Odporúčame

Večernica

Večernica

Moje karty vám ukážu, kadiaľ sa vydať, aby ste boli šťastní. Viac »

Ďalšie veštice online
Veštica Mária

Mária

Osobný kód 151

Astropsychologička Miška

Miška

Osobný kód 154

Veštica Sara

Sara

Osobný kód 176

Veštica Zoruna

Zoruna

Osobný kód 171

Spln Mesiaca v znamení Strelca

Rozbor vplyvu splnu Mesiaca v júni 2015

Foto: shutterstock.com

Fázy Mesiaca v marciSplny a novy Mesiaca 2020

Prvá štvrť02.03.2020 20:59Blíženci-
Spln09.03.2020 18:49PannaSpln Mesiaca marec 2020
Posledná štvrť16.03.2020 10:37Strelec-
Nov24.03.2020 10:31BaranNov Mesiaca marec 2020

Spln Mesiaca nastane: 02.06.2015 18:21

V minulosti bolo striedanie mesačných fáz a s tým aj lunárny kalendár akousi jednotkou na meranie času. Spln je jediná poloha Mesiaca, pri ktorej vidíme celý jeho povrch osvetlený. Mesiac sa nachádza oproti Slnku. Po skončení splnu začína dochádzať k cúvaniu Mesiaca. Noci pri splne sú jasné a plné mystickej atmosféry. Spln Mesiaca je v utorok 2. júna v znamení Strelca. Čas Jupitera teraz podporuje mágiu peňazí a obchodovanie. Dodáva silu na podporu zdravia. Nastáva vhodný čas aj na hľadanie partnera. Mení sa i hladina hormónov, čo môže u citlivejších ľudí viesť k výnimočným stavom. Intenzívnejšie sú za splnu aj city lásky. Počas nocí, keď svieti naplno Mesiac, sa najmä u žien až o tridsať percent, zvyšuje túžba po láske a nežnostiach. Spln Mesiaca pôsobí i na osvieženie mysle a aj zintenzívnenie chutí. Pri splne sa aktivita mozgu spojená s hlbokým spánkom zníži o tretinu a klesne aj hladina melatonínu. Zhoršujú sa prípady astmy a vyrážky. Sú častejšie výskyty migrén a zhoršuje sa aj zrážanlivosť krvi, zvlášť teraz, keď je Luna v živle Ohňa. Za splnu aj rany viac krvácajú. Počas splnu Mesiaca dosahujú sily, ktoré dovtedy narastali, svoj vrchol. Sny sú za splnu vzrušujúcejšie, senzitívnejšie a oveľa intenzívnejšie ich ľudia prežívajú. Vaše peniaze sa vraj rozmnožia, keď necháte na otvorenú peňaženku svietiť Mesiac v splne. Pod vplyvom Mesiaca v Strelcovi budete sebaistejší, odvážnejší, ctižiadostivejší a budete túžiť po väčších telesných výkonoch. Budete aj viac naklonení k náboženským, vedeckým či teoretickým úvahám. Dokážete sa rýchlejšie rozhodovať a dať presné pokyny ostatným. Pre svoje zámery ľahšie získate okolie a dokážete angažovať aj svojich priateľov. Zatúžite po telesných pôžitkoch, dobrom jedle, slobode a príjemnej prírode. Pozor, môžete byť viac podráždení. Cez tento spln Mesiaca, lebo je vnímavá Luna v znamení Strelca, dokážete veľmi raniť, pretože pomocou vnemov vystihnete najcitlivejšie miesta ľudí.

Aký vplyv má na vás tento spln Mesiaca?

Baran

Vy síce viete, že by ste nemali bezhlavo riskovať, ale nič vám nebráni pohrávať sa s týmito témami, zatiaľ aspoň vo svojich predstavách. Spln Mesiaca totiž veľa napovie a usmerní, často aj cez mystické alebo veštecké nočné sny. Vaša vernosť často veľmi závisí na partnerovi. Doprajte si krásnu, ľúbostnú mágiu v súkromí vo dvojici, takú romanticko - erotickú.

Býk

Vaše znamenie Býka ovplyvňuje aj chuť, ktorej centrum je v mozgu. Tí, ktorí sa rozhodnú pre pôst, ktorý je v splne veľmi účinný, mali by si dopredu spraviť plán. Rozhodnutie, prípadne zmeny na poslednú chvíľu, by mohli vaše odhodlanie zmariť. Energia živlu Ohňa, v ktorom tento spln prebieha, by vás mala podporiť vo vitalite. Mnohí z vás sa však zamerajú na lov lásky v opačnom pohlaví.

Blíženci

Milujete svoju nezávislosť, ktorá neprekročí hranice dané určitými povinnosťami, alebo zákonom. Práve teraz dostanete zopár nápadov, ako optimisticky a s prirodzenou istotou svoje poslanie dokonáte. S vedomím budúceho úspechu sa skôr dovediete k tomuto cieľu. Tento spln vám dodá energiu, ale i vieru a spiritualitu. U mnohých detí sa prejaví túžba po domácom zvieratku.

Rak

Neúspech cez deň, v ktorom je spln vašej Luny, môže zapríčiniť vašu zvýšenú impulzívnosť, ktorá povedie k rôznym prešľapom. Táto energia v živle Ohňa znamenia Strelca bude pôsobiť aj na vaše túžby po zmene pobytu, intuitívne myslenie a záujem o právo, či filozofiu. Svoje zvýšené fantázie venujte plánom, s ktorými si vylepšíte domov pre vašu rodinu, hlavne deti. Planéta Venuša je ešte do 5. 6. vo vašom znamení Raka.

Lev

Vy a všetky znamenia zo živlu Ohňa dostanete príležitosť uniknúť a objaviť nové zážitky a nové obzory. V júni je viac ohrozené srdce, to psychické, i to vo vašej hrudi, ktoré bije neprestajne. Vaše znamenie je ovplyvnené Slnkom. Tento spln Mesiaca, ktorý zvýrazňuje aj váš živel Ohňa je vhodný čas na ovplyvnenie nadriadených, spájanie a uzatváranie situácií a vecí a získavanie novej vitality.

Panna

Tento spln vám neprinesie nič také zložité, čo by ste vlastnou usilovnosťou a silami nedokázali zvládnuť. V júni je viac ohrozené nielen srdce, ale aj tenké črevo, lebo pre ľudské telo nastáva už biologické leto. I v tomto splne vás podporí váš Merkúr a sila Mesiaca v živle Ohňa. Vaše pozitívne myšlienky budú také silné, ako dobrá mágia ovplyvňujúca komunikáciu a úspech. Pocítite vhodný čas, ktorý pomôže zožať plody vašej práce.

Váhy

Na vás veľmi vplýva aj čas a energia planéty Venuše, ktorá je ešte cez tento spln Mesiaca v citlivom znamení Raka. Cez žiarivý kruh Mesiaca, ktorý cez spln naplno osvecuje Zem, sa priam vtíska túžba po mágii a láske. Skúste, aká vo vás môže vyvrieť sila na pritiahnutie si potešenia, radosti, hudobnej a poetickej inšpirácie a nových priateľstiev, či lások. Energia Strelca – lovca sa môže objaviť i u vás.

Škorpión

Spln Luny v Strelcovi začiatkom júna prinesie vám Škorpiónom ukončenie, uzatvorenie záležitosti typu majetok a peniaze. Mnohí to uspokojivo vyriešite. Tento spln Mesiaca, aj popri energii Luny, je posilnený i silnou energiou Marsu. Bude vás lákať aj mágia zameraná na sexualitu. Mágia na prekonanie hlbokých vplyvov negatívnych energií však bude mať väčšiu silu, citlivú a ľudskú. 

Strelec

Osobné záležitosti akcentuje a zvýrazňuje aj spln Mesiaca vo vašom znamení Strelca. Tento spln uzatvorí určitú etapu vo vašom súkromnom živote. Mnohým prinesie i nečakaný úlovok. Musí však v tom byť veľký aspekt serióznosti. Planéta Saturn, ktorá je teraz vo vašom znamení totiž nepodporuje, ale naopak blokuje akýkoľvek hazard a nezodpovednosť. Bude to pre vás veľmi rozhodujúci deň.

Kozorožec

Tento spln za pomoci vášho vážneho Saturna a Luny v znamení Strelca, v ktorom váš Saturn teraz je, je vhodné upevňovať veci a materializovať svoje želania. Myšlienky majú veľkú silu a skôr, či neskôr sa realizujú. Venujte ich, tie krásne, aj sebe. Ak ste sa rozhodli držať pôst, podporujte ho myšlienkou, autosugesciou, že je to pre vaše dobro, že ním očistíte aj svoje telo, i svoju trápením zanesenú myseľ.

Vodnár

Luna v tomto splne, pod silami energie Strelca, podporuje vašu akúkoľvek aktivitu, vitalitu a sklon k lovu a uloveniu. Zamerajte svoje myšlienky na to, čo chcete uzavrieť a dokončiť. Mnohým sa podarí doriešiť i situácie, ktoré doteraz dlhodobo viazli. Veľkú podporu môžete získať aj od prajných energií, ktoré teraz na vás vysiela aj Jupiter, planéta viery rastu a expanzie.

Ryby

Tento spln zvýrazní vo vašom podvedomí i vedomí vznešené a idealistické pocity, vášnivejšie city, vysoké ciele, lásku k cestovaniu, ale aj túžbu dopátrať sa pravdy. Pozor na akúkoľvek amatérsku mágiu, či vyvolávanie duchov. Posilňuje to totiž i vašu dôverčivosť a sklon k preháňaniu. Vhodný čas je len na zhotovovanie talizmanov na zvýšenie výkonnosti. Pri zlých aspektoch u mnohých bude zvýšený sklon aj k arogancii a krutosti.

Planéty v znameniach zverokruhu

SlnkoBaranod 20.03.2020
MesiacRakod 31.03.2020
MerkúrRybyod 16.03.2020
VenušaBýkod 05.03.2020
MarsVodnárod 30.03.2020
JupiterKozorožecod 02.12.2019
SaturnVodnárod 21.03.2020
UránBýkod 06.03.2019
NeptúnRybyod 03.02.2012
PlutoKozorožecod 27.11.2008

Začiatok ročných období 2020

JarJarná rovnodennosť20.03.2020
LetoLetný slnovrat20.06.2020
JeseňJesenná rovnodennosť22.09.2020
ZimaZimný slnovrat21.12.2020