8. lunárny deň

Lunárny kalendár na 31.3. - 1.4.2020

Fénix je bájny vták, ktorý síce zhorí, ale vzápätí vstane z vlastného popola. Využite tento symbol 8. lunárneho dňa na vlastné prehodnotenie, spálenie negatívneho a následne na vznikajúce nové možnosti.

8. lunárny deň

Mesiac v znamení Raka a Blížencov

Začiatok: 31.03.2020 o 09:13 h
Koniec: 01.04.2020 o 10:03 h

« 7. lunárny deň

Lunárny kalendár na marec 2020

Kľúčový názov: Fénix

V 8. lunárny deň nezabúdajte na ľútosť, pokánie a odpustenie, čiže odplavenie psychického, zaťažujúceho a nepoužiteľného balastu z vlastnej duše i mysle. I v organizme prebiehajú biochemické zmeny.

Je potrebné konzumovať ľahkú stravu, obilniny a ryby. 8. lunárny deň je vhodný pre veľkú očistu organizmu. Je spájaný so žalúdkom a periférnou nervovou sústavou. 3. čakra - solárna, manipúra. Pri nesprávnom zaobchádzaní s dnešnou energiou a energiou 3. čakry, hrozí vznik žalúdočného oslabenia a vnútorný stres.

V tento deň sa nedoporučuje pracovať s ohňom. Deň vhodný na nákupy, hlavne predmetov pre domácnosť a cestovanie.

Nočný sen môže mať pre mnohých, ak mu porozumejú, i prorocký význam. Ostatní sa netrápte, až sa vám nič mimoriadne snívať nebude, dnes to neplatí pre všetkých.

Fázy Mesiaca v marciSplny a novy Mesiaca 2020

Prvá štvrť02.03.2020 20:59Blíženci-
Spln09.03.2020 18:49PannaSpln Mesiaca marec 2020
Posledná štvrť16.03.2020 10:37Strelec-
Nov24.03.2020 10:31BaranNov Mesiaca marec 2020

Luna v znamení Raka (od 31.03.2020 11:44 h)

Energia dní

Mesiac v znamení Raka

Luna je prirodzená vládkyňa znamenia Raka. Sú to dni, kedy máte väčšinou nepredvídateľné a premenlivé nálady, od jedného extrému k druhému. Každý, i ten najmenší a bezvýznamný vplyv, vás môže okamžite vyviesť z emocionálnej stability. Donúťte sa racionálne pochopiť všetky dojmy z prostredia, ktoré vás donútili k spontánnej reakcii. Ste citliví na akékoľvek podnety z vonkajšieho prostredia. Tieto dni sú vhodné pre rozjímanie, upokojenie a šírenie lásky.

Vplyv minulosti

Mesiac v Rakovi vás posúva bližšie k vašim vedomým a nevedomým spomienkam, ktoré vyplávajú na povrch. Sú často neuvedomenou, no skutočnou príčinu vašich akcií a reakcií. Rozpoznajte to a predbehnete frustráciu. Mesiac v Rakovi vzkriesi minulosť i romantické myšlienky a spomienky na minulé udalosti - príjemné, smutné, alebo aj traumatizujúce. Uviesť do takýchto nálad vás môže i akákoľvek maličkosť, či predmet. Všetci sú zraniteľnejší než obvykle, oveľa viac, ako sú to ochotní ukázať.

Citlivosť

V týchto dňoch všetci cítia potrebu pozornosti a nehy. Svet zvyčajne zostáva rovnaký, nervózny, plný starostlivosti a potláčania. Niet divu, že teraz často môže nastávať ústup do svojho vlastného sveta, kde chcete pokoj a mier (ktorý potrebujete pre zdravý život, rovnako ako vzduch, vodu alebo jedlo). Niekedy však môžete mať divné myšlienky úplne, bláznivé výbuchy, či špeciálny zmysel pre humor.

Domov

Cítiť sa budete najlepšie doma, v príjemnom prostredí rodinného kruhu, v domácom svete, ktorý veľmi dobre poznáte. Poskytnite si sebe i najbližším čo najpríjemnejšiu atmosféru. Rozjasnite svoj domov správne. Opravte to, čo je pokazené, umyte si auto, pripravte si lahodný obed alebo večeru, jedzte zeleninu, šaláty, ryby a morské plody, či si doprajte trochu suchého bieleho vína.

Niekoľko tipov

Používajte pastelové farby, veľa fialkastej a zelenkavej. Ak chcete byť naplnení energiou, tak si dajte blúzky a prádlo v oranžovej farbe. Ak by ste chceli chrániť súkromie, zatvorte ho čiernou farbou. Dajte si mesačný kameň, náušničky s perlou, perlový náhrdelník, môže byť i ten lacnejší z riečnych perál, smaragd, akvamarín. Pre meditáciu, použite kremenný kryštál v kombinácii so smaragdom alebo mesačný kameň. V dňoch, kedy je Mesiac v znamení Raka, je vhodná vôňa a žiaduci esenciálny olej z ruží, jazmínu a fialky, alebo rozmarínu.

Luna v znamení Blížencov (do 31.03.2020 11:44 h)

Energia dní

Mesiac v znamení Blížencov

Luna v Blížencoch vnáša nepokoj a rozptýlenosť. K silným stránkam týchto dní patrí dychtivosť po poznaní a zvedavosť. Budete mať pocit, že musíte informovať iných o svojich pocitoch. I sami o mnohých veciach a pocitoch viac premýšľate ako inokedy. Môžeme byť náladoví, nepokojní, nestáli v emóciách, nesústredení či zvedaví. Okrem pocitov ľahkosti vládne zväčša aj tendencia robiť veľa vecí naraz. Neodporúča sa púšťať sa do ničoho komplikovaného.

Pracovisko

V dňoch, keď je Luna v znamení Blížencov, sa šíri najviac klebiet. Ľudia sú výreční a majú chuť kombinovať rôzne alternatívy. Majú veľkú fantáziu, ktorú radi doplňujú i o nové detaily, ktoré s vecou nemusia súvisieť. Energie majú kolegovia dosť a rutinná práca ich teraz nebaví. Je to dobrý čas na rôzne schôdze, semináre, prípadne cestovanie aj do neznámeho zahraničia. Vedia sa dohovoriť nielen slovne, ale aj gestikuláciou, ako sa hovorí rukami - nohami. Vhodnejšie sú len fyzicky nenáročné práce, vyžadujúce len malú trpezlivosť a sústredenosť.

Deti

Dieťa s Lunou v Blížencoch je nepokojné, neposedné, mazané, zvedavé, o všetko sa zaujíma. Naučia sa čoskoro čítať a písať. Príliš starostlivú matku, ostatných príbuzných a telesný kontakt s nimi, považuje skôr za obtiaž. V citovej rovine prejavuje určitý kritický odstup. Preto býva vzápätí citovo nezávislé. Ľahko odchádza z rodičovského domu. Ťažko sa učí záväzne sa pre niečo rozhodnúť a nemeniť emócie.

Zdravie

Blíženci ovplyvňujú horné cesty dýchacie, priedušky, dýchanie, krk, ruky a ramená. Zvlášť na ruky a nohy si musia dávať pozor, hlavne starší ľudia. Majú totiž veľký nábeh na reumu, ktorá im končatiny, zvlášť prsty na rukách a nohách v starobe zdeformuje. Mnohí potom majú obmedzenú pohyblivosť pri chôdzi, ale aj pri manipulácii s rukami, neudržia v prstoch predmety, dokonca ani ceruzky. Cvičte pri každej príležitosti prstami a masírujte si dlane i jednotlivé prsty. Vysoko účinná je masáž najmä hornej časti tela, končatín a prstov na rukách i nohách.

Planéty v znameniach zverokruhu

SlnkoBaranod 20.03.2020
MesiacBlíženciod 29.03.2020
MerkúrRybyod 16.03.2020
VenušaBýkod 05.03.2020
MarsKozorožecod 16.02.2020
JupiterKozorožecod 02.12.2019
SaturnVodnárod 21.03.2020
UránBýkod 06.03.2019
NeptúnRybyod 03.02.2012
PlutoKozorožecod 27.11.2008

Začiatok ročných období 2020

JarJarná rovnodennosť20.03.2020
LetoLetný slnovrat20.06.2020
JeseňJesenná rovnodennosť22.09.2020
ZimaZimný slnovrat21.12.2020