Odporúčame

Mária

Mária

Nebojte sa kvantovej fyziky - môžete byť hocikým, kým ste už boli, alebo kým ešte len chcete byť. Viac »

Ďalšie veštice online
Veštica Janita

Janita

Osobný kód 162

Veštica Zoruna

Zoruna

Osobný kód 171

Veštica Emilia

Emilia

Osobný kód 155

Veštica Zdena

Zdena

Osobný kód 165

Spln Mesiaca v znamení Škorpióna

Rozbor vplyvu splnu Mesiaca v máji 2020

Vo štvrtok poobede dopláva Luna v Škorpiónovi presne do polovice obehu okolo Zeme. Postaví sa smelo oproti Slnku v Býkovi.

Spln Mesiaca v znamení Škorpióna
Foto: Adobe Stock

Fázy Mesiaca v májiSplny a novy Mesiaca 2024

Posledná štvrť01.05.2024 13:30Vodnár-
Nov08.05.2024 05:25BýkNov Mesiaca máj 2024
Prvá štvrť15.05.2024 13:50Lev-
Spln23.05.2024 15:55StrelecSpln Mesiaca máj 2024
Posledná štvrť30.05.2024 19:15Ryby-

Spln Mesiaca nastane: 07.05.2020 12:47

Býkovi patrí druhý dom majetku a Škorpiónovi ôsmy, ktorý je okrem iného tiež domom spoločných financií. Preto si dajte do poriadku finančné a majetkové záležitosti.

Býk rád vlastní a Škorpión je veľmi vnímavý a citlivý. Obe znamenia nerady ustupujú. Majú však aj spoločné vlastnosti, sú citliví na vône. Preto bude vhodná viac ako inokedy aromaterapia, na povzbudenie nálady i liečbu. Vhodné sú napríklad olejčeky z bazalky, fialky a ružového dreva.

Spln prebúdza skryté vášne

V styku s ľuďmi, s ktorými máte aj inokedy napätý vzťah, buďte opatrní. Spln v Škorpiónovi totiž prebúdza skryté vášne, neopodstatnenú žiarlivosť a kritiku, ktorá vie poriadne rozvíriť aj stojaté vody.

Ak vás niekto v minulosti nahneval a počas obdobia splnu ho stretnete, zvrtnite radšej reč na počasie, než by ste začali spomínať staré hriechy. Na druhej strane, ľudia sa budú v týchto dňoch Škorpióna viac biť za pravdu a pomáhať slabším.

Škorpión je vodné znamenie. Preto, ak ste podráždení, vybíjajte klin klinom, čiže dajte si studenú sprchu. Voda vám zmyje negatívnu energiu a vy kritické dni prežijete bez ujmy.

Bylinky majú počas splnu viac sily

Nezabúdajte, že počas každého splnu je vhodný čas na striedme stravovanie až hladovku. Pite dostatok vody a čistiacich čajov, napríklad zo žihľavy, ktorú si môžete nazbierať sami.

Pri prechádzkach májovou prírodou si môžete nazbierať rôzne bylinky, avšak dajte pozor, aby ste ich zbierali ďaleko od cesty. Pred použitím čerstvých byliniek si ich nezabudnite opláchnuť. 

Aký vplyv má na vás tento spln Mesiaca?

Baran

Dajte si do poriadku váš spoločný účet s partnerom. Spln vám totiž zasahuje do domu spoločného majetku s niekým dôležitým. So Škorpiónmi máte spoločného patróna, planétu Mars. Spln v tomto znamení je pre vás neutrálny, ale treba ovládať svoje pudy a prílišnú bojovnosť. Intímny večer pri sviečkach si naplánujte na inokedy. Sme len v prvej štvrtine mája, mesiaci lásky, času bude dosť. 

Býk

Majte sa na pozore! Slnko vo vašom znamení vám dodáva síce silu, ale počas splnu v Škorpiónovi vám viac odkrýva tienistú stránku vašej osobnosti. Pozor na prejavy vášho ega, hlavne v partnerstve. Žiadneho človeka nemôžete vlastniť, hoci je to váš manžel či manželka. Pre vás bude obzvlášť vhodné, aby ste si použili bazalku, alebo inú vôňu, ktorú máte radi. Môžete ju použiť i pri varení. 

Blíženci

Radi pracujete, alebo sa nachádzate na rôznych frontoch. Spln v Škorpiónovi je pre vás neutrálny, ale dôležitý. Potrebujete sa viac skoncentrovať na dôležité veci. Húževnatosť Škorpióna vám príde vhod. Venujte sa viacej svojmu zdraviu. Ak sa nebudete v pracovnej oblasti zaoberať hľadaním chýb na kolegoch, ľahšie vyčistíte tie svoje. Môžete si kúpiť mesačný kameň pre radosť i liečbu. 

Rak

Spln vám všeobecne zasahuje do domu zábavy, skúste to využiť a urobte pre seba niečo, čo vám zregeneruje organizmus. Plodnosť Luny v Škorpiónovi môže priniesť úspechy v umeleckej tvorbe, radosť z umeleckej činnosti. Páry, ktorým sa nedarí počať potomka, môžu mať práve teraz šťastie, aby sa tak stalo. Na povzbudenie bude pre vás vhodná vôňa ruže, polodrahokam korál i karneol.

Lev

Máte náročný spln! Nepodceňujte hlavne oblasť vášho domova i rodičov. Ak vás osadenstvo vašej domácnosti niečím nahnevá, neriešte to počas týchto dní. Skúste najprv vychladnúť. Hrozí vám totiž, že dnes bude mať každý tú svoju pravdu. Veľká opatrnosť v prejave bude na mieste i v práci. Nepraje vám ani Merkúr. Pokiaľ si budete myslieť, že sa to na vás valí a vy to nezvládate, nezabúdajte, že príroda je veľkou liečiteľkou! 

Panna

Panny sú tiež zvedavé, preto sa asi nebudú v týchto dňoch nudiť. Tento spln vám otvára cestu k hlbokému poznaniu cez intuíciu. Nenechajte sa však vykoľajiť a znechutiť tými, ktorí majú iný názor na život ako vy. Majú na to nárok. Vyjadrite vďačnosť niekomu, na koho ste v minulosti zabudli a on vám pritom veľmi pomohol. Krátkodobé cesty vám ukážu smer, ktorým by ste sa mali ďalej uberať. 

Váhy

Spln v Škorpiónovi je pre vás neutrálny. Keďže vám však zasahuje do domu majetku a hodnôt, vážte si to čo máte. Pokiaľ vám v tomto období povie niekto, že míňate financie nad svoje pomery, môže mať pravdu. Nenahnevajte sa, ale aspoň v duchu uznajte, že niečo pravdy na tom bude. Novodobá astrológia do domu majetku priraďuje aj zdroje podporujúce fyzické telo. Preto si dávajte pozor, čo do svojho tela dávate. 

Škorpión

Buďte opatrní na svoje prejavy emócií. Prežívate totiž významný spln! To, čo ste zažili pred dvoma týždňami počas novu, bude mať asi teraz svoje pokračovanie. Triezvym uvažovaním dosiahnete veľa. Budujte si svoju osobnosť a starajte sa aj o svoj vzhľad! Uvedomte si, že aj tým ako vyzeráte navonok, pôsobíte na ľudí. Podľa toho sa k vám budú ak správať hlavne tí, ktorí vás ešte dobre nepoznajú.

Strelec

Slnko je teraz vo vašom dome zdravia a Luna v dome podvedomia. Nezačínajte ešte nič nové, hlavne čo sa týka dôležitých vecí, napríklad také podpisovanie zmlúv. Dokážete sa v tomto čase viac obetovať pre druhých, čo môže byť v obchode dosť riskantné. Buďte trochu opatrnejší aj na vaše vzťahy s opačným pohlavím. 

Kozorožec

Verte svojim snom, aby sa vám splnili. Zemské znamenia, akým ste aj vy, sú dosť pragmatické, čo je niekedy aj na škodu. Vám takto každoročne zasahuje spln do domu priateľov. Na mieste bude kamarátsky prístup k ľuďom. Dokonca sa vám možno podarí malým žartom spríjemniť hádku, ktorá vznikla nedorozumením ľudí, ktorí musia mať za každú cenu svoju pravdu. Múdry človek vie, že tá sa nakoniec aj tak ukáže! 

Vodnár

Už dobrý týždeň pociťujete tlaky, ktoré vás znervózňujú. Sledovaním pohybu Luny záhadu vyriešite. Pokiaľ nemáte lunárny kalendár, tak si ho pozerajte aspoň na webe. Napätie, ktoré asi teraz pociťujete, je vašou skúškou, ktorou treba prejsť bez ujmy. Spln v Škorpiónovi vám zasahuje do domu kariéry a autorít. Viete, že nemusíte mať pravdu za každú cenu? Ak chcete oponovať svojmu šéfovi, radšej si zahryznite do jazyka! Tak vám radí nielen Urán, Luna, Slnko, ale aj posol bohov Merkúr, ktorí sú teraz vašimi prísnymi učiteľmi. 

Ryby

Ľudia sú teraz viacej nervózni, ako inokedy. Žiadne znamenie nevyniká takou empatiou ako Ryby. Nepripusťte si tieto davové psychózy k svojmu telu. Keď pominie napätie, tí druhí sa otrepú, pôjdu ďalej, ale vy sa budete trápiť oveľa dlhšie. Preto asi často stretávate Blížencov, aby ste sa od nich naučili ľahkosti. To len poznamenávam tak na okraj… Spln Luny v Škorpiónovi je totiž pre Ryby priaznivý, vhodný na regeneráciu síl a štúdium. 

Planéty v znameniach zverokruhu

SlnkoBlíženciod 20.05.2024
MesiacStrelecod 23.05.2024
MerkúrBýkod 15.05.2024
VenušaBýkod 29.04.2024
MarsBaranod 30.04.2024
JupiterBýkod 16.05.2023
SaturnRybyod 07.03.2023
UránBýkod 06.03.2019
NeptúnRybyod 03.02.2012
PlutoVodnárod 21.01.2024

Začiatok ročných období 2024

JarJarná rovnodennosť20.03.2024
LetoLetný slnovrat20.06.2024
JeseňJesenná rovnodennosť22.09.2024
ZimaZimný slnovrat21.12.2024