Veštenie a spirituálne poradenstvo

Veštica Lenaras

Lenaras

Osobný kód 162

Veštica Lucia

Lucia

Osobný kód 158

Horoskop na rok 2019

Nastupuje nový rok, v ktorom bude dôležité nielen to, čo môžete získať, ale hlavne, aby ste nepokazili, čo už máte. Ochráňte si, čo máte radi a vyhnite sa ničeniu toho, čo ste už dosiahli. Človek má duchovné sily, ktoré môžu prekonať nátlak planét. Budujte s plným nasadením pre budúcnosť to, čo je dnes ešte nejasné a nehmatateľné.

Rok 2019

Všeobecná energia roku 2019

Ako každý rok, aj tento prinesie mnoho rôznych a zaujímavých príležitostí. V láske, medziľudských vzťahoch, kariére, obchodovaní, či investíciách. Každý z nás bude mať šancu ukázať, čo v ňom je.

Rovnako ako svoju minulosť, každý má v sebe aj svoju vlastnú budúcnosť - nie je konečná a predurčená, ale pružná a premenlivá. Snažte sa, nech sa podarí rozpoznať jej hlavný smer a tendencie. Budúcnosť vnímajte pozitívne, tešte sa na to, čo vám prinesie nový život.

Je čas nových, aj keď nejednoznačných skúseností vyplývajúcich z pozície sily, aktivít, sebavedomia a pracovitosti. Astrologické konštelácie roku 2019 sú zaujímavé. Aj v tomto roku nás čakajú zmeny, ktoré náš svet posunú ďalej, v dobrom, aj v zlom. A pretože bez napätia nie je ani jeden rok, tak aj nové, problematickejšie obdobia plné skúšok môžete obrátiť na dobré a výhodné. Už aj najbližšom období možno spozorujete pozvoľný obrat k lepšiemu.

Rok pod vládou Merkúra

Rok 2019 je podľa chaldejského kalendára pod vládou planéty Merkúr. Tento rok dostanú šance dohody a rýchlosť. Preto bude v tomto roku hrať veľkú rolu komunikácia, realistické myšlienky a rýchle reakcie. Výhodnejšie bude aj obchodovanie a cestovanie. Opatrnosť bude potrebná pri akýchkoľvek dohodách, zvlášť finančných a právnych aktivitách.

Rok 2019 z pohľadu čínskeho horoskopu

Čínske znamenie Prasa, zo živlu Zeme s Jinovou polaritou (čínske meno Ping), bude trvať od 5. februára 2019 do 24. januára 2020. Dovtedy je ešte rok Psa. Bude mať za následok stabilizáciu pominuteľných celoročných energií, ktoré sú typické pre rok zemského Prasaťa.

Najviac ovplyvnení budú ľudia v znamení zemského Prasaťa, ktorí sa narodili v roku 1959. V tomto znamení budú samozrejme aj všetky deti, ktoré sa narodia v tomto období 2019. Ročníky 1911, 1923, 1935, 1947, 1959, 1971, 1983, 1995, 2007, 2019, 2031 a 2043 sú a budú ovplyvnené rokom Prasaťa.

Čínsky horoskop na rok 2019 im predpovedá lepšie zajtrajšky. Podrobnejšie sa tomu budeme venovať v samostatnom článku o čínskom horoskope.

Vaše možnosti

Sledujte si myšlienky. Je vhodná doba zamyslieť sa nad túžbami a motívmi konania. Všetko si musíte zaslúžiť, veď najlepšia je vždy osobná skúsenosť. Zaujímavé a príjemné osvieženie vášho bežného života vám prinesú hviezdne zoskupenia, ak ich len trochu budete chcieť využiť. Aktívnym prístupom získate úspech.

Nemali by ste strácať čas planým snívaním alebo rečami, či nebodaj ohováraním, závisťou a zlosťou. Najpodstatnejšie sú vždy činy a zásadné múdre rozhodnutia.

  • Vzdelanie - výhodné bude doplňovanie a rozširovanie vzdelania. Nevyhovárajte sa, že už ste starí, že starý pes sa už novým kúskom nenaučí, že už ste dosiahli všetko a že to už vo vašom veku, či postavení nemá cenu.

    Stačí každý deň spraviť v niečom malý krôčik a na konci roku zbadáte, že ste prešli poriadny kus cesty. Niekedy, keď vykročíte, môžete zbadať, že to nie je až také ťažké, ako sa na prvý pohľad zdalo.

    Výrečnosť, rýchle myslenie i schopnosť dialógu budete mať tento rok mimoriadnu.

  • Komunikácia - nepodceňujte a dajte si pozor na akúkoľvek komunikáciu - tú dobrú i tú náročnú. Nepodceňujte podpisy, evidencie, archív, svedkov, ani duplikáty listín. Zálohujte si dokumenty, aspoň na USB kľúče. Pozor na krádeže mobilov. Pred prijatím hovoru si všimnite telefónne číslo. Bude viac podvodných telefonátov s predvoľbou zo zahraničia. Bude oveľa viac aj podvodných SMS, či mailov. Nedajte sa nimi vystrašiť, či obrať o peniaze, alebo o súkromné informácie, aj tie finančného rázu.


Rok 2019 z hľadiska numerológie a tarotu

Z numerologického hľadiska je rok v znamení čísla 3 (2019 = 2+0+1+9 = 12 = 3). Symbolizuje ho slovo aktivita, nové začiatky, schopnosť, prípadne aj dieťa.

Aj preto by ste mali v plnej miere využívať vlastné zdroje, vlastnú silu, odvahu, talent, schopnosti a skúsenosti na to, aby ste získali čo najviac a splnili si svoje túžby.

Cisárovná

Tarotová karta Cisárovná

Karta Cisárovná prináša mnoho dobrého v pozitívnom význame. Predstavuje plodnosť, dobrý život a materiálne istoty. V roku 2019 vás čaká produktívne obdobie prosperity, nové nápady, projekty, hojnosť a naozajstný domov.

Cisárovná je dáma, ktorá citlivo a múdro vládne svojmu kráľovstvu. Snažte sa i vy byť vedúcou osobnosťou so zmyslom pre humor a spravodlivosť. Buďte vyrovnaní, rozhodní a veľkodušní.

Je to i symbol matky. V roku 2019 je veľká šanca počatia. Ak túžite po dieťati, verte, že tehotenstvo na seba nedá dlho čakať. Naproti tomu vo svojom negatívnom význame stelesňuje panovačnú a príliš dominantnú ženu. Tak sa na to pripravte, alebo sa to snažte skorigovať.

Obesenec dolu hlavou za nohy

Tarotová karta Viselec

Je to karta osvietenia, istého duchovného naplnenia, ale aj možných zmien v životnom štýle a myslení.

Človeku, ktorý chce pozrieť na svet z iného uhla, dospieť k niečomu nezvyklému, vypadávajú z vreciek peniaze.

V tomto roku 2019 môžeme prísť k nezvyčajnému poznaniu, ale bude vás to veľa stáť. Vždy je niečo za niečo. Mohli by ste pocítiť bezmocnosť, alebo sa začať cítiť ako obeť.

Veľké tajomstvá by sa nemali získavať, ani otvárať násilím.

Možná je i rekonvalescencia, alebo isté dočasné obmedzenie, napríklad zdravotné.

Slnko

Tarotová karta Slnko

Každá energia, zvlášť tá vaša, by mala hriať, a nie páliť.

Tarotová karta Slnko je karta optimizmu, úspechov a dobrých pocitov. Symbolizuje dobré vzťahy, jasnosť úsudku, dostatok energie, stabilitu do budúcnosti, schopnosť plánovať a vidieť danú situáciu v jasnom svetle.

V zdraví zosilňuje symboliku udržiavaného optimizmu, dostatok energie, bezstarostnosť, radosť a zdravie.

V predpovedi na rok 2019 ukazuje len to najlepšie, najkrajšie a najvýhodnejšie.

Ovplyvnenie silou vesmíru

Rok 2019 prinesie aj väčší počet skúšok na egoisticko-materiálnej úrovni. Niektoré náročnejšie konštelácie prinesú väčšiu tvrdosť do nášho života a zložitejšie, ale výchovné životné lekcie. Má to súvislosť s prebiehajúcou finančnou krízou, bojom politických štruktúr a našou podvedomou túžbou po oslobodení sa.

V globálnom meradle môžu nastať rôzne konflikty medzi štátmi, organizáciami, ale aj problémy a kolapsy moderných technológií a prírodné katastrofy.

ZnamenieVstup Slnka do znamenia
Baran20.03.2019 o 22:59 - jarná rovnodennosť
Býk20.04.2019 o 10:56
Blíženci21.05.2019 o 10:00
Rak21.06.2019 o 17:55 - letný slnovrat
Lev23.07.2019 o 04:51
Panna23.08.2019 o 12:02
Váhy23.09.2019 o 09:51 - jesenná rovnodennosť
Škorpión23.10.2019 o 19:20
Strelec22.11.2019 o 15:59
Kozorožec22.12.2019 o 05:20 - zimný slnovrat
Vodnár20.01.2019 o 10:00
Ryby19.02.2019 o 00:04

Komunikácia a láska

V roku 2019 hľadajte možnosti usporiadať si súkromie podľa vašich predstáv. Lebo vy ste plní nápadov, snov, očakávaní, no žiaľ, v minulosti sa vám ich nedarilo všetky splniť. To sa zmení, ak vám na tom ešte záleží. Uskutočnite to, čo je pre vás najprijateľnejšie.

Láska a vzťahy v roku 2019

Baran, Lev, Strelec

V roku 2019 to bude trochu o extrémoch, ktoré však môžete zaviniť aj sami. Krajnosti sú často nezvládnuteľné. Hľadajte a ceňte si pokojnejších, hĺbavejších ľudí. Nezabúdajte na to, že spolužitie by malo byť o hľadaní kompromisov. Isté hranice by ste mali dodržiavať a dávať to, čo sami chcete dostávať.

Ohnivé znamenia by mali hľadať pomoc a podporu u vzdušných. Strelci, Barani a Levi sa dočkajú viac pochopenia u Vodnárov, Blížencov a Váh. Nie je lepšie byť radšej nejaký čas sám, ako v zlej spoločnosti?

Býk, Panna, Kozorožec

V roku 2019 môžete pokojne prežívať pohodu, ak máte po svojom boku vhodných partnerov, s ktorými sa dajú vytvoriť harmonické vzťahy. Nenechajte sa zatiahnuť do podriaďovania sa a ustupovania za každú cenu.

Tí, ktorí ešte nemajú skúsenosti so zamilovaním a majú ten správny vek, môžu v tomto roku prežiť krásne chvíle. Netreba sa vyhýbať spoločnosti, práve naopak. Navštívte nové miesta, usmievajte sa na tých, ktorí sú vám podvedome sympatickí a nenechajte si ujsť žiadnu príležitosť na zoznámenie. Odpútajte sa od svojich starých postupov zvádzania a nechajte sa dobývať novými spôsobmi.

Blíženci, Váhy, Vodnár

Prevalia sa niektoré hriechy a tajnosti. Možno by bolo najlepšie, ak by ste sami urobili prvý krok a začali si niečo nové, výhodnejšie. Niekedy je vhodnejšie nechať už črepiny tak, ako lepiť to, čo sa rozbilo. Už to aj tak nikdy nebude také, ako bolo.

Snažte sa, aby ste sa znovu nedopustili opakovaných, no zbytočných chýb. Zmeny ale môžu prebiehať bez toho, aby ste si ich hneď všimli.

Rak, Škorpión, Ryby

Vodné znamenia sa môžu viac spoliehať na zemné, čo sú Býci, Panny a Kozorožci. Vzájomne sa budete podporovať, veriť si a pomáhať, či pôjde o maličkosti, alebo o niečo podstatné. Budete mať pocit, že každý od vás niečo chce a rýchlo potrebuje.

Prinúťte sa myslieť viac dopredu a nevzdávať sa pri prvých ľudských nedorozumeniach.

Vodné znamenia budú na povrchné vzťahy alergické. Nepreferujete falošné hranie sa na lásku. Pre vás v roku 2019 má podstatný význam len to, čo stojí na pevnom základe. Snívanie bude len náhradnou alternatívou.

Rok 2019

Najlepší rok na dosiahnutie stanovených cieľov

Energia vzťahov

Nový rok praje aj upevňovaniu medziľudských vzťahov. Ľahšie si môžete nájsť nových priateľov aj tam, kde doteraz boli len vlažnejšie vzťahy. Všetci potrebujú nájsť pokoj a priestor na vlastnú realizáciu. Budete však musieť hľadať nové formy sebarealizácie a rozbúrať rutinu všedného dňa.

Veľa vecí budete poznávať a posudzovať z rôznych hľadísk. To, čo ste doposiaľ považovali za nemožné, sa bude zdať samozrejmé a naopak, o doteraz samozrejmých veciach začnete silno pochybovať.

Doprajte si čas aj na vlastné myšlienky a na hľadanie odpovedí. Je priveľa otázok, čo trápia a primálo času na ich dôkladnejšie premyslenie. Spojte príjemné s užitočným.

Aktivita

V roku 2019 sa podarí zdolať prekážky len tomu, kto bude rýchly, bystrý, pohotový a odvážny. Rok 2019 bude pre mnohých aj rokom pohybu a premiestňovania. Najmä tí, ktorí sú od narodenia neposední, nestáli a zvedaví, budú mať príležitosť na zmenu, hoci aj bydliska kvôli práci, láske, či len tak z túžby po niečom novom.

Ohnivé a vzdušné znamenia majú inštinktívnu túžbu po zmene. Budú sa snažiť opustiť svoje záväzky, ak sa to bude len trochu dať. Výzva a boj je ich druhou prirodzenosťou. No prekvapivo sa aj zemné a vodné znamenia prejavia. Bude im teraz stačiť oveľa menší vonkajší impulz ako v minulosti.

Všetci sa dokážete viac nadchnúť, viac si veriť a toľko nepochybovať o sebe.

Financie

Niektoré znamenia dostali od narodenia do vienka silnejšie inštinktívne schopnosti, niektorým dlhšie trvá, kým zmobilizujú svoje sily, no teraz sme všetci na rovnakej štartovacej čiare. Nič nie je nemožné, len je to komplikované. A ak rozlúštite niekoľko hádaniek, tak sa vám podarí nájsť správny kľúč k úspechu a ziskom.

Finančne si mnohí polepšia, iní budú strácať pôdu pod nohami. Preto hľadajte a nájdete podporu v rodinnom kruhu. Nech má pre vás väčšiu cenu zázemie a pokoj ako financie.

Príjmy a výdavky budú v rovnováhe hlavne u Strelcov, ktorých podporuje ich planéta Jupiter. Takmer všetky znamenia dokážu čokoľvek, ak pritom vytrvajú. Vaše sily by malo byť cielene zamerané na jeden smer.

Peniaze a práca

Činorodí ľudia sa v tomto roku dočkajú úspechu. Dôležité je precízne plánovanie a postupnosť pri realizácii jednotlivých krokov. Ak budete mať presne určené priority, dokážete sa vzdať zabehaných stereotypov. Niekedy sú výhodné, ale vždy nie. Neobávajte sa dopredu nezdolateľných prekážok, nie vždy budú také tvrdé, ako sa zdajú na začiatku. I tak by ste mali byť obozretnejší.

  • Zemné znamenia (Býk, Panna a Kozorožec) ani tento rok nestratia svoju vytrvalú výdrž.  Nesmiete sa však veľmi ľutovať, aj keď to bude v tej chvíli naozaj aj pravda. Ak to bude nutné, neváhajte sa vzdať svojich starých zlozvykov. So zmenami sa treba zmieriť, ba aj ich aj sami dopredu plánujte - len ak dokážete zmeniť svoje myslenie, rozšíriť si obzor a mať na dosah nové možnosti.

  • Ohnivé znamenia (Baran, Lev a Strelec) majú v postupe otvorenú cestu. Pri budovaní kariéry, vzdelávaní, či nových obchodných plánoch sa im bude dariť. Stačí, ak nebudú strácať nadšenie. Svojimi originálnymi nápadmi udivíte. Nesmiete sa nechať zastaviť, či oslabiť negatívnymi radami, obavami, či predsudkami. Vaša intuícia vás bezpečne povedie pomedzi ohrozenia.

  • Vzdušné znamenia (Vodnár, Blíženci a Váhy) sa môžu pustiť do boja za presadenie novátorských myšlienok. Nestojte na mieste, nepremýšľajte dlho, spoliehajte sa na svoje schopnosti, verte v svoju intuíciu a životnú iskru. Ak narazíte na niečo záhadné, poraďte sa so svojimi priateľmi. Práve ich dobré rady vám pomôžu nájsť ten správny smer, ak by ste náhodou zišli z cesty.

  • Vodné znamenia (Rak, Škorpión a Ryby) by sa mali, ako vždy, čo najviac riadiť inštinktami, intuíciou a kreatívnou fantáziou. To platí nielen v investovaní, ale aj vo vzťahoch nielen na pracovisku, ale aj doma.

Akoby všetci vycítili, že práca je teraz na prvom mieste a ľahko o ňu možno prísť. V tomto roku 2019 je správne investovať aj do rozvoja vlastnej osobnosti. Potrebujete sa ešte vzdelávať, získavať nové vedomosti, pracovať na sebe. Len ak budete pripravení, môžete využiť šance, ktoré vám tento rok ponúkne.

Pozor na iluzórne „skvelé nápady“ ako zbohatnúť, či úžasne ušetriť. Nemali by ste veriť všetkému. Ak vyčkáte a necháte si preveriť každý plán, nájdete pre seba to pravé, bez nadmerného rizika. Každý z nás by však mal dobre zvážiť, čo vlastne chce získať. Nebude ľahké odolať pokušeniu, či ľahkomyseľnosti. Opatrnosť je vždy potrebná.

Nesmiete sa nechať klamať lichotníkmi. Využívajte dobre svoje finančné nadanie, iba tak sa vyhnete stratám a intrigovaniu.

Pomoc vlastných myšlienok

Žijeme v duálnom svete, svete svetla a tmy, svete jin a jang. Súčasnosť je nejednoznačný čas nových skúseností vyplývajúcich z pozície sily, aktivít, sebavedomia a pracovitosti. Väčšinu situácií môžeme ovplyvniť pozitívne, ale i negatívne. Závisí to od našich myšlienok, postojov k životu, viery a vôle samého seba zmeniť. Zmeny správania sú nám často nápomocné.

Budúcnosť môže zmeniť ten, kto vyvinie patričné úsilie danú situáciu riešiť. Aj časovo sa môžu niektoré situácie v jednotlivých mesiacoch vymeniť, oddialiť alebo priblížiť. Čo môžete tohto roku urobiť, tak robte na sto percent. Nič neodkladajte na ďalší rok, už sa vám to nemusí podariť. Tento rok je pre vás „naj“ na dosiahnutie všetkého, čo si zaumienite.

Zdravie

Keďže je dnešná doba až príliš civilizovaná a veľmi uponáhľaná, trpia mnohí z nás nielen fyzickou, ale aj duševnou únavou. Chýba čas, aby sme sa vyznali sami v sebe, nieto v tých ostatných, a preto robíme stále dokola podobné chyby. Ak máte tendenciu nadväzovať nevhodné vzťahy a ak nie ste schopní sa očistiť od negatívnych emócii, ktoré vo vás takéto vzťahy vzbudzujú, vaše telo prirodzene protestuje a ostanete oslabení a náchylnejší na choroby.

V roku 2019 sa všeobecne zdravie u každého z nás polepší. Nemusíme sa obávať vážnych ochorení, skôr sa snažiť doriešiť to, čo ste zanedbali. Mali by ste klásť väčší dôraz na prevenciu a na rôzne ozdravné kúry, zvlášť pohyb na čerstvom vzduchu.

Nájdite si čas na svoje rozlietané myšlienky a vneste do života nejakú pravidelnosť. Radšej spomaľte svoje tempo a dbajte viac na maličkosti. Zvlášť treba spevniť vaše kosti, svaly, chrbticu, prelomiť vašu pohodlnosť a uvedomiť si, že bez pevného zdravia sa všetko zdá ťažšie.

Pomôže aj akupresúra, masírovanie bodov vášho tela, kde si dočiahnete. Uvoľnia sa bloky toku vašej energie. Naštudujte si to. Nezabúdajte ani na svoju vizáž. Aj menšími peniazmi sa pri troche vynaliezavosti dajú spraviť divy. Spievajte si, hocičo, čo sa vám vtedy páči, rozvibruje to hruď, ale aj dušu.

Ako sa spievalo v dávnej pesničke - majte všetci dušu, ktorej telo svedčí - to vám všetkým aj pre rok 2019 za celý kolektív Monea želá Helga.

Zobraziť ročný horoskop pre znamenie:

Téma dňa Negatívne energie a ich vplyv na váš citový a partnerský život

Odstráňte škodlivé energie, ktoré negatívne ovplyvňujú váš partnerský vzťah.

Zistiť viac