóniu v našich kontrastoch, dve rovnocenné, zosúladené energie, aby ste nemali strach, ktorá sa v tej najnevhodnejšej chvíli prejaví.

Blokujúca retrográdnosť planét

Komplikovanejšie retrográdne energie teraz budú vysielať Venuša, Jupiter, Saturn i Pluto. Opatrnejší buďte v akýchkoľvek aktivitách.

Neznervózňujte sa, ak sa niečo okamžite nepodarí. Vesmír vám tak dáva možnosť, aby ste si to ešte raz a dôkladnejšie premysleli. Mnohí zistíte, že pôvodné spontánne rozhodnutie by nebolo dobré.

Nov v čase strachu z pandémie

Tento nov Mesiaca je mimoriadny. Pomaly by už mal aj on uvoľňovať strach z koronavírusu. Trpeli sme s ním skoro 3 mesiace.

Merkúr, planéta kontaktov a znamenia Blížencov i Panny, je našťastie teraz v priamom smere. Bude sa snažiť nájsť ľudom správne vety i situácie, aby si dokázali usporiadať myšlienky a priority.

Budeme intenzívnejšie vnímať svoju existenciu a naša psychika sa bude čistiť. Snažte sa, aby ste neboli prekvapení sami sebou.

Chráňte svoje a strážte si svojich

Vyhnite sa ničeniu toho, čo ste dosiahli a máte radi. Budete potrebovať povzbudenie od iných ľudí. Komunikujte s tými, ktorí sú vám blízki a ktorým na vás záleží. Nezabúdajte však na to, že ukázať svoju zraniteľnosť môžete len ľuďom, ktorých dobre poznáte.

Intenzívne rozhovory a svoje najhlbšie tajomstvá si nechajte len pre toho, komu plne dôverujete a viete, že to nikdy nezneužije. Od nedôveryhodných sa odpútajte.

Vyhýbajte sa deštrukčnému správaniu, negatívnym myšlienkam, odsudzovaniu druhých. Pokiaľ vám niekto niečo vyčíta, uvažujte, či nemá aspoň trochu pravdu. Treba si dať pozor na násilnú konfrontáciu a vyhnúť sa zbytočnej dráme. Pokiaľ sa v mysli objaví strach, treba ho brať s nadhľadom a nebyť k sebe ani iným prehnane kritický.

Vizualizácia a hlasne opakovanie svojich zámerov má tentoraz neobyčajnú silu.

Zdravie

V období novu je ideálne striedmejšie jesť, zachovávať pokoj, venovať sa duševnej činnosti. Zamerajte sa na to, čo sa deje vo vás, vo vašich mentálnych, emocionálnych, fyzických a duchovných telách.

Blíženci ovplyvňujú pľúca, priedušky, dych, ramená a ruky. Narovnajte sa, bude sa vám lepšie dýchať. Nesprávnym dýchaním preťažujete srdce.

Krúživým pohybom uvoľnite zápästia, potom lakte, ramená. Dajte ruky na ramená a začnite lakťami krúžiť striedavo pravou a potom ľavou rukou. Zaspievajte si, čokoľvek, i pesničky a riekanky z detstva. Spievanie rozširuje pľúca a uvoľňuje napätie.

Aký vplyv má na vás tento nov Mesiaca?

Baran

Živel Vzduchu, ktorý teraz panuje v nove Mesiaca v znamení Blížencov, by mohol váš živel Ohňa príliš rozdúchať, alebo celkom zadusiť. Počkajte, kým sa vaše pocity ustália, lebo by sa mohla prejaviť väčšia kríza. Aj mäkším spôsobom sa dá niekedy získať veľmi veľa. Pozor, je veľká pravdepodobnosť, že sa nájde niekto, kto by si chcel na vás vybúriť svoju zlosť a potláčanú panovačnosť. 

Býk

Pôsobia rozporuplnejšie energie nielen novu Mesiaca, ale aj súčasných energií z médií. Naozaj opatrnejšie s vyjadrovaním názorov na kohokoľvek. Mnohé partnerské nezrovnalosti sa môžu vyjasňovať pomalšie, Lebo vaša planéta Venuša je retrográdna. Mnohí z toho môžu byť smutnejší. Snažte sa využiť akýkoľvek dialóg, aj keď si nie ste istí svojimi schopnosťami. Porozumenie je vždy potrebné.

Blíženci

Čaká vás čosi nové, čo môže ovplyvniť vašu budúcu cestu. Z cudzieho kriku, narážok a poznámok si počas toho novu Mesiaca nerobte ťažkú hlavu. Hnev sa neprekoná hnevom, ale láskou. Nečakajte, aby sa ten, koho ľúbite, podobal vášmu ideálu, ale naopak – ideál prispôsobte tomu, koho ľúbite. Môžete mať zaujímavé sny, ktoré mám niečo vysvetlia, alebo pripomenú, hoci aj z dávnej minulosti.

Rak

U mnohých sa môžu prejavovať na psychike nepriaznivejšie energie mesačného novolunia. Zdravotne sa budete cítiť pozvoľna lepšie. Láska je často životom ženy, a mnohokrát len epizódou v živote muža. Terajší vplyv vás možno upozorní na povrchné známosti. Neľutujte, ak odídu. Život nekončí! Niektorých váš dnešný prístup prekvapí, lebo sú zvyknutí na to, že si vždy stojíte za svojím názorom. 

Lev

Láska, ktorá sa nezakladá na priateľstve je ako dom postavený na piesku. Toto preveria aj súčasné energie novu Mesiaca. Terajšie obdobie totiž, pod vplyvom prečisťujúcich energií, preveruje pevnosť a serióznosť vzťahov. Dajte ľuďom dnes príležitosť, Čím máme viac lásky, tým sa ľahšie pretĺkame svetom. Spoznajte aj krajšiu stránku vašej osobnosti. Nápadov, i príležitostí na to budete mať viac. 

Panna

Žite tak, ako vám to umožňujú životné podmienky, a aj momentálna atmosféra. Nevytvárajte si ešte negatívnejšie predstavy ako je samotná skutočnosť. Všetky vážne myslené poznámky sa nevyhnú účinku na toho druhého. I napriek tomu sa vyhýbajte nepríjemným udalostiam, do ktorých by vás veľmi rýchlo mohli dostať iní, napríklad zlomyseľní závistlivci. Neberte život tragicky, a vaše telo sa vám poďakuje.

Váhy

Pre ľudí zo živlu Vzduchu, čiže i vás, je obdobie dôležitého plánovania. V období novu Mesiaca pocítite emocionalitu na vlastnej koži. Okrem toho sa vám naskytne príležitosť, ako prísť k ničomu užitočnému. Možno k tomu bude stačiť dobrý originálny nápad, dotiahnutý do konca. Výnosy a výdaje spísané na papieri presne ukážu, pokiaľ až si môžete dovoliť zájsť. 

Škorpión

Nov je pre vás vhodný na očistenie tela i duše, na zmeny exteriéru, i vnútorných pocitov. Luna je vo vzdušnom živle, podporuje i vaše snahy. Nájdete, i preto, možnosť, ako pomôcť sebe, ale aj iným, aj vtedy, keď ostatným nič nenapadne. Na čom sa nadriete, nemá často taký efekt, ako to, čo spravíte akoby náhodou. Obdobie zvádza všeobecne mnohých ľudí aj ku klamstvám a rafinovaným podvodom. 

Strelec

Aj keď sa vám teraz nechce, mali by ste sa premôcť, a urobiť aspoň niečo z povinností, ktoré sa vám začínajú kopiť. Nutná je však opatrnosť pri akomkoľvek riskovaní. Venujte sa práci. Energie budú pre všetkých viac náročnejšie. Budete nervóznejšie zvažovať a myslieť na vaše nevýhody. Nevytrucujete si nič, hlavne nie to, čom už dlho viete, že má nemenné, pevne stanovené pravidlá. 

Kozorožec

V tomto nove Mesiaca pocítite aj, že ľahké víťazstvá v ničom jednoducho nejestvujú. Ak sa dostanete do zlej spoločnosti, všetko dobré, čo vám vesmír ponúkne, vyjde nazmar. Ak keď sa vám, pri vašej povahe, veľmi nebude chcieť, musíte sa prispôsobiť, s väčšou pokorou k súčasným okolnostiam. Nenadväzujte nové, pochybné známosti, aj keď vás táto energia bude k tomu zvádzať. 

Vodnár

Vám síce chýba pre realizáciu vašich plánov trpezlivosť, ale nechýbajú vám dobré nápady. Tie vám tento nov Mesiaca v živle aj vášho Vzduchu, podsunie. Treba ich však selektovať. Mnohé sa dobré môžu zdať, ale sú na vás v súčasnej situácii priťažké. Nedávajte ani každému prchko najavo svoje pocity a názory, aj keď vás to, i kvôli tomuto vplyvu, bude zvádzať. Menšej zmene sa v tomto čase i tak nevyhnete.

Ryby

Hlavne mladšie ročníky to dnes nesmú preháňať s vtipkovaním na adresu spolupracovníkov, partnera, a hlavne nie rodičov. Zrejme budete musieť investovať peniaze a nervy aj do ľudí z vášho okolia, ale aj priateľov, priateliek, alebo aj do rodinných príslušníkov. Očakávajte aj nové správy, s nimi súvisiace prekvapenia. Pozor, aj z blízkych priateľov by sa dnes mohli stať vzdialení. Vyčerpávate sa často aj zbytočne, pod vplyvom ilúzií.

Téma dňa Perspektíva a budúcnosť vášho vzťahu

Zistite, či je váš partnerský vzťah ten pravý, alebo je už dopredu odsúdený k rozpadu.

Zistiť viac

Planéty v znameniach zverokruhu

SlnkoBlíženciod 20.05.2024
MesiacŠkorpiónod 20.05.2024
MerkúrBýkod 15.05.2024
VenušaBýkod 29.04.2024
MarsBaranod 30.04.2024
JupiterBýkod 16.05.2023
SaturnRybyod 07.03.2023
UránBýkod 06.03.2019
NeptúnRybyod 03.02.2012
PlutoVodnárod 21.01.2024

Začiatok ročných období 2024

JarJarná rovnodennosť20.03.2024
LetoLetný slnovrat20.06.2024
JeseňJesenná rovnodennosť22.09.2024
ZimaZimný slnovrat21.12.2024