Veštenie a spirituálne poradenstvo

Veštica Petra

Petra

Osobný kód 310

Veštica Večernica

Večernica

Osobný kód 304

Čínsky horoskop na december 2023

Mesačný horoskop

Horoskop vás upozorní na to, ako prebiehajúce dni mesiaca vplývajú na podvedomie ľudí, ktorí sú zaradení v jednotlivých znameniach čínskeho zverokruhu. Vykreslí vám vplyv slnečného znamenia a jeho vládnucej planéty.

Foto: Adobe Stock

Tip na december

Ročný vládca, vodný Zajac, bude kraľovať ešte do 9. februára. Potom prevezme žezlo drevený Drak. Mesačným vládcom bude Potkan, ktorý si so Zajacom občas vyjde v práci, ale veľmi kompatibilní nie sú. Treba si dať pozor na vypočítavosť, ktorú treba predvídať a radšej sa nechať prekvapiť serióznosťou a úprimnosťou svojho blízkeho i širšieho okolia. Na druhej strane sa treba snažiť byť otvorenejším, ohľaduplným a vnímavým.

22. decembra preberá mesačnú vládu Byvol, ktorý rád šetrí. Tým sa nezhoduje so Zajacom, ktorý miluje pohodlie a prepych. Preto si treba dať pozor na míňanie peňazí, hlavne tých spoločných, ktoré máte s partnerom.

Adventné obdobie je o pokoji, nie len o nakupovaní darčekov a jedla. Udržujte a pestujte svoje partnerské i priateľské vzťahy, to je najlepšia investícia v tomto období. Zachovajte v nich zdvorilú úprimnosť, veď nemáme vždy rovnaké názory. Riaďte sa heslom: Ži a nechaj žiť!

Zdravie

V decembri je podľa čínskej medicíny najviac ohrozené hrubé črevo. Sídli v ňom najväčší počet imunitných buniek. Tým neplní len funkciu vyprázdňovania, pohybu zvyšku potravy, ale aj vstrebávania cukrov, aminokyselín a hlavne vitamínov. Dokonca sú teórie, ktoré tvrdia, že svojím spôsobom sú črevá druhým mozgom človeka.

Všimnite si, akú máte náladu po konzumácii jedla. Vedzte však, že každý človek to má zariadené v sebe trochu inak. Niekto znáša konzumáciu mäsa každý deň. Iný ho môže jesť len raz do týždňa, alebo vôbec, lebo mu je po jeho konzumácii nevoľno. Po niektorých potravinách sa pustíme do práce, iné nás nútia si chvíľu zdriemnuť, alebo dokonca nám príde nevoľno. Preto by sme sa ozaj mali starať, aby naše črevá správne plnili všetky svoje funkcie.

Zvýšte konzumáciu balastných látok, cesnaku, cibule, oranžovej zeleniny a ovocia, denne zopár naturálnych orieškov, aby ste si posilnili imunitu. Pripomínam, že si to treba vypozorovať a konzumovať len to, čo nám robí dobre. Napríklad, nie každý znáša surovú cibuľu, iný je alergický na orechy.

Vianoce, nás lákajú ku konzumácii väčšieho množstva sladkostí, ktoré škodia hrubému črevu. Od narušenej rovnováhy hrubého čreva je veľmi blízko ku skoro všetkým obávaným chorobám. Je už na vás ako sa zariadite, ale najlepšie bude, ak časť vianočných koláčikov vymeníte za oriešky, zeleninu a ovocie. Pripomínam, že ovocie sa nemá miešať so zeleninou. Treba vyčkať, pokým vám žalúdok nedá signál, že je prázdny. Veď keď varíte mäsový vývar, tiež nedávate kúsky mäsa postupne do hrnca ale naraz, aby sa uvarilo rovnako.

Malá rada podľa feng šuej na december

Vládnuci Potkan má pridelenú svetovú stranu sever, ktorá v dome či byte prislúcha zóne kariéry, cestám a novým začiatkom. Preto si treba do Vianoc vypratať aj túto stranu, aby ste tam mali poriadok a nechali prúdiť novú energiu.

Potom preberá vládu Byvol, ktorého svetová strana je severovýchodná. Jej zodpovedá vzdelanie, múdrosť a vedomosti. Toto potrebujeme všetci posilniť po celý život, nielen študenti. Držte si tento priestor čistý a nezaprataný zbytočnosťami, aby ste mali vždy voľný prísun potrebných informácií. Občas si tam intuitívne zapáľte sviečku.

Ak neviete, v akom znamení ste sa narodili, zistite si svoje čínske znamenie podľa dátumu narodenia.

Zobraziť horoskop na december pre znamenie: