Horoskopy pre vaše znamenie

Horoskop na 22. október 2020

Zistite, ako sa vám bude dariť, na čo si máte dávať pozor a čo vás čaká v zamestnaní, vzťahoch, financiách alebo zdraví.

Foto: shutterstock.com

Tip na dnes / zajtra

Pokiaľ viete, že svoje slovo nebudete môcť dodržať, radšej nič nesľubujte. Týka sa to aj detí, ktorým často niečo sľúbime a potom na to zabudneme. Oni nie. Pamätám si doteraz, ako mi v detstve teta sľúbila tyrkysové šaty, ktoré by ladili s mojimi očami. Pekne mi ich opísala, lebo bola zručná krajčírka. Ostalo pri sľuboch, len neviem, prečo si to dodnes pamätám, či viem...? V dospelosti som si takých šiat mohla dať ušiť veľa, ale tým prvým by som sa potešila asi najviac.

Oblasť financií do 22.10.2020

V týchto dňoch sa netreba púšťať do vecí, ktoré vyžadujú poriadne sústredenie. Opozícia Merkúra na Urán nás na to dosť jasne upozorňuje. Financie sú vecou, ktorá v dnešnej dobe je dosť pretriasanou záležitosťou, lebo vplyvom Covidu 19 prišli mnohí ľudia o prácu i firmy o možnosť vyššieho zisku. Nov vo Váhach nás okrem iného zas upozorňuje na to, aby sme si vážili našich partnerov a nepodceňovali ich názor na gazdovanie s peniazmi. Celý finančný horoskop »

Zobraziť horoskop na dnes pre znamenie:

Ako sa tvoria horoskopy?

Horoskop je predpoveď nasledujúceho, konkrétneho časového úseku pre určitú skupinu ľudí alebo jednotlivca. Najčastejšie sú to astrologické predpovede, ktoré akceptujú zoskupenie planét pre daný čas, poväčšine pre 12 znamení Slnečného horoskopu. Horoskopy sa zostavujú aj z iných veštiacich techník, napríklad z tarotových kariet.

Numerologický horoskop sa vypočítava z dátumu narodenia i z mena, lebo numerológia vie aj písmená premeniť na čísla.

Astrologický horoskop sa vypočítavaja z dátumu narodenia a presnej hodiny, minúty, prípadne i sekundy, kedy sa malý človiečik prvýkrát nadýchol na tomto svete a presných súradníc miesta narodenia.

Ak ide o denný horoskop, tak tu berieme do úvahy hlavne postavenie Luny, čiže Mesiaca voči slnečným znameniam. Mesiac sa pohybuje rýchlo, jednotlivým znamením prejde za dva a pol dňa. Ovplyvňuje náladu, cítenie a emócie človeka. Na každé znamenie však pôsobí pohybujúca sa Luna na nebi inak.

Ostatné horoskopické výklady jednotlivých znamení, napríklad tarotový horoskop, sú na zamyslenie sa nad sebou a problematikou, ktorej sa karta dotýka. Často aj kartový tarotový horoskop trafí klinec po hlavičke a nahnevá alebo poteší čitateľa.

Cieľ horoskopov

Ak zoberieme do úvahy len znamenia zverokruhu, ktorých je dvanásť a každé je rozdelené na 30 stupňov, kde jeden dielik je jeden deň, už aj laickým pohľadom vidíme, že horoskop nemôže rovnako platiť pre všetkých Baranov, Býkov, Blížencov, ...

Len ten horoskop, ktorý bude astrológom presne vypočítaný priamo pre vás, je najviac pravdepodobný. Berte horoskopy v časopisoch i na internete najmä ako zábavu a podnet na zamyslenie. Ak vás horoskop oslovil, mali ste ho asi čítať alebo počuť, a teda zamyslieť sa nad tým, čo vás vlastne oslovilo. Ak sa nad horoskopom zasmejete, aj to je dobré. Máte dobrú náladu po celý deň. Ak vám vyšiel zlý horoskop na určitý deň a vy sa naozaj zle cítite, ste práve ten človek, ktorý si snáď dá pozor…

Horoskopy pre Škorpióna

Horoskop na dnes22. október 2020
Horoskop na zajtra23. október 2020
Týždenný horoskop43. týždeň 2020
Horoskop lásky43. týždeň 2020
Finančný horoskop16.10. - 22.10.2020
Mesačný horoskopoktóber 2020
Čínsky horoskopoktóber 2020
Ročný horoskop2020
Čínsky horoskoprok Potkana